Galerie : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně doplňku Galerie?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: audant (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-23, 11:26

Pokud si chcete zjednodušit práci s publikováním fotografií do systému phpRS Gallery a máte WinXP, můžete vyzkoušet používat průvodce "Publikovat položky na webu" který tento OS obsahuje.

Potřebné soubory a návod najdete ZDE (455 kB).
[ver. 1.0.2]

Kódování češtiny sjednoceno pro použití CP1250.

AKTUALIZACE:
[1.0.1]
- (26.3.2007) Tak jsem aktualizoval zdrojové soubory. Upravil jsem možnosti tlačítek "Zpět" průvodce, udělal kontroly odesíláných formulářů a hlavně zlepšil práci se SESSION tak aby celý skript byl lépe zabezpečený.
- (13.6.2007) Další oprava nalezené chybičky se zpětným lomítkem

[1.0.2]
- nevím, asi nic :-)
- podařilo se mi rekonstruovat balíček (používám ho na phpRS 2.8.1a, galerii verze 0.99.500d)
- pozor pokud používáte tento doplněk pro více galerií na jednom PC, je nutné změnit klíč v *.reg souboru a také popis aby jste se v tom pak vyznali...
- pozor také na proměnnou $baseadr v config.php, musí končit zpětným lomítkem

INSTALACE NA WEBU:
- rozbalte stažený archiv
- do root adresáře vašeho phpRS zkopírujte soubory pubgallery.ico, pubgallery.php a celý adresář pubgallery

INSTALACE NA PC ZE KTERÉHO BUDETE POSÍLAT FOTKY
- podrobnosti jsou popsány v souboru Publikace na phpRS Gallery.pdf



Celkem upraveno 9×. Poslední úprava audant v 10.04.2009 16:51.

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: audant (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-26, 12:34

Tak nevím jestli je to celé blbost, nebo to nikomu nefunguje a nebo to nikdo nepotřebule.
IMHO je to velké zpříjemnění a ulehčení při publikování fotek do phpRS Galerie, nebo ne?

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: romek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-26, 13:19

Zdravím,

každopádně to není blbost... je to poměrně super věc, jenže ALE!!

Nemůžu to rozchodit.

Zkoušel jsem i tvé nastavení, které je v default phpRS_gallery.reg a windows wizard prostě odpoví, že Připojení k Internetu se nezdařilo ... nebo webová služba vrátila neplatnou stránku....

Všechny potřebné soubory mám na hostingu www.punisherriders.com

Ještě otázka: s jakou verzí galerie to pracuje?... v pubgallery.php se odkazujes na include_once("gal_funkce/gal_fnc_obrazky.php");, takový soubor nemám.

Má verze galerie: 0.99.500

p.s.: otázkou je, jestli to není verzí galerie... jenže proč to nefunguje s tvým nastavením, alespoň po autentifikaci



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava romek v 26.03.2007 13:23.

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: audant (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-26, 13:29

Když si zadám do prohlížeče [http://www.punisherriders.com/pubgallery.php] vyhodí to hlášky s chybou v session.

Na mém webu to nedělá, takže bude chyba asi tam, jen nevím jestli je to na straně hostingu nebo mého kódu.
Používáš na svém hostingu ještě někde jinde session?
Pokud používáš phpRS tak jak je napsaný, tak ten session nepoužívá, má cookies. Možná by vedla cesta tudy, nahradit session koláčkem.

phpRS gallery používám co je standartně přibalená u phpRS 2.8.0, takže je to ver.0.99.500



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava audant v 26.03.2007 13:30.

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: romek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-26, 13:50

jj.. o tom vypise z pubgallery.php vim

na mém hostingu by žádná session neměla být

v phprs mám akorát tinyMCE a to session snad nepoužívá

web je na hostingu od bananu..

víš co, zkus mi napsat tvé nastavení toho regu, zkusím, jestli to půjde alespoň po autentifikaci




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava romek v 26.03.2007 13:51.

