phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-06, 19:02

Ahoj. Mám distribuci phpRS 2.8 (UTF-8!!) a nejdou mi odesílat maily registrovaným čtenářům (to upozorňování na nové články). Hostuji u hosting-zdarma a tam žádné omezení funkce pro odesílání pošty ze stránek není. Doporučily mi prostudování dokumentace PHP, to jsem učinil ovšem problém se mi odstranit nepodařilo. Zde na fóru jsem našel nějaký podobný problém, že se sice čtenářům emaily rozeslaly ale bez těla. V mém případě se neodešle nic, žádná chyba se ale nekoná. Nemáte ponětí kde je zakopán pes? Zkoušel jsem i různé pluginy pro phpRS, mailform apod. ale nikdy se úspěšně email neodeslal i když se vše tváří že je OK. Mám takové podezření že je to nějaký problém s tím kódováním.



ICQ: 116012574
www: [http://www.fotoholec.com] B)-

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-06, 19:07

skus upgrade na 2.8.1 pripadne pozri rozdiely

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-06, 19:11

Přechod celého systému je nemyslitelný, na to bohužel není čas a je tam moc úprav. Je možné udělat upgarde pouze souboru s touto funkcí?



ICQ: 116012574
www: [http://www.fotoholec.com] B)-

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-06, 19:15

Verze souboru astdlib_mail.php je 1.1.0 pro UTF-8 novější jsem nenalezl

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-12, 17:53

Taky nefunguje funkce generování nového hesla pro uživatele, kteří jej zapoměli. Heslo se sice v systému vygeneruje a uloží do databáze, ale email se žádný neodešle :-(

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-13, 19:25

Tak jsem to rozběhnul, chyba byla v kódování souboru config.php. Nyní jsem schopen odesílat emaily a dokonce s dobrou češtinou, ale mám jiný problém :-( informační emaily se nerozešlou na adresy registrovaných čtenářů, ale pouze na adresu uvedenou v config.php
Není možné že adresy čtenářů uložené v databázi se také nějak překódují (nebo již do databáze špatně ukládají) a odešle to vždy jen na tu z config.php? To je ovšem divné, protože služba znovuzaslání zapomenutého hesla už funguje jak má. A proč to na tu adresu z config.php vlastně informační mail odesílá, to je normální?

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-14, 00:05

Email má adresu v "Komu" tu z config.php. Ostatní adresy jsou narvané ve skryté kopii, kterou zákonitě nevidíš, když ti to přijde na mail :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-14, 08:31

A jestli se správně pamatuju, není to tak dlouho, co jsem na hosting-zdarma viděl, že zakázali slepé kopie v mejlech. V novinkách to tam už není, ale zkus se zeptat...........

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-14, 12:08

Já ty omezení řeším odesíláním přes smtp (jsem na pipni). Na seznamu jsem si založil schránku ke které mám i smtp a upravil plugin InfMail aby to odesílal pomocí phpmailer (http://phpmailer.sourceforge.net). Dá se upravit i zbytek phpRS.

--------------------------
Mart, PStudio

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-14, 14:40

Je to tak :-( na hostingzdarma je striktní modul, který zakazuje skryté kopie a duplicitní hlavičky. Jak já to teď rozeběhnu. Dokázal bych to všechno nacpat do toho „From:“ ale to by každý viděl i všechny emaily na které se to poslalo a některým by to mohlo vadit (zveřejnění adresy). Ta Martova metoda asi není od věci, sám mám také několik dostupných SMTP serverů, kde toto omezení není. Jen nejsem schopen přesně pochopit implementaci toho modulu do phprs. Vlastně by mi stačilo aby fungoval plugin InfMail.

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-14, 15:32

Ozvi se mi na mail, pošlu ti to.
Z nouze jsem to vytvořil minulý týden, ale funguje to (cca 200 lidem jsem to odeslal v mailech po 10 příjemcích ve skryté kopii). Ještě tam je nějaký problém s kódováním češtiny a se slovníkovým souborem. Pak to dám na stažení jako normální plugin.

--------------------------
Mart, PStudio

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-28, 11:50

Více lidí projevilo zájem, tady je beta:
[http://sw.martr.eu/280_infmail_smtp_beta.zip]
Je funkční, jen zatím není dodělán slovenský překlad.

--------------------------
Mart, PStudio

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-06, 18:38

Drobnou chybku jsem objevil, po odeslání emailu je nefunčkní odkaz Zpět na hlavní stránku sekce. Je tam chybně uvedena akce=InfMail. Správně má být InfMail_smtp. Pro ty, co už to mají stažené, je to na řádku 92 v souboru infmail_smtp.php.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava zdenekh v 06.05.2008 19:27.

Re: hromadné emaily a phpRS2.8 (UTF-8)
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-06, 19:27

Tak přidávám ještě jedno info pro všechny wz-káře. Na webzdarma třída phpmailer nejede neb:

Warning: fsockopen proc_open glob copy() has been disabled for security reasons

tedy je zakázaná funkce fsockopen, kterou využívá. Takže pešek.

Teď jsem tu ještě hodil okem do fora a Mart už na to upozorňoval tady: [http://www.phprs.net/forum/read.php?32,18604,18820#msg-18820]. Tak to jen doplňuji sem.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.