Galerie : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně doplňku Galerie?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-18, 22:50

prez FTP klienta by to jit melo... :-D

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: Off (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 10:33

Jo diky, pres ftp ty stranky spravuji, ale mohl bys byt konkretnejsi? prosím.....

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: bkv (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 20:56





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava bkv v 19.08.2005 20:58.

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: Off (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 21:03

to bkv: nechci byt nezdvorily ale rady typu:

V jednom okně prohlížeče se přihlásit do admin sekce.
V druhém okně otevřít web s phpRS a otevřít galérii.....

no comment... :o)

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 22:51

Off napsal/a:
-------------------------------------------------------
> to bkv: nechci byt nezdvorily ale rady typu:
>
> V jednom okně prohlížeče se přihlásit do admin sekce.
> V druhém okně otevřít web s phpRS a otevřít galérii.....
>
> no comment... :o)

no ale ona ta galerie takhle funguje, tedy pro admina... :-)


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: Off (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 23:01

potom pardon, omlouvam se bkv pokorne, ve sve neznalosti, ale ja se prihlasil jako admin a po otevreni noveho okna s phprs se mi zobrazi jen klasicky www, (asi jako uzivatelce Vega) a pro zrizeni new gallery musim zadat do okna volaci link "http:// web/gallery.php?akce=new" zitra zkusim najit jak menit na freehosting serveru opraveni chmod0777 u adr. gellery pres ftp, snad to najdu nekde ve foru....
pekny vecer.

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 23:05

ale ono to jinak nejde nez prez new... :-)

BTW na chmod ma klient prikaz.. staci se podivat do menu toho klienta

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: (CZ)Acorp (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-20, 06:39

nebo pouzivat total commander -> pripojit se pres ftp -> ukazat na slozku-> upravit atributy -> a napsat tam 777 a dat ok :) taky jednoduche,efektivni,relativne rychle

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: Off (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-20, 11:23

jo vse slape na 100% dekuji mnohokrate....

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: tomino (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-20, 18:39

Zdravim lidi, mam problemy s externi galerii a to tyto:

1) nemuzu zadat novou galerii z webu, sice mi to napise "Požadavek byl úspěšně uložen do databáze.", ale kdyz dam v prohlizeci seznam galerii tak mi to pise za tam zadna neni:-( Kdyz se pak podivam do phprs admin rozhraní tak tam je v poradku ulozena.

2) kdyz uploadnu fotku do galerie tak mi vypise ze je velka (ma pritom 50 kb) a nezobrazi se. Pritom kdyz se podivam prez FTP do adresare gallery/ tam ta fotka je:-( Akorat ji nemuzu nikde zobrazit. Proste funguje to tak jak ma akorat nikde zadne fotky ani galerie nevidim.

Díky moc za pomoc a radu, Tom

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: Epic Arborius (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-23, 16:10

občas mi to dělalo také tyto problémy, ale stávalo se mi to jen u starého pomalého připojení. to mi sice nejde do hlavy, jak to můžeš ovlivnit, když ten obrázek opravdu nahraje .. no v tomto opravdu nevím

Epic Arborius
epic(at)mfantasy.org
[http://www.mfantasy.cz]
ICQ: 238-661-681



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Epic Arborius v 23.02.2006 16:12.

Zase galerie HELP!!!
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-06, 13:53

Lidi, stal se průser. Dnes nějak spadnul server a jako vedlejší produkt toho bylo, že zmizely vazby mezi galerií a obrázky - tedy po lopatě - galerie je, náhledy většinou taky, obrázky jsou fyzicky na serveru, ale když kliknu na obrázek náhledu v galerii, tak velký obrázek se nenatáhne? Co s tím? Představa, že několikset fotek bude třeba ručně upravovat mě docela děsí. Kromě toho většina těch fotogalerií není mých, ale je čtenářů :-(

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: jiricek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-06, 18:23

