phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 09:39

Zdravíčko.
Mám menší problém - typické menu je vytvořeno hlavičkou (Ten nadpis) + jednotlivé položky.
Já bych tam chtěl ještě přidat patičku. V fs_base jsem našel pseudotag <*syssl:?*>, ale nikdy jsem to nepoužíval a ani nevím, kde to mám hledat. Koukal jsem do několika souborů, našel jsem akorát sestavování těch jednotlivých bloků.
Poradí prosím někdo?

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 11:26

Ještě jeden problém ... dá se v *.sab využívat PHP ? Zkoušel jsem tam <?php echo "TEXT"; ?> a nic mi to nevypsalo ... potřebuju tam pak použít PHP na logo ... chci, aby se mi po refreshi měnilo ...

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 12:03

<*syssl:?*> jsou tagy pro systémové sloupce. Patička se v šabloně tvoří pomocí klasického html a css, což prakticky *.sab soubory nejsou nic jiného a můžeš je upravovat a předělávat dle libosti. Pokud chceš do šablon přidat něco zpracovaného pomocí php, tak přes pseudotagy (viz. vyhledávání, návody tu jsou).

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 12:16

Ad. <*syssl:?*>:
Tak v šabloně mám
<td valign="top" width="145"><div class="col"><*syssl:1*></div><div class="paticka"></div></td>

Mám tomu rozumět tak, že zde mám přidat ještě nějaký div s nadefinovanou patičkou? To se mi nějak nepodařilo.
Když jsem se podíval na styl "col", tak v něm je pouze padding. Vůbec se zde nedefinuje ani hlavička, ani jednotlivé položky menu. Ty se tedy musí nadefinovat někde jinde - kde se ten blok skládá. A o to mi jde, nevím, kde to mám hledat. Nebo uvažuju špatně?
Prostě blok mi např. definují styly: blok1; A.menu:link, A.menu:visited, A.menu:hover . Ty se tedy někde musí poskládat, aby utvořily daný blok. Ale kde?
Snad to vysvětluju dobře :oops:

Ad. Pseudotagy:
Ok, až to bude aktuální, podívám se po tom.

Jinak teď budu mít možná více otázek, páč se snažím stylovat jednotlivé bloky :oops: Prvně vše ale zkouším a když si nevím rady, tak píšu sem ...

Jinak díky za odpověď.

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 15:02

Takže další otázka ... vycházím ze šablony freestyle2006. Podle návodu jsem si tam přeměnil pár názvů a udělal z toho jakoby svou šablonu nazvanou ava-plus44 . Tu jsem v systému nainstaloval a nyní s ní pracuju. Jenže pořád tam někde něco odkazuje na původní freestyle2006 soubory.
Konkrétně mi jde o cla_press.php . Kde můžu prosím změnit odkaz, aby mi to odkazovalo na ava-plus44/cla_press.php a ne na "freestly2006/cla_press.php" ?

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 15:37

ad další otázka: install.php

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 15:43

Tam to změněno mám.

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 19:07

Ok, tak můžu se aspoň zeptat, kde je ten návod na pseudotagy? Hledal jsem to asi 5x a nic jsem nenašel ...

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 20:41

Není mi jasné co přesně potřebuješ, tak jen nastíním, jak jsem kdysi postupoval já. Než jsem alespoň trochu pochopil, jak je výsledný vzhled tvořen, začal jsem úpravou šablony freestyle. Je docela jednoduchá na pochopení (narozdíl od freestyle2006, kde jsem dost tápal a hlavně přišla později) a z ní jsem zpočátku vycházel. Všechny soubory, které se týkají vzhledu jsou ve složce se stylem např. image/freestyle/...... Není jich tak moc a tak jsem tam po chvíli hledání vše našel. Úpravou souboru .sab a .css se dá udělat hodně, např. www.moskyt.net www.tomasdub.cz

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 21:05

cross182 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ok, tak můžu se aspoň zeptat, kde je ten návod na
> pseudotagy? Hledal jsem to asi 5x a nic jsem
> nenašel ...

Kde je? Tady ve foru. To neumíš napsat do vyhledávání slovo pseudotag či co?



T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 21:15

Ne, jsem tak blbej, že mě tato možnost nenapadla ... hledal jsem to asi 4x.
Můžu tě tedy poprosit o konkrétní link? Nebo mě zase odkážeš na "je to ve fóru" a přitom to nenajdeš ani ty? Pokud ano, tak se hluboce omlouvám.

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 21:36

> přitom to nenajdeš ani ty? Pokud ano, tak se hluboce omlouvám.

Tak prosim:

[http://www.phprs.net/forum/search.php?32,search=pseudotag,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=ALL,body=1,author=1,subject=1]

Tyhle témata si POŘÁDNĚ A PEČLIVĚ projdi a pak si povíme, jestli tam ten návod je a nebo není. Protože tam je. A vím to proto, že jeden konkrétní návod pro konkrétní případ jsem tam psal a v tomtéž tématu (a ne jen v něm, jak jsem to teď bleskově prolítnul) jsem dával odkaz na jeden starší a také vlastně první zde probraný postup a JE MEZI ODKAZOVANÝMI TÉMATY!!! Takže kdo tu co nedokáže?



T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 21:44

Zdenda: Já už předělával jeden layout - byl to freestyle2006, teď ho předělávám znovu.
zdenekh: Ok, projedu to znovu. Taky nevím, proč se tu nemůže dát rovnou odkaz na dané téma, aby tu pak člověk nemusel 10x spamovat jako já ...

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 22:01

> zdenekh: Ok, projedu to znovu. Taky nevím, proč se
> tu nemůže dát rovnou odkaz na dané téma, aby tu
> pak člověk nemusel 10x spamovat jako já ...

Protože kdybych měl psát odkaz každému, kdo se zeptá, tak bych tu jen hledal a psal odkazy a za chvilku by tu byl ohromný počet zbytečných témat s odkazy. Protože stačilo jen použít vyhledávání, zadat slovo pseudotag a pečlivě pročíst vypsaná témata. Tolik jich zase není a návod se tam dá v klidu najít. Stačí jako vysvětlení?



T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-10, 22:29

Tak když přesně víš, kde to je, tak bys klidně mohl postnout rovnou link.

>a za chvilku by tu byl ohromný počet zbytečných témat s odkazy.
Zatímco teď je tu topic se zbytečnými příspěvky.
Dnes to už nestihnu, zítra na to mrknu.

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-11, 19:12


Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-12, 11:19

Jo ok, už to mám, díky a omlouvám se ;)

Re: Problém s úpravou menu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-13, 09:42

cross182 napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak když přesně víš, kde to je, tak bys klidně
> mohl postnout rovnou link.
>
Také jednoduché to zas nie je. Viem, že niekoľko návodou som sem písal aj ja, ale priamy link neviem a hľadať ti ho nebudem. Rada, že to tu je a slovo ktoré treba hľadať ti musí stačiť, ak poctivo prejdeš si výsledky vyhľadávania sám, nájdeš to.




Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.