phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: logikJJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-07, 22:50

snažil sem se o naprotý free přístup registrovanech čtenářů
zrušil komenty, ponechal pouze známkování
doba je asi ovšem taková že jakákoli nesledovaná aktivita je na prd
sem hipík, starej už, všichni sme zestárli
jen sem si myslel že doba hovad skončila, bohužel, netem spíš začala
prosím o pomoc
chtěl bych znát jako admin kdo ze čtenářů jak známkoval
je to možné?
děkuju všem kdo poradí (i když se mu to příčí, jako mně)

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: logikJJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-08, 10:55

ještě doplním, web o poezii je trochu jinej, než obvyklá fóra
systém phpRS se výtečně hodí k jeho provozování
(rubriky jako autoři, známkování a přídavné pluginy velmi dobře doplní tématické zaměření)
jen ty lidi který na něj zabrousej sou takový trochu citlivější a emotivnější
proto jako provozovateli mi chybí kontrola proti výpadům zvenčí
(i když bych se rád bez ní obešel, není to možné)
brouzdal sem po vašem fóru ve snaze najít nějakou tu pomoc co by mi pomohla, leč nenašel sem
komentáře jsou ošetřeny dobře, to známkování ovšem opravit nejde
(i kdyby to šlo v admin sekci, přece jen prudiče mi to odhalit nepodaří, a bohužel jeden takový návštěvník dokáže otrávit atmosféru celé komunity)

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-08, 11:23

Já myslím, že až tak velký problém by to nemusel být. Vytvořil by sis v db novou tabulku, kam by se zapisovalo id čtenáře a známka, kterou hodnotil článek. Do kodu, kde dochází k vkládání hodnocení do db, bys přidal malou úpravu, která by zároveň zjistila id čtenáře a spolu se známkou by ho zapsala do dané tabulky. Pak by se ještě vytvořil modul do adminu, který by ti vypisoval známky od čtenářů spolu s jejich jménem či přezdívkou.

Pokud si tykáš aspoň trochu s php a mysql, tak se to dá zmáknout celkem rychle. Na community webu je postup, jak vyrobit plugin, takže podle toho by sis udělal modul do adminu. Kde se nachází kód, který zapisuje známkování do db, by sis musel popátrat, to ti neřeknu a hledat se mi to teďka nechce (sám navíc známkování nepoužívám).

Bude to ale mít význam jen pro registrované čtenáře, u neregistrovaných návštěvníků je to k ničemu. Takže jestli máš známkování veřejné, bude to chtít upravit jen pro regnutý (v článkových šablonách).......

PS: Co s tím pak chceš dělat dál? Veřejně je pranýřovat? Takové hovado bohužel nenapravíš. Když mu zlikviduješ jeden profil, bude-li chtít, založí si novej a zase bude prudit. Hovada prostě byli, jsou a budou........

OT: Odkaz bys sem nedal? Jen pro zajímavost, jsem zvědavej tvor;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: logikJJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-08, 11:44

odkaz dám, samozřejmě
(jen co vrátím levely aby ses podíval, moc se nezhroz, mám to asi 3 měsíc a učím se, holt po padesátce to nejde tak rychle)
jistě veřejný pranýř je pro nás berany schůdnej, a to i na ostatních webech kde bývám hostem
stačí mi pro registrované, přístup pro ostatní nepotřebuju
s php si tykám asi tak, že poznám zhruba co a jak když to vidím v PSpadu
bohužel v db se zatím moc neorientuju a vytvořit modul....... úsměv, no někdy možná, v současný době nedokážu
(přece jen nějakej ten obrázek a básničku je pro mě snadnější)

takže shovívavost za rozběhnutej a ještě graficky nedotaženej web
poetickej.net
je jeho název

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: logikJJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-08, 11:57

a ještě drobnost
myslím že by určitě šlo pod článkem vytvořit něco jako kdo z registrovanejch článek četl
domnívám se že je to podstatná informace pro autora i pro ostatní čtenáře

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-08, 13:43

Kdo z registrovaných článek četl... No byla by to další úprava a další zásah do db. Teď mě moc nenapadá, jestli by to třeba nějak nešlo zkombinovat s tím prvním. Nevim. Jako samostatná věc by se musela buď udělat nová table nebo upravit tabulka s článkama, při každém otevření článku by se nejdřív muselo ověřit, zda daný čtenář už to nečetl, pokud ne, muselo by se jeho id uložit do db a na závěr pak z db všechno ty id vytáhnout, přiřadit k nim jména a vypsat... No pár dalších dotazů do db;) Ale tolik kodu by to zase nebylo... No, koukám že přemýšlím trošku nahlas a vypisuju postup. Třeba by to někdo sesmolil.... Ale tohle nevidím jako moc zajímavé pro širší využití...

Spíš už bych viděl schůdnější tu první věc s tím známkováním, aby se pod článkem objevilo kdo a jak známkoval. U webů typu toho tvého, zaměřených na tvorbu a její hodnocení, bych už nějaké využití viděl... Nic neslibuju, možná bych se na to mrknul a zkusil něco vytvořit...