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: audant (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-26, 15:00

Soubor pro registry by měl být v tvém případě:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\PublishingWizard\PublishingWizard\Providers\phpRS_Gallery]
"displayname"="phpRS Gallery"
"description"="Publikovat fotografie na phpRS Gallery"
"href"="http://www.punisherriders.com/pubgallery.php"
"icon"="http://www.punisherriders.com/pubgallery.ico"


Hosting na banánu nepoužívám a nikdy jsem nepoužíval, zda je možné používat session a za jakých podmínek by se mělo dát zjistit od nějakýho tamnějšího admina.

Kdyžtak se koukni v nějakém editoru registrů jestli tam pod stejným klíčem už nemáš něco stejnýho, možná by to pak mohlo taky blbnout. Ale pokud se ti zobrazí jako nabídka míst pro upload "phpRS Gallery" mělo by vše snad být OK. Ikonka by měly být takové dvě modré šipky do kruhu, podobně jako recyklace.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava audant v 26.03.2007 15:02.

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: audant (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-26, 15:17

Tak jsem něco našel, v diskuzi ohledne banánu:
[http://www.owebu.cz/777-732-session_start%28%29:-Cannot-send-session-cookie---head]

Teď už nemám moc času, tak to prozkoumám zítra, jestli se to to nepovede rozchodit.
Možná bude stačit přesunout session_start(); hned za <?php

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: romek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-26, 15:37

registry mam v pohodě

- myslel jsem, že mi uvedeš nastavení tvé galerie, které určitě funguje... s tvým nastavením mě to nepustí dál než po autentifikaci, takže beze strachu, klidně zkus moje. Tím bychom mohli určit, jestli je chyba na serveru nebo ve win.

- ten session_start() jsem dal za php... viz. navod od bananu a zda se to byt v pohodě -> teda alespoň pokud se mrknes na: [http://www.punisherriders.com/pubgallery.php]

- jinak z windowsu to nejde porad...

o.k. zkusim to jeste poresit

kazdopadně díky za snahu



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava romek v 26.03.2007 15:42.

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: audant (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-26, 21:18

Čoveče když se kouknu do zdroje tvý stránky, tak tam skoro nic není, koukni na moje [http://junak.tlucna.cz/pubgallery.php].
Tam bude ještě nějaká chyba v generování šablony.
Zkus si v pubgallery/pubgallery.sab změnit <*syssl:1*>, zkus nějaký jiný číslo apod.

A nebo rovnou to změň třeba na <*main*> a konec souboru pubgallery.php na tohle:
//generování a zobrazení
$pbgal->UlozPro("main",$sysl);
$pbgal->Inic();
$pbgal->Generuj();
?>


A další zakopaný pes by ještě mohl být v javě, v nastavení IE by měla být povolená, jinak to nepojede. Ale spíš bych sázel na tu šablonu.
Tak změnil jsem to i v RAR souboru zde uveřejněném.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava audant v 26.03.2007 21:27.

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: audant (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-27, 07:31

Tak jsem na to ještě teď koukal a používáš phpRS 2.8.1 já mám 2.8.0, tak jsem si tu jedničku nainstaloval a jde mi to normálně. Ještě by to snad mohlo ovlivňovat PHP já mám verzi 5.1.2. Banán nabízí 4 i 5, nevím kterou máš ty.

Ale teď je určitě chyba v načítání a generování šablony.

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: georgy boy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-27, 11:34

Zdravim,

skvela "feature" - parada.

Vse mi bezi OK. Jen jsem si musel upravit kodovani souboru - ja jedu v cp1250 a zjistil jsem, ze dva soubory mas v utf8 (pubgallery.php a pubgallery/pubgallery.sab) a soubor pubgallery/pubakce.php mas v cp1250.

Preji pekne dny

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: audant (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-27, 11:57

OK, díkes, už jsem trpěl pocitem beznaděje že je to nanic nebo to nefunguje.

