phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: L.u.k.e. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 11:28

prosím potřeboval bych pomoct když chci spustit stránku tak mi to píše tohle: "System nemuze nalezt potrebne databazove tabulky! / Could not find database tables!" Jsem v tomhle úplnej začátečník a nevím jak na tam rozjet databázi. Četl jsem návod k instalaci ale z toho jsem to nějak nepochopil tak bych potřeboval poradit kterej soubor mám upravit nebo co vlastně s tím. Předem díky

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: L.u.k.e. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 11:48

hele lidičky spíš bych potřeboval pomoct jen se souborem db_phprs.php nakopčil jsem ho do hlavního adresáře spustil jsem ho vyplnil jsme vš potřebné a pak když jsem chtěl spusti stránku tak to furt nefakalo

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 12:26

jo a dal vytvořit novou databazi...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: L.u.k.e. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 12:33

jo dal jsem vytvořit novou databázi

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 14:16

tak znovu a ještě jednou...

většina hostingů má databázi >>již vytvořenou<<. Proto je potřeba vytvořit pouze tabulky a nevytvářet databázi...


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: L.u.k.e. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 18:59

aha no a jak vytvořím tu tabulku protože já když otevřu db_phprs.php a zadám tam všechny údaje a dám AKCE tak ce mi vůbec nic nezobrazí a zůstane tam bílá obrazovka

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 20:23

tak jinak...

[http://www.supersvet.cz/search.php?rsvelikost=sab&rstext=all-phpRS-all&rstema=1]

ve 13 lekcích popsány základy práce s databázovými prostředky...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: L.u.k.e. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 21:25

hele prosímtě to je hezký akorát furt nevím co vůbec za tabulku mám vytvořit nemohl by jsi mě kontaktovat na ICQ 264975193 a poradit mi?? Byl bych ti moc vděčný :-)

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: L.u.k.e. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 21:46

hele u té tabulky bych potřeboval vědět co v ní má být ale jinak když jsem četl návod tak tam nic o tabulce psaný nebylo...

cituji návod:
"Za nejlehčí způsob lze zřejmě označit použití speciálního samočinného PHP skriptu, který za vás vše vykoná sám a jediné co musíte znát, je: jméno počítač, na kterém běží DB server MySQL (lze uvést i jeho IP adresu), uživatelské jména a heslo vašeho účtu na MySQL serveru, jméno vaší MySQL databáze a typ operace, kterou chcete provést (např. založit novou phpRS databázi). - V případě, že chcete phpRS databázi založit tímto způsobem, musíte si na váš HTTP server nakopírovat ještě navíc kromě samotné phpRS distribuce i soubor "db_phprs.php", který je standardní součástí každé phpRS verze a jeho funkčnost vždy odpovídá požadavkům příslušné verze.

Samotné vytvoření phpRS databáze již pak jen spočívá ve spuštění tohoto skriptu, který po vyplnění krátkého dotazníku vše zařídí sám a na konci celé akce vás informuje o jejím výsledku."

Takže jsem trochu mimo:-(

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 23:54

mno a to je pravě ten problém... tabulka není jedna, pro 280 jich je 35...
ale tohle fórum má skvělé vyhledávání ( [http://www.phprs.net/forum/search.php?32] ), zkus ho použít... :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-02, 03:31

Vlez do phpMyAdmina, sekce Import (pripadne SQL) a naimportuj tam phprs.sql.
db_phprs.php nefunguje vzdycky...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: L.u.k.e. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-02, 08:18

tak zkoušel jsme to tam importovat ale nějak mi to nejde ono je to možná tím že na phpmyadmin je napsaný že maximální velikost 20 480kB ale ten soubor phprs.sql má 22677 kB vůbec nevím co s tím:-( A nemůže to být třeba tím že mám blbě nastavenej congif.php ale řekl bych že ho mám dobře tak nevím

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-02, 09:34

Rozdeľ SQL script na viac častí a naláduj ich do databázy postupne. Pravdepodobne to padne na obmedzení pre maximálny povolený čas behu scriptu (default 30s).

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: L.u.k.e. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-02, 13:09

kurňa už jsem z toho naprášky vůbec to nejde nemohla by mě nějaká dobrá dušička, která to dobře ovládá kontaktovat přes ICQ 264975193 a pomoct mi. Byl bych moc vděčný

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: L.u.k.e. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-02, 20:55

PLEASE nenašla by se tu nějaká chytrá hlavička která tomu rozumí a kontaktovala mě přes ICQ a poradila mi????

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: kanturie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-02, 22:07

Jel jsem podle tohoto návodu a zkoušel jako debil,ale vyplatilo se.Jedu na hostingu ic.cz a ten neumožňuje vytvořit nové databáze.Vtip byl v tom,ýe je nutno přesně použít přihlašovací údaje a ne ty,které nabízí db_phprs.Jsem začátečník a pokouším se sám rozjet phpRS web,už se s tím trápím dva dny,ale to přijde.

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: merlp (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-02, 22:33

nevím jaké mravy panují na ic.cz, ale když jsem instaloval jeden z webů na wz.cz, tak Mysql databázi jsem si založil přímo v administračním rozhraní wz.cz . Údaje (heslo a jméno) jsem pak dal do config.php a nahrál na web.

po přihlášení do phpMyAdmin jsem kliknul na domeček (asi hlavní strana nebo co :-) a kliknul na horní záložku sql, ve kterém jsem v políčku "procházet" našel na disku uložený soubor phprs.sql , který sem tím naimportoval a vytvořil tolik žádané tabulky...

merlp
===============================================
[www.i-merlp.com]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava merlp v 02.10.2006 22:34.

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: L.u.k.e. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-03, 18:28

Tak udělal jsem to přesně podle tvých pokynů podařilo se mi importovat ty tabulky ale furt mi to nefakčí :-(

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: merlp (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-03, 18:40

v tom případě mě napadá jediný.... config.php :-)

//--[db server]-------------------------------------------------------
// typ pouzite databaze; dostupne moznosti: mysql, mysqli
$dbtyp="mysql";
// adresa db serveru
$dbserver="mysql.webzdarma.cz";
// uzivatelske informace (user information)
$dbuser="viz nastavení databáze na wz";
$dbpass="viz nastavení databáze na wz";
// jmeno databaze
$dbname="viz nastavení databáze na wz";
// rozlisujici db predpona phpRS
$rspredpona="rs_";



merlp
===============================================
[www.i-merlp.com]

Re: problém s databází
Zaslán uživatelem/kou: L.u.k.e. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-03, 19:46

no už jsem s tím nějak hnul ale teď mi to prozměnu píše tohle: System nemuze identifkovat vybranou globalni sablonu!

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.