phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:2 z 5
Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 16:44

Já jsem zatím na žádné řešení nepřišel a se svými znalostmi PHP asi ani nepřijdu. Snad to časem někdo vyřeší. Přesto, že jsme se na novinky v nové verzi velmi těšili (hlavně čtenářské levely), nyní sahám po záloze a vracím se k verzi 2.6.5.

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: rf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 20:21

Mohl by být problém ve verzi php nebo databázi nainstalované na serveru (nějaká hodně nová nebo stará verze např.) ? Přemýšlím v čem ještě může být problém, když uživatelů s nefunkčním systémem přihlašování je více a všem funguje starší verze. Zkoušel jsem se také přihlašovat z více PC, kde jsou různé OS, přesunout phpRS na jiný server, ale stále nic. Pokud by se jednalo o chybu při instalaci, nebo při nějakém standardním nastavení parametrů, už by se nám asi problém podařilo vyřešit. Zkusím také ještě badát...

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 20:49

Vzhledem k tomu, že mě se tento problém vytvořil až dodatečně - asi 2 dny vše jelo, jak mělo, tak jsem právě spíš usuzoval na problémy se serverem. Nicméně je jsem kontaktoval a tvrdí, že je vše v pořádku a hlavně nic neměnili.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 22:14

Upozornenie !!!!!

pre vsetkych hostujucich uzivatelov na forpsi prisiel so na to ze niekto nahladia do suborov php a uklada ich alebo im prepise koniec php znak bud umyselne alebo nevedomky tazko povedat ,
este sa mi stalo ze mi admin doplnil nejake subory ( bolo to pri Zmene servera ked mali prechod na novy server ) do systemu a potom pri odosielani header hlavicky a prihlasovani do admin menu to robi problem bud teba prehladat subory a opravit alebo znova s kopirovat zo zalohy localhostu subory vasho webu.

Uspesnost 99,999999999%

MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava msteve v 04.03.2006 19:25.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-04, 12:45

Dotazem na administrátora jsem zjistil, že na serveru kde máme hosting běží toto:
verze PHP je: 4.3.11
verze mySQL je: 4.0.24.

Jaké jsou požadavky na verzi 2.8.0? V čem se liší od předchozí verze? Uvažuji o přechodu ze serveru Windows na lLinux, ale nevím zda to k něčemu bude.

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-04, 19:18

Zdenda napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...
> Uvažuji o přechodu ze serveru Windows na Linux, ale nevím zda to k něčemu bude.

no když k ničemu jinému, tak alespoň vetší bezpečnost....

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-04, 19:45

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zdenda napsal/a:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ...
> > Uvažuji o přechodu ze serveru Windows na
> Linux, ale nevím zda to k něčemu bude.
>
> no když k ničemu jinému, tak alespoň vetší
> bezpečnost....
>
To je jistě pravda, ale já jsem myslel ohledně tohoto problému. A přechod sice není drahý, ale zadarmo to také není.




--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: rf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-04, 21:16

Také jsem se díval jaká verze software běží na serveru:
MySQL 4.0.26,
PHP 4.3.8.



Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 02:03

Tak sem vhodím přímo odkaz na phpinfo [http://profitux.cz/phpinfo.php]
PHP 4.4.0
MySQL 4.1.14

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 18:21

Tak zdravím všechny, kteří mají stejný problém jako já. Nemá pro vás řešení problému, ale v bádání jsem zase posunul trochu dál. Dnes jsem nainstaloval dva phpRS, jeden na Linux a druhý na Windows. No a hádejte, jak to dopadlo. Na Linuxu OK, na Windows se projevila stejná chyba. Oba weby jsou na forpsi.com a oba jsem instaloval stejně a na čistý web. Na čem hostujete vy, kteří máte stejné problémy?

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Vašek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 18:33

Asi tusis odpoved, ja na WIN. :-( Vasek

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: rf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 18:40

Díky za informaci. Hostuji na "Windows Server 2003". Ale předpokládám, že phpRS by mělo být v tomto směru kompatibilní, už s ohledem na fakt, že starší verze šlapala bez problémů. Takže v úvahu připadají momentálně asi následující možnosti. Nadále využívat starší verzi, což s ohledem na várazná vylepšení nové verze asi nikdo z nás nebude chtít, přejít na Linux, nebo zkusit tento problém nějak vyřešit, což by znamenalo nejspíše zásah do zdrojového kódu (?) a přiznám se, že zatím nemám příliš představu co a kde v tomto ohledu změnit.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 18:49