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: georgy boy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-27, 12:07

Jeste jedna chybka - nejde pridat nova galerie

v souboru pubgallery.php na radku (u me) 109 je toto:

$sql = "INSERTs INTO ".$GLOBALS["rspredpona"]."gallery SET ";

a je treba to opravit na:

$sql = "INSERT INTO ".$GLOBALS["rspredpona"]."gallery SET ";

(cili za INSERT to male "s" vymazat) ;-)

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: audant (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-27, 12:10

Jejda, to ujelo když jsem testoval co to udělá když se nepovede galerii vložit.
Hned to opravím.

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-29, 19:16

Tak tohle je velmi velmi velmi dobrá věc, pro BFU nemůže být nic jednoduššího. Zkusím to nahodit na školní web pro otestování, kdyžtak bych se pak dohodl na přímé integraci do finální verze galerie.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-29, 20:45

Michalek napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak tohle je velmi velmi velmi dobrá věc, pro BFU nemůže být nic jednoduššího.
> ...
> na přímé integraci do finální verze galerie.

sice super, ale řekni mi, co s tím BFU udělá na *nix systémech?

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-29, 20:48

Zastávám názor, že BFU v *nix systémech nedělá. :) Alespoň ne moji BFU. A publikace pŘes webové rozhraní zůstane i nadále, takže pohoda.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: audant (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-30, 08:31

Tak to mám radost že jsi si toho všiml a pochválil. Byl jsem fakt celkem zklamaný, protože se tu neobjevovali žádné reakce a když tak to nefungovalo. Já když jsem objevil tuhle možnost, byl jsem celkem nadšený, nic snažšího a jednoduššího asi neznám.

Doteď jsem fotky vkládal přez FTP, ale stejnak to znamenalo víc kroků a práce než takovýhle průvodce. Umí sice jen základní věci a je diskutabilní změna rozměrů fotky když je focena na výšku, ale jak jsi sám podotkl, detailní úpravy apod. je možné dělat přez web. A základní úpravy fotek si můžu udělat u sebe v kompu a při odesílání odškrtnout automatickou změnu.

Je to prostě jen další možnost, využití je jen na každém z nás...

BFU jednoduše přez přívětivé rozhraní nahrne fotky do galerie "a je vykydáno". A že to není použitelné pro Linux? Nevadí, kdo dělá na Linuxu, nepotřebuje omezovat průvodcem, nakliká si to tak jako dosud přez FTP a web.

Dalšímu šíření se samozřejmě nebráním, to bych to tu taky nevystavoval, že?

Kdo by se v tom chtěl šťourat, nabízím zdroj, který mi dal asi nejvíc:
[http://www.elp.co.at/Windows+XP+Webpublishing+Wizard_1201.html]

Další třeba [http://tim.digicol.de/xppubwiz]

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-30, 11:29

Michalek napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zastávám názor, že BFU v *nix systémech nedělá. :)
> Alespoň ne moji BFU.

nechci tenhle nápad nijak odsuzovat, aby si to někdo takhle nevzal,

ale právě *nixové aplikace jsou pro BFU bezpečné. Tam totiž těžko zaviruje komp.
Jde mi spíše o to, že BFU by měl mít možnost upravit fotky někde hromadně a pak je teprve poslal na galerii.
Můžeme na to mít rozdílné názory, ale zkušenost s usery hovoří jasně v můj prospěch.

nic to jsem OT...sorry

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Jak snadno a rychle publikovat fotografie
Zaslán uživatelem/kou: audant (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-30, 12:38

Souhlasím, že pokud se člověk přihlašuje do Linuxu jako uživatel (a to bude asi záležet na tom kdo to nainstalil a nastavil - i když defaultně to tak bývá), tak toho podělat moc nejde a že jsou celkem Viro- a podobné havěti odolné.

Ale taky musím souhlasit s tím, že normální BFU si Linux asi nikdy na komp nedá (alespoň ne sám), ale to je asi jiná otázka že?

A že je to pro Windousáky jsem upozorňoval už v úvodu (a tím se Tučňáků nechci nijak dotknout, prostě mám Widle a ty mají tohohle pomocníka pro publikování, tak jsem to stvořil takhle).



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava audant v 30.03.2007 12:45.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.