phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5
Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-27, 21:07

Při přechodu z 265 na 280 jsem narazil na problém. Při přihlášení jako admin to hlásí: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zkusil jsem nejdříve různé prohlížeče, vymazal cookies, ale vše marné. Nakonec jsem zjistil, že se cookies vůbec neuloží. Prohlížečem to nebude, protože na jiném serveru s phprs 265 vše funguje bez problémů. Před přechodem také vše fungovalo. Možná může být problém na serveru, ale musela by to být náhoda, že zrovna při přechodu to vypadne.
Možná jsem na něco zapomněl, ale nemůžu přijít na co.
Díky za rady

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: filipjirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-27, 21:09

Viz phpRS dokumentace

========= Díky za každý den s phpRS! =======================
| eMko z Běliska | Řečice nad Bobrůvkou | SOŠ Nové Město na Moravě | Portál dopravních oborů
========= Už mám GMail, to su quick :)) ======================

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-27, 21:18

Nemůžeš být trochu víc konkrétní, já už hledal kde se dalo. Co jsem přehlédl?

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: filipjirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-27, 21:24

Máš tam víc autorů? Zkus se přihlásit jako jinej, jestli to půjde


========= Díky za každý den s phpRS! =======================
| eMko z Běliska | Řečice nad Bobrůvkou | SOŠ Nové Město na Moravě | Portál dopravních oborů
========= Už mám GMail, to su quick :)) ======================

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-27, 22:03

Tak jsem zkusil jiné autory, ale je to stejné. Také jsem ověřil přihlášení čtenáře, ale ani to neproběhne. Jako čtenář se také nejde přihlásit a pochopitelně žádný koláček se nezapíše. Znovu podotýkám, že před přechodem na 280 vše fungovalo. Databázi jsem upravil pomocí db_phprs.php a překopíroval soubory, doufám, že všechny.

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-28, 11:25

Evidentně jde o problém s cookies, což znamená, že problém je někdy ve vašem počítači a to i v případě, že vám přihlášení funguje na jiný server, protože to jen znamená, že pro ten druhý server se cookies vytvoří a pro ten první z nějakého důvodu ne (nebo se stane ihned neplatné kvůli špatnému času).

Doporučuji tedy provést všechny možné úkony vztahující se k vyčištění cookies ze systému a třeba i změnu nastavení config.php v položkách ovlivňujících cookies.

Také vyzkoušejte, zda vám nebude fungovat třeba nějaký alternativní prohlížeč.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-28, 12:15

Dělal jsem nějaké další pokusy, ale marně:
1. dotaz na technickou podporu webhostingu - tvrdí že je vše OK
2. z jiného počítače se to chová stejně
3. používám Firefox, zkusil jsem tedy IE, ale výsledek je stejný, vymazal jsem cookies i dočasné soubory
4. zkoušel jsem přenastavit config.php
5. zkoušel jsem založit nového čtenáře, to se povedlo a dokonce jsem se jako tento čtenář přihlásil. Podruhé se mi přihlásit už nepovedlo.
6. na lokále mi vše fungovalo, po přenesení na server už ne

Tak nevím jak dál. Mám vše vrátit do původního stavu a zatím používat 265. Mám vše zazálohováno, ale vracet se mi to nechce a vlastně ani nevím jak. Mám takový dojem, že phpmyadmin umí pracovat jen se souborem do velikosti 2MB.

Díky za rady jak postupovat dál



--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: rf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-28, 12:21

Mám stejný problém. Kompletní nová instalace na stejný server kde běží bez problémů verze 265, do které se lze přihlásit a u nové je vypisována výše zmíněná chyba. Config je nastaven stejně jako u funkční verze a zkoušel jsem i různé změny parametrů včetně zde uváděných postupů a několik prohlížečů a stále nic.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-28, 14:50

měl jsem nedávno stejný problém s 265, poprvé se přihlásilo, podruhé už ne... různé počítače s různým připojením k netu totéž, různé prohlížeče dtto, vymazání nejrůznějších souborů, cookies atp nepomohlo, přitom se cookies ukládalo. Nepomohlo ani prodloužení patnost cookies (nakonec 40 dní a stejně nic - nechal jsem si zobrazit čas serveru, lišil se o hodinu, změna času na kompu tam i onam neomohla) změna proměnné $cookiessdomenou=0; také nepřinesla změnu.... Povoleno bylo vše potřebné (ke třem webům jsem se přihlásil, ale k tomu čtvrtému novému už ne. (což vylučovalo problém s firewalem na mé straně) Na lokále fungoval OK. Heslo a uživatelské jméno bylo OK, nespllet jsem se s jistotoou (navíc ta hláška byla, jako když se zneplatné cookies). Obvykle to fungovalo, když se změnila data v databázi, když se uživatel vložil nový, nebo se upravil přes phpMyAdmina... už jsem byl docela bezradný... den jsem na to neměl čas a pak to začalo najednou chodit, a chodí to doteď. Nejvíc mě ale deptá fakt, že netuším, čím to bylo, a tím nemůžu zaručit, že se to nebude opakovat, a docela bych rád, aby se tomu tak nestalo. :-)

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-28, 15:01

Tak jsem dělal ještě další pokusy a je to stále stejné. Znovu jsem se zaregistroval jako nový čtenář a potom se jako tento čtenář přihlásil, vše proběhlo v pořádku.
Potom jsem vymazal cookies a všechny dočasné soubory a znovu jsem se pokusil přihlásit jako čtenář, přihlášení se už nezdařilo. Zkoušel jsem několik čtenářů, ale bez úspěchu.
Pro jistotu jsem se zkusil přihlásit do administarce, ale nic.
Podíval jsem se do správce cookies, ale je tam pouze cookies počítadla.
Ani anketa nefunguje jak má, tedy přesně řečeno, hlasovat se dá stále bez omezení.