Neuvedl jsi, zda se jedná o galerii interní či externí. Každá ukládá vazbu mezi galeriemi, náhledy a obrázky do jiných tabulek.
To co popisuješ vypadá na poškození tabulek se seznamem médií, nebo na ztrátu, přesun či změnu názvu souborů s obrázky.
Jestli jsou fyzicky všechny soubory médií na disku a mají zachované původní názvy, pak nejjednodušší řešení je vzít zálohu databáze a v phpadminu z ní obnovit příslušné tabulky. Tedy pro inetrní galerii rs_imggal_obr a možná i rs_imggal_sekce, pro externí galerii rs_media, rs_media_komentare (možná i rs_gallery, kde je seznam galerií, je-li seznam galerií poškozený)
Samozřejmě je třeba nejdřív zazálohovat současný stav tabulek, kdyby něco nevyšlo a zároveň si uvědomit, jak stará a tedy "kvalitní" je záloha, kterou bys stávající stav přepsal.
Nejdřív jukni do phpadminu, udělej si select z tabulky, kde je seznam médií a snaž se zjistit jak moc koreluje se stavem souborů na disku a s předpokládaným obsahem galerií

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-06, 18:44

Díky moc za radu, jedná se o externí galerii. Zatím jsem napsal hostitelům, uvidíme, jestli někde něco mají. Já sice zálohuju celkem pravidelně, ale zrovna včera byla nějaká aktualizační smršť, a ... No znáš to, na zálohu nebyl čas :-(

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: jiricek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-06, 19:04

no když bys upravoval jen tu jednu nebo dvě tabulky, tak bys přišel jen o ty obrázky, co přidali od poslední zálohy a nějaké statistické údaje četnosti zobrazení za ty dva dny u všech obrázků. Hoď sem pro zajímavost adresu těch stránek...

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-06, 19:07

www.dopravni.net

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-06, 19:27

Takže už to asi mám. Při nějaké obnově ze zálohy došlo ke změně atributů z 644 na 600 :-) Jenže pomocí TotalComanderu se mi je nedaří změnit - hlásí nelze změnit na dálku ... Takže to stejně budou muset udělat admini, nicméně obnova tabulky ze zálohy by asi v tomhle nepomohla. Ovšem v každým případě dík za pomoc a za radu, on člověk nikdy neví, kdy a komu se bude hodit příště :-)

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 23:10

tomino napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zdravim lidi, mam problemy s externi galerii a to
> tyto:
>
> 1) nemuzu zadat novou galerii z webu, sice mi to
> napise "Požadavek byl úspěšně uložen do
> databáze.", ale kdyz dam v prohlizeci seznam
> galerii tak mi to pise za tam zadna neni:-( Kdyz
> se pak podivam do phprs admin rozhraní tak tam je
> v poradku ulozena.
>
> 2) kdyz uploadnu fotku do galerie tak mi vypise ze
> je velka (ma pritom 50 kb) a nezobrazi se. Pritom
> kdyz se podivam prez FTP do adresare gallery/ tam
> ta fotka je:-( Akorat ji nemuzu nikde zobrazit.
> Proste funguje to tak jak ma akorat nikde zadne
> fotky ani galerie nevidim.
>
> Díky moc za pomoc a radu, Tom

Zajímavé, právě jsem zjistil, že přesně tento problém mám na jednom webu ... na localhostu vše v poho jede, budu se muset asi pohrabat v Michálkově kódu, nebo už jste někdo záhadu odhalil? Nemám teď vůbec čas, hodně by mi pomohlo, kdybych neobjevoval již třeba dávno známé :)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 23:14

Problém může být v tom, že název souboru s fotkou obsahuje diakritiku nebo mezeru.

Re: Zase galerie
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 23:17

Neobsahuje, názvy jsou velkými písmeny, fotka se vždy uploaduje jen jedna (vytvoří se i náhled), ať už přidávám více fotek, nebo jen jednu, a vždy skončí skript prázdnou stránkou a v db nic není ... musim to asi zítra projít ... kua když se něco s**e, tak vše najednou :( mám takový práce, že bych se potřeboval rozčtvrtit ... no nic, konec stěžování a OT :)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.