KForum : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně KFora?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-06, 19:09

Dávám do oběhu novou verzi kfora pro phpRS 265.

Chtěl jsem vám dát do vínku verzi s více možnostmi, ale od té doby co jsem se tu po roce opět ukázal, jsem v mailovém tlaku uveřejnit alespoň základ.

Základní varianta znamená, že je to jen verze kforum 1.0.0, překopaná pro novou verzi phpRS a je dodělaný slovník pro admin část, databáze se nezměnili (pozor: je změna umístění admin souboru, nyní je už v hlavním adresáři admin).
Pokud by se tam vyskytla chybka, dejte mi prosím hned vědět na mail ... ale v této verzi by se opravdu nemělo nic vyskytnout.

Tím jsem tedy pokryl základ pro ty, kteří si z nějakého důvodu nechtěli stáhnout některou z již upravených verzí uživatelů kfora (těmto lidem opravdu děkuji, že tento plugin nenechali na holičkách a s ním i jeho uživatele) a ještě jednou se všem omlouvám za to příšerné zpoždění.

Další vývoj se nezastavil, jen jsem díky nové práci musel na čas odložit programování na hřebík. Teď budu mít klidnější období a tak počítám, že nejbližší měsíce budu uvolňovat další dopracované části. Máte na co těšit, doufám. Zatím jsem ještě stále optimista ;)

Nová verze KForum 1.2.0 je prozatím ke stažení ZDE ... a nainstalovaná je na [http://www.saton.cz/rs265/kforum.php].

ps.
ještě poprosím někoho ze slovensky mluvících uživatelů jestli by mi nepřeložil admin slovník, můj překlad by nejspíš nebyl bez chyb, děkuji předem

Užijte si to. Kubajs

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Holfi1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-08, 13:45

Bohužel soubor nejde ztáhnout

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Holfi1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-08, 17:16

Tak už se to podařilo, zřejmě tam je nastavená špatně cesta. Měl bych jednu přípomínku, nešlo by udělat stránkování v kategoriích ?? Když má kategorie moc témat, musí se zbytečně načítat komplet všechny. Díky.

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-09, 01:02

Měl jsem v downloadu jen cestu a ne cestu+nazev souboru ... opraveno.

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-09, 01:05

Strankování témat bude. Neslíbím, že hned, protože když jsem se na to před časem díval není to práce na den, ale už ho mám delší čas na seznamu.

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-09, 18:46

Pokiaľ potrebuješ niečo preložiť do slovenčiny (alebo budeš v budúcnosti potrebovať), kľudne mi to pošli na : milan@krokavec.sk. To isté platí aj pre iných. Rád pomôžem...... aspoň takto....
kroky

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Holfi1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-10, 12:42

Já jsem se s tím snažil trochu hrát, ale bohužel mé znalosti php na to nestačí. Mám aspoň udělaný blok poslední příspěvky i když trochu krkolomě a za pomoci ještě zdatnějších kamarádů. Stejně se ale z bloku nedostanu na poslední odpověď , ale jenom do tématu, ale aspoň to.

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-10, 13:12

2Holfi1: Když vydržíš, tak to vidím tak na příští víkend. Dostanu se k programování pořádně jen o víkendech.

Tento víkend jsem překopal instalaci a nastavení a v hrubém nahledu nahodil ikony uzivatelu (ty se budou muset jeste zabezpecit a poradne otestovat). Kdyz pujde vse podle plánu, tak o víkendu dodelam blok s poslednimi prispevky, mozna uz v nekolika variantach.


Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Holfi1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-10, 14:15

Hrozně rád bych ti nějak pomohl, ale hold na to už nemám buňky. Jinak to co píšeš je super, jetli bych ti mohl ještě vnuknout jeden nápad, jestli by nešlo ponechat moderování na adminovi, popřípadě tam dát volbu. Mě tvoje fórum maximálně vyhovuje. Zkoušel jsem i interní fórum, ale nakonec se vrátil k tvému a upravil si ho pro verzi 2.6.5, jen jsem nedodělával slovníky a mám ho pro třísloupcový layout.

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-10, 19:50

Unikla mi chybka v skriptu na tvorbu databazi. Zustala mi tam predpona rs265_ misto standardniho rs_.
Uz je to tam opraveno ... to jen pro ty co si tu uz stahli a ted se na me mraci, ze jim to nejede. Prominte :)

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-10, 20:03

2Holfi1: Ted nevim jake moderovani mas na mysli, ale kazdy topic muze moderovat jeho zakladatel (navzdy) a nekdo, koho zakladatel urci. V planu je moznost zadani vice moderatoru.

Pred casem mi nekdo navrhoval abych udelal jednoho absolutniho moderatora, ktery by mel pristup ke vsem topikum i postum. Nevim. Udelat se to da celkem lehce, ale .... Popravde me nepresvedcil, ze by to bylo vhodne, pripada mi to jako moc velka moc v rukou jednoho cloveka :)
Uvidime casem.

