phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: tatos (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-11, 13:31

Mam nahrate na serveri obrazky do internej galerie pre phprs 281 cez administratorsky pristup phprs. Akym sposobom a co je potrebne, aby interna galeria fungovala na webe? V konfiguracii systemu mam aktivovany modul galeria. Mam vsak pocit ze mnou stiahnuta distribucia phprs 281 nebsahuje vsetky potrebne subory k internej galerii oproti prechadzajucim verziam. Dakujem.

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-11, 13:53

tatos napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Akym sposobom a co je potrebne, aby interna
> galeria fungovala na webe?

Interní galerie slouží ke vkládání obrázků, které jsou poté použity v článcích. Interní galerie neslouží k prezentaci obrázků. Pro zobrazování obrázků formou fotogalerie slouží rozšiřující plugin externí galerie, která umí zobrazit i obrázky z té interní.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: tatos (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-11, 14:15

to Jakez: Srdečne dakujem za presnu a vystiznu odpoved. Lámal som si nad tým hlavu.... Vdaka.

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-19, 12:46

právě si hraju s "pluginkem" který by měl řešit zobrazování obrázků a galerii z interní galerie. Zatím je to jen soubor s funkcemi.
ke stažení na mých stránkách [http://aggi.empyrea.net/download.php?akce=detail&id_detail=14&sekce=2]

...::: [http://aggi.empyrea.net/] :::...

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-20, 17:12

Mám prekopané phpRS tak, že po priradení internej galérie sa mi celá galéria zobrazí v detaile článku. Vidieť sa to dá napríklad tu [http://www.firma.rzp.sk/2008040001-karpaty-rescue-2008] - aj takto sa to dá, len je nutné prerobiť admin a databázu.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 11.12.2012 17:14.

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: vlad47 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-21, 20:56

Ja mám tiež problém z rozchodením internej galérie v 2.8.1. Už som s tým zabil kopu času, no neviem sa pohnúť. Nevie niekto poradiť. V PHP nie som až tak zbehlý, nevedel somsa prehrýzť zdrojákom k problému.

Teda: Obrázok (nakup.png) je v adresári storage, vybral som ho internej galérie, náhľad mi ale neukáže. V definíci článku som vybral použitie phpRs značky, do textu "aaaaaa bbbbbb ccccccc" som vložil
<obrazek id="6" zarovnani="nastred" nahled="ano">, teda mám napísané: aaaaaa bbbbbb <obrazek id="6" zarovnani="nastred" nahled="ano">ccccccc", obrazok má id=6, no napriek tomu v článku obrázok nezobrazí. V čom je chyba medzi stoličkou a počitačom?
Poradte prosím

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: vlad47 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-21, 21:12

... a ešte aby som doplnil, ked ho dám vymazať, vypíše mi:
Warning: unlink(none) [function.unlink]: No such file or directory in C:\wamp\www\phprs\admin\aimggal.php on line 682
V priebehu mazania náhľadu došlo k neočakávanej chybe!
Obrázok číslo 6 bol vymazaný!

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: vlad47 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-21, 21:17

... nemoze byt chyba v scripte trclanek.php a v retazci ? $regularni_vyraz="/<(".$seznam_test_znacek.")([\"\w\s='\"]*)[\/]? >/is";

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 07:39

první co mě napadlo, aktivoval jsi pod článkem položku phpRS značky?

...::: [http://aggi.empyrea.net/] :::...

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: vlad47 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 08:31

Tu je kompletný popis, mojich troch príspevkov. Z tohoto bude jasnejšie čo maám nastavené ačo to robi.

Ja mám tiež problém z rozchodením internej galérie v 2.8.1. Už som s tým zabil kopu času, no neviem sa pohnúť. Nevie niekto poradiť. V PHP nie som až tak zbehlý, nevedel somsa prehrýzť zdrojákom k problému.
Obrázok (nakup.png) je v adresári storage, vybral som ho internej galérie, náhľad mi ale neukáže. V definíci článku som vybral použitie phpRs značky, do textu "aaaaaa bbbbbb ccccccc" som vložil
<obrazek id="6" zarovnani="nastred" nahled="ano">, teda mám napísané: aaaaaa bbbbbb <obrazek id="6" zarovnani="nastred" nahled="ano">ccccccc", obrazok má id=6, no napriek tomu v článku obrázok nezobrazí. V čom je chyba medzi stoličkou a počitačom?
... a ešte aby som doplnil, ked ho dám vymazať, vypíše mi:
Warning: unlink(none) [function.unlink]: No such file or directory in C:\wamp\www\phprs\admin\aimggal.php on line 682
V priebehu mazania náhľadu došlo k neočakávanej chybe!
Obrázok číslo 6 bol vymazaný!

... nemoze byt chyba v scripte trclanek.php a v retazci ? $regularni_vyraz="/<(".$seznam_test_znacek.")([\"\w\s='\"]*)[\/]? >/is";

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 08:48

omlouvám se to zamnutí značky jsem přehlídl.. víc ale asi nepomůžu, sám se teprve učím. Moje řešení by bylo přepsat soubory související s interní galerii originálními soubory z instalace php a pokud jsi dělal nějaké upravy tak je nahazovat jednotlivě a testovat...

Snad ti někdo jiný dokáže pomoct konkrétněji...

...::: [http://aggi.empyrea.net/] :::...

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: vlad47 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 09:09

Neva, i napriek tomu dakujem.

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 09:28

Když obrázek uploaduješ do galerie, proběhne vše v pořádku? Nehází to žádnou chybu? A pokud se nevytvoří náhled, je na hostingu k dispozici gd knihovna?

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: vlad47 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 10:45

Ja pouzivam na localhoste wamp a tu je kniznica gd32.dll. Nemoze to byt teda tou kniznicou? Pokial nahram kniznice gd a gd2 do php nic s tym neurobi, nahlad sa mi neobjavi, no to celkom chapem, ze ked tam nahram ine, ze to neukaze v pohlade.
Pri uploade obr. nehlasi ziadnu chybu. Ale pri mazani hlasi Warning: unlink(none) [function.unlink]: No such file or directory in C:\wamp\www\phprs\admin\aimggal.php on line 682.

Re: Rozchodenie internej galerie 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-23, 02:33

no nevim jestli to bude na miste a nemam chut procitat cele forum a vsechny informace, ale ..........
Atifan stoji na verzi 280++, ty dve plus znamenaji ze jako neco jsem prevzal a upravil ze starsi verze , neco z novejsi. Jednu dobu me zaujal multilayout, ktery mi nesel rozchodit. Ani na off ani venku.
Postupne jsem zacal likvidovat frontu svych veci a presel na ofline server Wamp (dokonaly)
A znovu zkusil multilayout a s uspechem rozbehal. Bohuzel po delsim casu jsem zjistil, ze mi nefunguje vkladani obrazku k uzivateli a ani neulozim zadny obrazek jak v interni galerii a ani gallery 500d+, gallery_0.99.900beta4_prefinal Tech verzi Galery tu beha, nebo behalo vic. No verte neverte dal jsem pryc multilayout a vse je ok. A jen tak pro info nektere plugy se doslova nesnasej bud rozhodi admina nebo cele stranky tak bacha na to, nez se do neceho zapalene vrhnete zalohujte a testujte na off...........
Vcelku prispevek na H.., ale treba nekomu pomuze....

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.