phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4
Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 01:21

Používám plugin Pridaj Článok 2.0.0-C addarticle.php, kde bude někde problém ve spojení s databází. Bohužel se v kódu zase až tak neorientuju, nedokázali byste mě nějak nakopnout, jak ta to?

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 10:03

nefacha mi treba plugin "counter", pise mi chybu tohoto:

$dbspojeni=dbcon(); // aktivace spojeni

chtelo by to ten clanek jak je predelat - pak by se jiste naslo vic lidi kteri by si s tim pohrali aby to vsechno nedelalo jen par z nas

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 10:27

Měl jsem takovou představu, že někdo důvěrněně znalý systému a jeho konkrétních změn, napíše nějaký "souhrnný seznam, co se změnilo na co", který by sloužil jako kuchařka pro většinu z těch, kteří by rádi i přiložili ruku k dílu, ale nemají reálnou šanci tohle odhalit.
Po některé rýpaly dodám, že samozřejmě všechno jde, všechno lze nějak dohledat a najít, jenže jsou ti, kteří se v kódu orientují velice dobře a pro ně je otázka sepsání takové kuchařky na několik (desítek) minut, kdežto my, co jsme rádi, že jsme rádi, tak tam je to otázka dlouhodobého studia abychom třeba zjistili, že se položka A přejmenovala na položku Aa. Tedy suma sumárum si myslím, že by ubylo takovýchto dotazů, více lidí by se třeba i rádo zapojilo do tvorby systému.

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 10:37

Tak to změň :

$dbspojeni = phprs_sql_dbcon();


Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 10:51

For T_m: clovece to mi povídej !! Tak tohle slibuju sam sobe uz asi pres rok, ze si vse napisu, popisu, co kde, jak atd. Kdyz jse mzacal na 235 celou jsem ji prekopal. Pak jsem se donul jit do 255 a na te jsem zustal. Pak prisla 265 a ja z ni vycucaval kod a vylepsoval svoji 255. Rikam ji 255++.
A do toho vysla 280ka. Vcelku kod zustal stejny trochu veci je mozna jinak ale vcelku je to ten samy system.
Ba dokonce jsem zkousel na offline serveru vzit ATIFAN co je ve verzi 255++ a nahodit ho na 280, super ale chce to cas. Jede to :-)
Udelal jsem xmisto, kde jsem potreboval vyzkouset co a jak a hlavne na prostoru za darmo, treba FCKeditor a pod. Ted je z toho mrtve misto, jelikoz nema cenu tam neco delat, kdyz opet prekopavam celou full 280ku.
Jeno ma za tu dobu jsem nazbiral pres 40 plugin a pochopitelne take upravil, do 280 jich mam znovu prebranych asi 30. Beru uz jen ty co maj nejaky efekt a vyznam.
Co se tyce uprav je jich nepreberne mnozstvi a obcas sam chvilku hledam co jsem vlastne kde chtel udelat.
Sotva zacnu jednu upravu najdu cestou asi dalsich 10 co by se dali zrealizovat. Na to psát manuál jak co upravit a pod fakt neni čas, bylo by to pomalu na knížku. Na škodu by to nebylo, ale kdo se s tim bude psát.
To je fakt lepší to tady hodit do placu a kazdy at si sklada manual svuj.

A abych tu jen tak netlachal tak maly bonus:
Komentare, fakt se mi to nelibilo.
Tedy umi to tucne a normalne rozlisovat regnutyho a ciziho ctenare. U regnutyho to jeste hodi "R" a hlavne Mail je schován pod nickem, kde je antispamove zabezpeceni, ktere se reaktivuje po nakliknuti.

Kde ?
Tady: [http://atifan.ati.cz/comment.zip]

Dejte vědět jak se líbí, snad tomu nic nechybí !

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 11:30

dik za radu - uz facha - takle to bude asi u vice starsich pluginu ze? myslim tahle zmena



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava mr3ska v 02.03.2006 11:34.

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 13:03

Atifan napsal/a:
-------------------------------------------------------
> For T_m: clovece to mi povídej !! Tak tohle slibuju sam sobe uz asi pres rok, ze si vse
> napisu, popisu, co kde, jak atd. Kdyz jse zacal na 235 celou jsem ji prekopal. Pak jsem se donul
> jit do 255 a na te jsem zustal. Pak prisla 265 a ja z ni vycucaval kod a vylepsoval svoji 255.
> Rikam ji 255++.
> A do toho vysla 280ka. Vcelku kod zustal stejny trochu veci je mozna jinak ale vcelku je to ten
> samy system. Ba dokonce jsem zkousel na offline serveru vzit ATIFAN co je ve verzi 255++
> a nahodit ho na 280, super ale chce to cas. Jede to :-)
> ......
> Co se tyce uprav je jich nepreberne mnozstvi a obcas sam chvilku hledam co jsem vlastne kde chtel
> udelat. Sotva zacnu jednu upravu najdu cestou asi dalsich 10 co by se dali zrealizovat. Na to psát manuál
> jak co upravit a pod fakt neni čas, bylo by to pomalu na knížku. Na škodu by to nebylo, ale kdo
> se s tim bude psát. To je fakt lepší to tady hodit do placu a kazdy at si sklada manual svuj.
> .......

přesně tak...
spoustu úprav v kódu má kde kdo.
Sám jsem se snažil držet se originálních verzí, aby přechod byl co nejjednoduší.
Ale těch úprav v kodu už mám také hodně... Takže ješte vydržím... :-))

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 14:53

For: mr3ska
jo mas zcela pravdu, kdyz se poradne kouknes na strukturu phpRS trosku se nam conct zmenil :-)

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 15:34

jo diky ja prave koukal na pluginy obsazeny v novy distribuci a chtel to vycist tamodtud jenze bylo trosku pozde vecer taxem to asi prehlidnul

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 18:35

4Atifan: Je tvoje 255++ volně dostupná někde ke stažení ?
Sám se sice moc v PHP nevyznám, ale jestli je to alespoň trochu okomentovaný tak bych se moh něco přiučit při úpravách svejch souborů.


