phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
České znaky
Zaslán uživatelem/kou: mystic (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 10:42

Asi před dvěma dny jsem si nainstaloval phprs, ale přišel sem na to že mi nefungují některé české znaky třeba ž,é,í ty fungujou, ale č,š,ě,ů ty ne a místo nich se zobrazí jen ?. Co s tim?? Kódování mam win-1250, a nevim čim to může být. Používam nejnovjší verzi 2.8.0 a laylout Freestyle2006....

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 10:48

...a máš v config.php zaplou podporu kodovani pro komunikaci s MySQL serverem,konkrétně tedy windows-1250?
(Nutné pro MySQL server 4.1 a vyšší)

V tom souboru je to až úplně dole viz:

//--[kodovani pro komunikaci se serverem]-----------------------------

js
WEB: [http://www.artnews.cz]
ICQ: 241645920



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava js v 06.07.2006 10:52.

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 10:58

Js:
osobne ta komunikacia s DB v akom kodovani to ma byt je len nahradka.

Mystisc:

v akom kodovani mas DB ? pozri sa cez phpMyAdmin. ono je najlepsie ak sa kodovanie DB rovna s kodovanim stranok, vtedy nenastavaju ziadne konflikty, pretoze kodovanie odosielanych dat nenarobi chybu v ukladani.

Ak mas stranky na webzdarma, tak tam je standardne iso-8859-2.

Ak sa ti to nechce napravovat, alebo nevies ako na to. tak skus to co popisuje JS. funkciu spojazdnis tak, ze odstranis tie dve lomitka

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 11:52

...nahradka?
To je možný,ale i když jsem měl u jednoho webu kodování windows-1250 na phprs a i v databázi ,tak mi jednoho dne přestaly jít č,š,ě,ů.....prostě provozovatelé změnily MySQL na vyšší verzi a pak pomohlo jen to zprovoznění v config.php

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 12:26

tak to neviem. osobne s tym take zle skusenosti nemam a to bezim jak na webzdarma (mysql 4.1.16) a host (5.0.20)
nepouzivam tieto SET NAMES. web a DB mam v rovnakom kodovani (iso8859-2 / utf-8) a pri zmene na vyssiu verziu u hostu ziadne problemy nedosli, okrem toho co dosahali celu DB :)

webzdarma taktiez nie. ked som tam zacal hostovat tak bolo mysql 4.0 a potom presli na 4.1.

osobne najvacsiu zodpovednost ma poskytovatel a nie DB. pokial sa zachovaju vsetky kodovania, ktore si mal nastavene a poskytoval ich neprebije nejakymi novymi tak by ziadna chyba nastat nemala

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 13:04

...souhlas,většinou je za to zodpovědný poskytovatel www prostoru , různý upgrade a zakazování php funkcí....leč stále nemám ty miliony na vlastní server a net spojení ach jo....... :-((



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava js v 06.07.2006 13:04.

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: mystic (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 15:19

Mockrát vám děkuji, podařilo se mi to zprovoznit....

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 16:51

Js:

tak si hladaj poriadneho poskytovatela. upgrade DB alebo PHP v tom nerobi chybu, pretoze postup na prechod je riadne popisany v manualy. jediny, kto robi chybu je vzdu administrator ;)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 17:20

...tak si hladaj poriadneho poskytovatela...

Tak mi ukaž např.toho který,má povoleny všechny funkce php(za vše např.funkce mail,když je povolená tak max např.10 mailu/za minutu,poslední dobou bývá hodně zakázaná i funkce copy atd.)
Jen říkám jestli to pude s ním zakazováním funkcí php u hostingů dále(placených i free) ,nejen,že budeme první v Evropě s největším rozmístěním Wifi připojení,ale i s vlastními servery :-))

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 17:46

Medzi platenymi existuju niektore fakt vymakane, ktora cenou nepresiahnu tie ktore nemaju az take moznosti.

ked sa bavymi o bezplatnych hostingoch:

[http://www.inet.sk/clanok/3596/freehostingy-ktory-si-vybrat]

Vzdy zalezi len od pouzitia stranky. CI ma byt "nekomercna" a nepotri si na mnzostvo funckii alebo si clovek doplati a bude mat takmer vsetko co potrebuje

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 17:51

..u těch free hostingů je jasné,že některé funkce zakazují,vadí mi to u placených+u placených mailů,když jich odešleš víc jak např.50 najednou je to vyhodnocené jako spam......

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 17:57

No. tak zmen plateny hosting. to je take tazke ? ked niesom spokojny u jedneho idem k druhemu. Na Slovensku a v Cechach je kopec vybronych webhostingov, len treba trochu hladat a nie ist vzdy do tych najznamejsich

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 18:47

...no právě já už ho změnil a výsledek stejný,taky se začaly po nějaké době funkce omezovat :-(( ,asi by to mělo být ve smlouvě pevně zakotvené,jinak by měly být vráceny peníze.....

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 22:24

Na normálnych hostingoch býva pravidlo: ak chcú poskytnúť novú verziu databázy, nahodia ju na samostatný sock, takže všetko staré funguje bezo zmien a prechod na novšiu (alebo inú) verziu databázy je čisto vecou klienta.
osobne mám na výber:
mysql 4.0: :/tmp/mysql.sock
mysql 4.1: :/tmp/mysql41.sock
mysql 5.0: :/tmp/mysql50.sock
postgresql 8.1: host=localhost
Za akýkoľvek iný prístup by som menil hosting alebo rovno strieľal.

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-06, 22:40

...a kde hostuješ?
Vypadá to na super hosting.
Berou i české uživatele?

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-07, 00:22

Nechcem tu robiť reklamu ale na priamu otázku priama odpoveď: [http://unlimitedhosting.sk/?m=webhosting]
samozrejme hostujú aj CZ domény, napríklad pcforum.cz, pozri výsledok trace z [http://www.six.sk/lg.html] :
Looking Glass Results

Query: trace
Addr: pcforum.cz

Translating "pcforum.cz"...domain server (147.175.1.11) [OK]

Type escape sequence to abort.
Tracing the route to ns3.websupport.sk (195.168.11.25)

  1 Nextra-gw.six.sk (192.108.148.20) 8 msec 4 msec 4 msec
  2 gwe-vl-100.ba00.nextra.sk (195.168.0.3) [AS 6726] 8 msec 8 msec 4 msec
  3 ns3.websupport.sk (195.168.11.25) [AS 6726] 4 msec 4 msec 4 msec

Myslím si ale, že takýto prístup má, resp. by mal mať každý seriózny poskytovateľ hostingu.

Re: České znaky
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-07, 00:53

..co říci perfekt.
Díky,díky.....milionkrát.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.