MSteve písal o zmenách v súboroch - kontrolovali ste si to? Ak súbory sú originálne a nikto do nich nezasahoval (!!! toto je IMHO na zmenu hostingu), skúsil by som zistiť nastavenia času na tom WIDLACKOM serveri. Dosť možné, že je nesprávne nastavený čas. Skúšali ste FAQ??? Je tam o tomto probléme písané, ak to je nesprávny čas na serveri, pomohlo by predĺženie platnosti doby prihlásenia - nastavuje sa v config - za predpokladu, že server má čas pozadu, je celkom možné že cookies ktoré posiela sú v momente prijatia na klientovy už neplatné a teda sa NEULOŽIA.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: rf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 19:25

Ano kontroloval, včetně nového nakopírování souborů atd. FAQ - samozřejmě také a čas by předpokládám zlobil obdobně i ve verzi 2.6.5. Prostě verze 2.6.5 je na této konfiguraci plně funkční a nově instalovaná verze, která využívá i nové tabulky v databázi nefunguje, tak jak bylo popsáno.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 19:50

Zrejme nejaká nekompatibilita Serveru IIS ... ťažko povedať... Nemá na to náhodou vplyv typ browseru?
Skús doplniť v súbore autor.php:

header('Location: admin.php'); 
exit();


Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 19:54

prípadne ešte takto:
header("Location: ".$GLOBALS['baseadr']."admin.php",303); 
exit();

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: rf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-06, 20:23

Děkuji za pomoc, ale je to bohužel i po úpravě stále stejné.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-09, 11:17

Tak jsem problém vyřešil, i když pro mnohé z vás to nebude asi moc přijatelné řešení. Přešel jsem na OS Linux, nyní už vše běhá jak má. V čem je, ale problém nevím, ale můžu potvrdit, že je to spolehlivé řešení. Než jsem přechod udělal, celé jsem si to ověřil na několika jiných webech, kde bylo jak Windows tak Linux. Stoprocenteně všechny instalace na Linuxu fungovaly a všechny instalace na windows nefungovaly. Jen upřesním, že šlo vždy o jiné servery (železo), na druhou stranu jsou všechny u forpsi.com.

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-09, 11:36

IMHO jinak nakonfigurovaný software...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: vilik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-09, 12:11

Zdenda napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak ještě jednou shrnu celý problém a popíšu všechny kroky, které jsem udělal.
> Výchozím stavem byl plně fungující phpRS 2.6.5. na serveru kde běží Windows a chtěl jsem přejít na
> phpRS 2.8.0. Celý přechod jsem si otestoval na lokálním počítači, zde proběhlo vše bez problémů.
> Přistoupil jsem tedy k akci a pomocí skriptu db_phprs.php jsem upravil DB, všechno proběhlo OK.
> Potom jsem překopíroval všechny soubory. Na první pohled se zdálo vše v pořádku, ale hned
> jsem zjistil, že se nejde přihlásit do administrace. Po zadání jména a hesla dostanu
> hlášku: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
> Zkusil jsem různé prohlížeče, vymazal jsem cookies i dočasné soubory. Zkusil jsem i různé počítače,
> ale chyba je stále stejná. Na jiných serverech, kde mám nainstalován phpRS 2.6.5 vše funguje.
> Dále jsem zjistil, že je problém s přihlášením čtenáře. Zkusil jsem se přihlásit jako čtenář, bez
> úspěchu. Až když jsem zaregistroval čtenáře nového a potom se na tohoto čtenáře přihlásil, proběhlo
> přihlášení v pohodě. Přihlásit se jako jiný čtenář, než ten právě zaregistrovaný se mi ani po
> několika pokusech z různých počítačů nepodařilo. Dále jsem zkoušel změnit nastavení v souboru
> config.php, délku platnosti připojení jsem nastavil na 14400 a práci s cookies jsem změnil na
> 1 - rozšířený mód. Tak a co dál, pokud brzo na něco nepřijdu, nebo spíše někdo z vás chytřejších,
> budu muset vrátit verzi 2.6.5. A to by bylo určitě škoda.
>
>
> Díky za rady
>
> --------------
> Zdeněk
> www.moskyt.net
>
>
>
> Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Zdenda v
> 01.03. 08:32.


uprava... zalamujte prosim radky predchozich prispevku...dekuji JaV

Mě se to taky objevuje, ale jenom když je adresa www.něco.cz/admin.php .To se pak do administrace nedostanu. Když zadám místo php HTML, tak tam jsem.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 09.03.2006 12:22.

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:2 z 5


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.