PS: K tvému webu... Zas taková hrůza to není;) Myslím, žes to zmáknul dobře. Už jsem tu viděl "mladší a pružnější" mozky, který se nebyly schopný dostat ani přes instalaci... Když to nakonec nevzdáš a pohraješ si, tak to určitě ještě vychytáš. Jen co jsem tam tak třeba postřehl, v části o mě a o webu se text nedá proti pozadí přečíst. Někdy je lepší žádné pozadí než nevhodné pozadí.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: logikJJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-08, 14:03

jj, měl sem zvolit poloprůhledný obrazek na pozadí, jen jakousi podkresbu
je toho tolik co bych měl................
(pokud by se mrknul na ty známky byl bych ti vděčnej, na oplátku bych tě pozval třeba na pivo tekoucí přímo z pivovaru ke stolu s vlastní pípou, to při případný návštěvě Plzně)

mmch.
s grafikou si samože pohraju, baví mi to a ten systém úprav se mi nezdá až tak složitej

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-08, 22:44

Internet je slobodná zem, no má to vzhľadom na relatívnu anonymitu občas aj nevýhody. Všetko čo požaduješ, sa dá elegantne vyriešiť pluginom pre sledovanie čítanosti aj hodnotení. Ja by som odporúčal neupravovať kód phpRS. Skôr by som sa vydal cestou vypnutia phpRS hodnotenia v článkových šablónach a spravil na ne vlastnú funkciu. Rovnako návštevnosť (čítanosť) čánkov registrovanými užívateľmi. Oproti úpravám je jednoduchšie to postaviť nanovo. V kóde by sa nemuselo veľa meniť, stačilo by pridať do článkových šablón include jedného súboru kde by bolo externe ošetrené samotné hodnotenie a dopĺňanie "štatistiky". Keby mám trocha viac času a Plzeň je trocha bližšie, za to pivko by to rozhodne stálo. :) Snáď pomôže aspoň drobná rada.

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-09, 09:43

Pa3k máš pravdu. Externě pluginem je to určitě lepší. Možná by se ani nemuselo vyřazovat interní známkování, to by klidně mohlo proběhnout. Jen by se teda do článkové šablony includnul soubor, který by zpracoval jen tu statistiku. Na druhou stranu, jejím vyřazením a použitím vlastních upravených funkcí by se tak dalo ošetřit opakované hlasování, které phpRS jinak řeší jen pomocí cookie a taky kontrola, že budou hlasovat opravdu jen registrovaní čtenáři. Pa3kovi drobné rady jsou dobré rady;)
Ta statistika hodnocení se mi v hlavě začíná docela rýsovat. Asi se na to teď jeden večer opravdu vrhnu. Škoda jen, že se do Plzně asi taky jen tak nedostanu:(

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: logikJJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-09, 11:57

pánové
děkuju za zájem, teda fakt mi to těší, že se někdo vůbec zabývá mejma výmyslama
takže k tomu co se dočet v předcházejících řádcích
pa3k>>>
"postavit nanovo", tyhle slůvka jasně definujou že tvoje rada není určená mně
(možná se někdy propracuju k tomu že něco nanovo postavím, ale dnes na to nemám, možná to přijde na řadu až budu relativně spokojenej s tím co mám a pojede to podle podle mejch představ, ale pokusím se, včera jsem sosnul easyphp, první krok jak neřešit všecko přes net a stávající instalaci, takže snad první krok)
zdenekh>>>
nechci ani čtení povolit neregistrovaným, třeba jen kvůli skutečnejm fotkám, (není to bodovaná seznamka) a bez nich to prostě není ono, (včera jsem hledal a našel jak smazat známky u galerie) podle mýho jde o takovej ten pocit těsnějšího kontaktu než dává nicneříkající nik
jo a Plzeň platí neomezeně, cesta se naskytne, díval sem se na tvý weby sou graficky citlivě udělaný, jako pro bejvalýho jílováka mi nostalgicky potěšily i zmínky o "mým kraji"

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-09, 20:09

<HODNĚ OT>
Pa3ku, ty seš u Plzně? To mi dej vědět, třeba na PM
</HODNĚ OT>

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-18, 01:00

Tak zdravím. Plugin je hotov. Více informací a odkaz na stažení zde. Případné připomínky tam.
Ale myslím, že by to mohlo odpovídat tvým představám:)
A to pivo, snad někdy povedou mé toulavé kroky do Plzně a pak se přihlásím o svůj žejdlík;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: logikJJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-18, 08:23

případný připomínky, až nějaký budou tak tam
(odzkoušel sem, funguje skvěle)
ostatní radši tady, to proto aby bylo vidět tu genezi vzniku pluginu, i když je to diskuze trochu mimo téma
jinak včera sem měl narozeniny, a můžu ti říct že lepší dárek sem už drahně let nedostal

děkuju

mmch. to pivo bude v platnosti pořád, teda samo i s véčou a noclehem, to kdyby ses rozhod přijet jen kvůli němu

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-20, 13:14

Jsem rád, že to fachá, rád jsem pomohl. Aspoň jsem si zase po čase udělal trošku cvíčko v php. JInak gratulace a ať se ti s webem dále daří;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: logikJJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-20, 13:35

já děkuju
a kdybys chtěl procvičit php, tak si vymyslím desítky dalších věcí
(třeba ty profily, jako součást registrace, místo mailu při kliknutí na autora, s admin možností přidávat pole, ale to neber doslova, vypadal bych jako nenažranec)

[http://poetickej.net]

Re: STAVÍM WEB, bohužel
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-20, 15:51

Tak jedno malé cvičení mi stačilo;) A ani časově by to nebylo reálné. Na ty autory se zkus mrknout sem, jestli je to to, co máš na mysli: [http://www.phprs.net/forum/list.php?17]. Ale neprojížděl jsem to tam, tak nevím přesně, co tam je. A jinak zkus ještě popátrat po foru, nějaké info tu snad ještě najdeš.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava zdenekh v 20.04.2008 15:53.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.