phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Registrace čtenáře a nutný e-mail
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-20, 03:45

zdravím Vás, mám prosbu. Potřeboval bych poradit jak nejjednodušeji udělat aby systém, když se čtenář nově registruje, vyžadoval mail a před dokončením registrace zjistil jestli se mail již v systému nenachází?

mám problém, lidský faktor. lidi jsou poněkud natvrdlí a místo aby si nechali poslat heslo mailem když svoje zapomenou, radši si udělaj se stejnym mailem další registraci


předem díky za rady

Re: Registrace čtenáře a nutný e-mail
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-20, 08:37

Mrkni se do readres.php. Před vložením se kontrolují údaje, tak se podívej, jak to probíhá a inspiruj se. Ve funkci PridejCt je kontrola na existenci přezvídky a hesla, a pak je tam kontrola, zda stejná přezdívka už v systému neexistuje. Pro mail to můžeš udělat obdobně.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Registrace čtenáře a nutný e-mail
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-20, 15:14

heh, priznam se jak jsem to psal ve tri rano a hral si s upravou webu, v tu chvili me to nenapadlo. omlouvam se za zbytecny dotaz a az to stvorim dam to sem, neb nekterym dalsim by se to mohlo taky hodit

Re: Registrace čtenáře a nutný e-mail
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-20, 18:15

tak ověření zadání mailu a jeho délky už mam, ale nevim porád odkud se bere při nový registraci ten zavináč v poli pro mail - to nemůžu najít vůbec, poradili byste mi prosím?

Re: Registrace čtenáře a nutný e-mail
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-20, 22:51

Ten zavináč je v souboru trmyreader.php, u verze 2.8.1 je to na řádku 121 a vypadá to takto: $this->ctenardata["email"]='@'; Stačí ho jen smáznout. Taky jsem s tím kdysi bojoval a trvalo mi to než jsem na to přišel.


Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Registrace čtenáře a nutný e-mail
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-20, 23:07

aaa díky moc, hraju si a hraju a nic. prostě jsem to za celý odpoledne nenašel. a že jsem toho prolezl hodně. tak teď ještě dořešim strukturu přidanýho kódu včetně novejch věcí do hlavních slovníků a pak sem napíšu co a jak i pro ostatní "neznalé" jako jsem prozatím já sám :-)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.