phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Více databází a jeden web?
Zaslán uživatelem/kou: Warlord1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-26, 20:57

Zdravím, vím, spousta lidí to chce spíš obráceně, používat jednu databázi s více předponami a více webů(kvůli omezení počtu db). Mě zajímá, jestli je nějaká možnost získávat informace ze 3,5,10 databází a vypisovat je do jednoho webu. Představu mám jasnou, ale nevím zda je to technicky možné.

Zajímalo by mě, zda je možné toto řešení(pokud vůbec) využívat mezi více hostingy, popřípadě jestli to jde aspoň v rámci několika databází v jednom hostingu.

Děkuji za odpovědi
W

Re: Více databází a jeden web?
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-27, 09:00

mozne to je, akorat se musi ke kazde databazi navazat nove spojeni, ktere pak musi byt parametrem kazdeho dotazu, aby se provedl na te spravne databazi
standardne si phprs udela spojeni na svoji databazi (nastaveni v configu), takze ty ostatni databaze si musite vyresit nejak sam
mezi hostingy to spis nejde - z bezpecnostnich duvodu je vetsinou dovoleno delat dotazy jen z jejich webserveru na jejich sql server (leckdy je to na neverejnych IP adresach, takze se na ten sql server ani z internetu primo dostat neda), nicmene nektere hostingy na pozadani umozni takovyuto vzdaleny pristup, ale napr jen z jedne povolene ip adresy - je to tedy vec hostingu, kde mate tu databazi, ke ktere ze chcete ziskavat data, a dotaz na jeho admina, jestli to jde a za jakych podminek
nepristupna databaze na vzdalenem serveru se da obejit tim, ze si udelate nejake stranky na tom vzdalenem hostingu, ktere ty ziskaji ty data z databaze a zobrazi napr ve forme html stranky a vy si ze vzdaleneho serveru nactete tuto html stranku a data v ni

Re: Více databází a jeden web?
Zaslán uživatelem/kou: Warlord1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-27, 10:23

Děkuji za odpověď,

řekněme že mám tedy databáze na svém hostingu a vypisovat je budu do jednoho webu. Nemohl by jste mě alespoň trochu "nakopnout" jak na to? Učím se tak nějak "za letu" a toto jsem ještě nikdy nepotřeboval.

W.

Re: Více databází a jeden web?
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-27, 10:30

jak pracovat z databazi je napsano v manualu k php - vcetne prikladu pouziti - proto ten manual autori psali - [http://www.php.net/manual/cs/ref.mysql.php] nebo nejaka jina kapitola, pokud databaze nebude MySQL (muze to byt jakakoliv databaze, pro kterou je v php podpora)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.