phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Prosim pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Wladyk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-07, 20:44

Mam taky maly problem. Pre jednu znamu som robil web a kedze som v php iba zaciatocnik, pouzil som redakcny system phprs. Problem je v tom, ze si neviem dat rady s kodovanim. Vsetky znaky s diakritikou mi zamenilo (myslim tym naozaj zamenilo, nie zle zobrazilo!!!) za rozne symboly. Problem bude asi s databazou, pretoze po nalogovani do phpmyadmin mi dole vypisuje:

Mbstring rozšírenie pre PHP nebolo nájdené a zjavne používate viacbajtovú znakovú sadu. Bez tohto rozšírenia nie je phpMyAdmin schopný korektne rozdeľovať reťazce kódované v týchto znakových sadách a môže to viesť k nečakaným výsledkom.

P.S. Adresa webu je [http://pedagogickarada.host.sk]

Re: Prosim pomoc
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-07, 20:47

Čo som počul, tak tento problém spôsobil neodborný upgrade verzie MySQL za chodu serveru, takže prsty v tom má admin hostingu. Smiko by vedel povedať viac.

Re: Prosim pomoc
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-07, 20:48

BTW: nabudúce použi výstižnejší titulok, viď pravidlá fóra.

Re: Prosim pomoc
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-07, 23:12

Ano je to tak ako hovori Patrik.
Pri prechode z MySQL 5.0.19 na 5.0.20 sa pokazil prechod DB a znicilo to kodovanie.

DB sa prekodovala do UTF-8, ale su tam niektore znaky uplne znicene. Takze ak si prepnes kodovanie stranky do utf-8 niektore znaky sa zobrazia ako maju, ale niektore ostanu kompletne chybne.

Takze jedina vec, pokial si nemal zalohu je taka, ze to musis vsetko rucne prepisat. Mne ostalo len tato moznost. popripade kontaktovat spravcu a poziadat ho o poslednu zalohu. len nie som si isty, ci nejaka je pred prevodom.

Teraz par dni dozadu nahadzovali MySQL 5.0.21 a uz sa u mna chyba so znakmi neprejavila.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Prosim pomoc
Zaslán uživatelem/kou: baran (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-09, 13:59

Ahoj.

Jsem taie zacatecnik v tomtom systemu. Udelalo mi to to same. Ale neprepisoval jsem. Pokud jsi jeste nesmazal puvodni zalohu tak zkus nasledujici.


Predpokladam ze vkladas pres PHPMyAdmin.

1. Danou SQL sekvenci dat si prekonvertuj na jine kodovani (UTF-8, ...)
2. Pres PHP MyAdmin si data vymaz
3. Uploadni znova prekodovane.

Delam na Linuxu, takze mam k dispozici ruzne nastroje. Pro MS Windows je jeden skvely programek PHPEditorIDE. Pres ten to otevres v danem kodovani, das, ze chces ulozit do jineho kodovani a pak jen ULOZIT.


Bezva vec. Pokud to nemas naplnene takl rovnou uploadni nove pres phpmyadmina, ale bacha na vyber vstupniho kodovani.


Rene





Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.