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-10, 21:27

Myslim, ze admin by mal mat moznost mazat "vulgarne prispevky" Napr. pokial by moderator nebol dlhsie na webe (dovolenka, nemoc a pod)....
kroky

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-11, 12:09

2kroky: Proto je možné mít moderátory dva (do budoucna vic).
Jde o to, že pokud se bude jednat o rozvětvené forum s vice větvemi na sobe nezavislých a spolu nesouvisejících diskuzí, bude velmi těžké aby admin "viděl a věděl vše". Nemusí mít znalost a cit k tomu posoudit, že v dané diskusi je nahlášený post urážející nebo nevhodný. Proto to má pod palcem zakladatel a moderátor topiku - a ti by se měli o to i postarat. V případě dovolené nebo jiné nepřítomnosti je záležitostí několika vteřin změnit moderátora na někoho jiného.
Pokud se budeme bavit o malém foru s diskuzí k danému serveru zabývajícímu se jednou problematikou, tak bys mohl mít pravdu a admin by to zvládl.

Spíš jsem uvažoval o možnosti uzavření topiku adminem fora pro všechny mimo autora a moderátora - dokud nenapraví nebo nevysvětlí proč je tam to něco co adminovi vadí. Ale určitě bych nechtěl aby mohl admin fora (což nemusí být správce či majitel celého webu) mazat příspěvky nebo celé diskuse. Když nic jiného, mohlo by to zkreslit nebo znehodnotit danou diskuzi.
Dívám se na to z pohledu běžného uživatele. Určitě bych nechtěl aby mi najednou zmizely moje reakce na něco o čem zrovna diskutuji. Nebo aby se v diskuzi o kvalitách nějakého výrobku vyskytovaly jen ty kladné odkazy a ty špatné záhadně mizely.
Ano, můžete namítnout, že to tak v současné době je taky, jen to může udělat sám moderátor. Ano, může. Taky jsem proto uvažoval, že bych současnou možnost editace a smazání změnil jen za výměnu textu - jak je to nakonec i u komentářů k článkům (myslím, že to tam tak je). Ale je to věcí dohody.

Edi:překlepy



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kubajs v 11.10.2005 12:12.

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-11, 21:03

Mas pravdu, ide o to, kde to bude pouzite....

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Holfi1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-14, 08:06

Když budu jako správce chtít, tak stejně něco vymažu, akorát to musím dělat přes DB. Já bych byl hrozně vděčen za možnost nastavit moderování jenom pro admina, popřípadě by admin mohl určit moderátora. Díky

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-14, 13:44

Holfi1 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Když budu jako správce chtít, tak stejně něco
> vymažu, akorát to musím dělat přes DB. Já bych byl
> hrozně vděčen za možnost nastavit moderování jenom
> pro admina, popřípadě by admin mohl určit
> moderátora. Díky


Moc ti teď nerozumím.

Chceš říct, že člověk co založí téma ho nebude moci upravovat/mazat? Jak jej jednou založí, přestane mu patřit? No, pokud jsem to správně pochopil, tak to se mi nezdá jako dobré řešení.

Samozřejmě toho můžeš docílit tím, že všechny potřebné témata založíš jako admin sám a pro ostatní ve zdroji odmázneš funkci "nový téma". Jen pak nemusíš mít forum, to by stačilo vydávat témata jako članky a mít místo diskuse komentáře.

Ale třeba jsem to špatně pochopil.

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Holfi1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-14, 23:57

Já jsem to myslel, tak abych jako admin měl možnost zasahovat, protože jak jsou čtenáří líní něco hledat, tak zakládají zbytečně stejná témata a pak se celé fórum zbytečně natahuje. Je to vidět třeba i zde.

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-15, 12:39

Hmm, to je samozřejmě problém, který byl/je/bude v každém foru.
Sice bys mohl diktátorsky přesunout relevantní posty z nového (duplicitně vytvořeného tema) do druhého a to nadbytečné zrušet, ale myslím, že jediné čeho bys dosáhnul je, že daný člověk založí nové a ještě bude nadávat, že mu ten jeho zmizel.

Forum ma sveho hlavniho spravce. Zatim to byla funkce spíš čestná, protoze se prezentoval jen mailem, ale kdyz o tom tak uvazuju, jednu pravomoc bych mu vyclenil. Pravomoc uzamknout tema pro dalsi prispevky.

Takže problem, který nastiňuješ by se vyřešil:
- nové (duplicitní) téma nepřestane existovat
- - jeho zakladatel ho najde a nebude tvořit další
- bude uzamčené, takže do něj nebude možné dál přispívat
- - pomalu se propadne díky datu posledního příspěvku do hlubin
- zakladatel i moderátor budou prepsány na hlavního správce (možná, to si ještě rozmyslím .. zakladatel by ho mohl znovu odemknout)
- podmínkou bude aby hlavní správce přidal příspěvek s odkazem na "originální" téma a tvůrce se tak dostane tam kam ho chce nasměrovat

Bude to stačit?

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Holfi1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-15, 13:01

:o) Bude stačit cokoli, co uděláš. Mě tvoje fórum vyhovuje (až na tu malou věcičku s adminem, já jsem na svým webu tak trochu despota :o) , ale stejně ho budu používat dál. V každém případě ti patří velký dík. Mimochodem, já to mám udělané do třísloupcové varianty.

Re: KForum 1.2.0 pro verzi 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-15, 23:40

Něco s tím uděláme :)

Jinak, nastavení šablony pro zobrazení je v právě laděné verzi už v nastavení v admin části.

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.