Jiné : phpRS Fórum
Na něco jsme zapomněli?
phpRS - redakční a informační systém
aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-12, 18:47

Ahoj všem, běží mi aktualizace, ale nějak se nesnese s gallerií. Můžete se na to někdo mrknout a pomoci mi s tím. Vůbec mě nenapadá co stím.
Je to na této adrese [http://www.jirikovovideni.eu/stavba/gallery.php?akce=gallery]
Jde o to že jako přihlášený uživatel to hází fatal error a grafické menu je přes celou šířku layoutu. Jako nepřihlášený je to validní. V kodu se moc nevyznám



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Jiřík v 12.05.2009 18:49.

Re: aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-22, 18:55

a proč zde není ta chybová hláška?

Re: aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-22, 20:27

Tak začneme od začátku. Jelikož na výše uvedeném linku si nechci dovolit chybové hlášky, musel jsem funkci aktualizace stáhnout a zkouším ji na nové odrese.
[http://www.jirikovovideni.eu/natura/gallery.php?akce=gallery]
kde to ukazuje tuto hlášku..
Fatal error: Cannot redeclare nactikonfighod() (previously declared in /home/www/jirikovovideni.eu/subdomeny/www/natura/gal_funkce/gal_fnc_spec.php:336) in /home/www/jirikovovideni.eu/subdomeny/www/natura/plugin/aktualizace/aktualizace.php on line 198

Chová se to málinko jinak než na původní adrese, ale to je ted vedlejší.

Re: aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-22, 21:04

zkus zaremovat řádky 175 až 198 v souboru plugin\aktualizace\aktualizace.php

tedy na řádek 175 vložit /* a na řádek 199 */

Chybová hláška deklaruje dvojité použití funkce NactiKonfigHod.


Pokud se chybová hláška objeví znovu napiš mi mejl a opravím plugin.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-22, 21:08

no a problem je vyresen...
hlaska pise, ze je 2x deklarovana funkce NactiKonfigHod() - coz nemuze byt
bohuzel v tomto pripade je to chyba autoru techto pluginu, ze pouzivaji stejny nazev funkce, navic je tato funkce pouzita i v samotnem phpRS, takze by to mohlo kolidovat i s deklaraci vlastniho phpRS

a protoze kazda z techto funkci dela neco trochu jineho, musi se prejmenovat, napr. projit kompletne cely plugin aktualizace a vsude, kde je pouzit NactiKonfigHod ho prepsat napr na NactiKonfigHod_akt



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 22.05.2009 21:09.

Re: aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-22, 21:15

přesně tak, plugin aktualizace tuto funkci používá.

Testoval jsem jej se všemi možnými pluginy, ale opravdu galerie mne nenapadla. Je to moje chyba, ale jak jsem psal, pokud by na ni někdo upozornil (mejla tam samozřejmě mám, tak bych to opravil a poskytl novou verzi.

Víc se nebudu rozepisovat, jak to vlastně vzniklo.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-22, 21:40

musim akorat zkonstatovat, ze tohle je dost nestastny zpusob nacitani konfigurace, zvlast, kdyz se pokazde nacitaji vsechny hodnoty, lepsi by bylo to udelat jednim SQL dotazem, nez takovouto funkci, ktera ke kazde promenne vola jeden SQL dotaz s podminkou (kdo je na hostingu s omezenym poctem dotazu za hodinu pak z toho rozhodne nema radost, ze misto jednoho dotazu se mu jich provadi 15)

Re: aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-22, 21:50

Samozřejmě, plugin vznikal v době, kdy jsem se php učil, chtěl jsem využít veštavěných funkcí. Zatím si nikdo nestěžoval, tak jsem tím ani nezabýval.

Není problém to překopat. ale samozřejmě nejprve o chybách musím vědět.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-23, 19:05

Takže jsem provedl úpravu dle rady a výsledek je takový: Na hlavní stránce se objevila hláška
= Fatal error: Call to undefined function nactikonfighod() in /home/www/jirikovovideni.eu/subdomeny/www/natura/plugin/aktualizace/aktualizace.php on line 14
a na stránce galerie pak funkce aktualizace vůbec chybí..

Re: aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-23, 20:56

a podle ktere rady? to co radil Lonanek neni spravne, je potreba to udelat podle te me rady...

Re: aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-23, 21:32

Samozřejmě, tlučou se tam funkce. Opravím to apošlu Ti nové

EDIT

NZ


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 23.05.2009 23:30.

Re: aktualizace vs. gallerie
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-23, 23:28

Opravil jsem dle Lonanek. Ted je zaměněn celý soubor aktualizace.php a vše funguje jak má. Dobrá práce. Děkuju



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.