Dawe
[http://ww2-memorials.com]
PHP antitalent

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: pykaso (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 19:11

Pokud máte zájem, tvořil jsem teď nějaké pluginy v 2.8-like podobě. Nějaký článek bych mohl zpíchnout s popisem tvorby např. mého pluginu nej. komentáře.

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: pykaso (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 19:15

Pokud máte zájem, tvořil jsem teď nějaké pluginy v 2.8-like podobě. Nějaký článek bych mohl zpíchnout s popisem tvorby např. mého pluginu nej. komentáře.

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 19:18

sem s ním :-)

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 21:57

Určitě, takový zajímavý články se vždycky hodí ,-)

Dawe
[http://ww2-memorials.com]
PHP antitalent

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 23:37

Moje 255++, no ke stažení by byla. Ptal jsem se trošku na názor zde co si o tom kdo myslí, jelikož je to strčení pod nos včetně DB a asi 27 Plugin. Ale nikdo se nevyjádřil. Na jednu stranu je to tak trochu pryč díky nové 280 a půjde do ní i celý ATIFAN. Takže suma sumárum co a jak v tom běží je zatím ještě k vidění na ATIFANu. Jen snad identifikační obrázky pro registrovaného čtenáře nechodí.
Asi mi překopali server do PHP5 a je tam nějaká bota nevím nestudoval jsem to.
Původní úmysl byl takový že všude kde se vyskytne reg čtenář ukáže se jeho ID obrázek, ať už jeho tvář a nebo nějaký jiný bubák. Něco podobného asi splácám do nové verze. Ještě nevím.
Teď se hrabu s estetikou celého samotného systému, viz moje hozená do placu úprava komentářů.

Co se týče Xmísta považuji to zatím z nedostatku času za mrtvý projekt.
Ale ne na dlouho. Hodlám tam po sléze přetáhnout svoje upravené zdrojáky z Full verze 280 a asi to budu nějaký čásek provozovat včetně použitých úprav a upravených plugin ke stažení.
Další věc nad kterou trávím čas je samotný soubor fs_base.sab, který tvoří základní ksicht každého redakčáku.
Kdysi tu prošel nápad se zajímavým disajnem nad kterým jsem se v duchu upnul. Zatím fakt jen v duchu.

Bohužel času málo práce hodně. Podpora ATI, teď jsem se trošku aktivněji pustil na PDAsoftu do Palmu, do toho se sem tam mění nějaká baterie do TT3 a do toho všeho převracím redakčák.

Jirku Lukáše trošku v duchu proklínám, jelikož mi dal neuvěřitelnou drogu. phpRS se mi moc líbí, když člověk pronikne trochu do tajů zdrojáků, pochopí trochu PHP, je to jak modelína, nebo lego.
Na druhou stranu obdivuju jelikož dal lidem, kteří chtějí něco dělat, nečím se bavit a mít možnost to využívat ať už pro školní nebo veřejné weby, neuvěřitelnou hračku :-).

Nápad s anketou kolik vám je let a vrtáte se v phpRS:
[http://www.supersvet.cz/ankety.php?akce=vysledek&anketa=59]
byl můj, jelikož jsem začal mít pocit, že jen já jsem jediným starým pardálem co takhle blázní :-)
Jsem rád, že kategorie 35 - 50 obsadila plných 118 hlasů. To svědčí o tom, že nejsem jediným starším bláznem na tomhle systému. No a kolik je vlastně mě najdete třeba v mém ICQ :-)

Tak se mějte a pardálové obzvlášť
Je tak akorát ten pravý čas začít něco dělat, na spánek je čas :-)

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 09:25

Atifan napísal/a:
-------------------------------------------------------
> jelikož jsem začal mít pocit,
> že jen já jsem jediným starým pardálem
> co takhle blázní :-)

Nie si :-)

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 13:57

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Atifan napísal/a:
> -------------------------------------------------------
> > jelikož jsem začal mít pocit, že jen já jsem jediným starým pardálem co takhle blázní :-)
>
> Nie si :-)

jen se chlapci nebojte... Klidně si Vás pošlu pro pivko... :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 14:01

FOR JanVar:
Dobra "tati" :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 14:11

Atifan napsal/a:
-------------------------------------------------------
> FOR JanVar:
> Dobra "tati" :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

<OT>
njn, věk už mi nikdo neodpáře synu... :-)
</OT>

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: pluginy
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 14:32

No jo chlapci, my, co jetě pamatujeme dinosauří vejce, bysme mohli vykládat. Tuhle jsem potkal ex spolužáka tak jsem mu říkal o internetu, vytřeštil na mě zrak a praví: "Cooo??? vždyť jsi říkal, že fernet nepiješ" ... takže jsem rád, že nás je víc :-))))

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.