phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
RSS pro kategorii
Zaslán uživatelem/kou: jeef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-19, 09:06

Dobrý den,

pokusil jsem se upravit rss.php a vytvořit si tak RSS jen pro jednu kategorii. A skoro se mi to povedlo.
Nahradil jsem v rss.php
$dotaz.="where c.tema=t.idt and c.visible='1' and datum<'".$dnesnidatum."' order by c.datum desc limit 0,".$GLOBALS["mnozstvi"];
t.idt číslem kategorie (tedy c.tema=12). A skutečně, v RSS se objeví článek z kategorie. Ale s malou chybičkou. Má se zobrazit pět článků a tak se zobrazí pětkrát poslední článek. Poradíte mi prosím, kde jsem v úvahách udělal chybu?

Díky

Jan Fišer

Re: RSS pro kategorii
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-19, 12:22

$id_vybranej_temy = $GLOBALS['tema']; // vezmi cislo temy z URL

$dotaz="select c.link,c.titulek,c.uvod,date_format(datum,'%a, %d %b %Y %H:%i:%S ') as datum,t.nazev from ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky as c,".$GLOBALS["rspredpona"]."topic as t ";
$dotaz.="where c.tema=t.idt and c.tema=".(int)$id_vybranej_temy." and c.visible='1' and datum<'".$dnesnidatum."' order by c.datum desc limit 0,".$GLOBALS["mnozstvi"];

/rss.php?tema=12

tá podmienka where c.tema=t.idt tam je kvoli správnemu prepojeniu tabuliek rs_clanky a rs_topic a musí byť zachovaná

Re: RSS pro kategorii
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-19, 12:30

Ešte dodám, že bez obmedzenia c.tema=t.idt (tak ako si to použil) sa vytvorí prepojenie tabuliek rs_clanky a rs_tema tak, že sa prepojí kažý záznam z jednej tabuľky s každým záznamom z druhej tabvuľky, čím vznikne tzt. kartézsky súčin (KS). Obmedzenie na kategóriu sa aplikuje až na výslednej sade záznamov KS.

Re: RSS pro kategorii
Zaslán uživatelem/kou: jeef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-19, 12:35

Tleskám, funguje to.

Díky moc.

Jan Fišer

Re: RSS pro kategorii
Zaslán uživatelem/kou: Thomasek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-30, 10:12

Squele, ted resím, ale jak RSS na jednotlivý plugin (konkrétně úřední desku), která má své jiné tabulky (a nejde mi a nejde) :(

Re: RSS pro kategorii
Zaslán uživatelem/kou: petrsimi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-05, 17:42

Jak tam mám vložit to číslo tématu?

Ať dělám co dělám ukazuje mi to "žádný článek" a to i u té kategorie i v celku :(




Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.