--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: filipjirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-28, 15:10

Mne to nechalo hlasovat jen jednou :(((((


========= Díky za každý den s phpRS! =======================
| eMko z Běliska | Řečice nad Bobrůvkou | SOŠ Nové Město na Moravě | Portál dopravních oborů
========= Už mám GMail, to su quick :)) ======================

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-28, 20:49


Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 07:46

Tak ještě jednou shrnu celý problém a popíšu všechny kroky, které jsem udělal.
Výchozím stavem byl plně fungující phpRS 2.6.5. na serveru kde běží Windows a chtěl jsem přejít na phpRS 2.8.0.
Celý přechod jsem si otestoval na lokálním počítači, zde proběhlo vše bez problémů.
Přistoupil jsem tedy k akci a pomocí skriptu db_phprs.php jsem upravil DB, všechno proběhlo OK. Potom jsem překopíroval všechny soubory.
Na první pohled se zdálo vše v pořádku, ale hned jsem zjistil, že se nejde přihlásit do administrace. Po zadání jména a hesla dostanu hlášku: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zkusil jsem různé prohlížeče, vymazal jsem cookies i dočasné soubory. Zkusil jsem i různé počítače, ale chyba je stále stejná. Na jiných serverech, kde mám nainstalován phpRS 2.6.5 vše funguje.
Dále jsem zjistil, že je problém s přihlášením čtenáře. Zkusil jsem se přihlásit jako čtenář, bez úspěchu. Až když jsem zaregistroval čtenáře nového a potom se na tohoto čtenáře přihlásil, proběhlo přihlášení v pohodě. Přihlásit se jako jiný čtenář, než ten právě zaregistrovaný se mi ani po několika pokusech z různých počítačů nepodařilo.
Dále jsem zkoušel změnit nastavení v souboru config.php, délku platnosti připojení jsem nastavil na 14400 a práci s cookies jsem změnil na 1 - rozšířený mód.
Tak a co dál, pokud brzo na něco nepřijdu, nebo spíše někdo z vás chytřejších, budu muset vrátit verzi 2.6.5. A to by bylo určitě škoda.


Díky za rady






--------------
Zdeněk
www.moskyt.net



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Zdenda v 01.03.2006 08:32.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 09:40

Nie sú poškodené niektoré súbory? Skús ich kontrolu podľa obsahu. Nie sú na servery vypnuté chybové zprávy a niekde v config-u je chyba, ktorá neumožuje odoslať cookie, pretože sa niečo poslalo na výstup. Tiež je možné že je poškodená databáza ale to by musela byť veľká náhoda aby to boli srovna tabuľky pre session registr. čitateľa a užívateľov...

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Vašek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 13:27

Já bych to ještě doplnil, že pokud zadám úmyslně špatné heslo, dostanu hlášku "Špatné heslo". Pokud zadám heslo správné, tak jsem na "Pro přístup...". Snad to někomu pomůže. Vašek

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Vašek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 18:34

Ještě pro doplnění, hostuji na forpsi.com kde jiné weby v předchozích verzích běží bez problemů.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 19:14

Tak jsem už nevěděl co s tím, a tak jem začal měnit některé soubory v nové verzi za soubory ze staré verze. Zjistil jsem, že pokud použiju místo souboru autor.php v1.3.7 soubor z verze 2.6.5, přihlášení se provede. Určitě to bude dělat nějaké chyby a možná to nebude fongovat jak má, ale myslí, že to může pomoc v dalším výzkumu, protože se tím vylučují některé možnosti. Samozřejmě , že přihlášení čtenáře stále nefunguje. A pro upřesnění, také jako Vašek máme hosting na forpsi.com. Jak je vidět, stejná věc nastala u více uživatelů phpRS. To už by možná mohlo být dost indicii pro vyřešení problému.

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Vašek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 19:56

Učinil jsem následující: Na stejný server jsem nainstaloval (nakopíroval) i verzi 2.6.5. a její config upravil stejně jako u verze 2.8.0. (nastavení databáze a serveru). Přihlášení proběhlo bezproblémů a cookies se uložila na mém PC. takže na straně serveru problém není, na nastavení prohlížeče na mém PC také ne.

Stejně jako Zdeněk mám pocit, že zádrhel bude v autor.php.

Vašek

www.obadalek.info

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: rf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 15:07

Podařilo se Vám problém nějak vyřešit? Díky.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 16:05

No pánové, nepotěšili jste mě. Tak nepotěším ani já vás ... Z ničeho nic se mi přihodilo u testovací verze 280 totéž. Ze začátku vše běhalo tak jak má a najednou (aspoň z mého pohledu) jsem byl odhlášen jako čtenář a již se nejsem schopen přihlásit znova. Přitom na stejném serveru bezproblémově funguje 265.
Samozřejmě takové ty věci jako smazání sušenek, cache apod. jsem udělal a nic ...

Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.