phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: kolcaba (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-12, 22:20

Prosim, potreboval bych poradit jak vlozit do phpRS 2.8.0 galerii fotek, kterou by si ostatni uzivatele mohli prohlizet. V phpRS 2.6.5 je primo funkce phprsGallery, ale v 2.8.0 jsem nic takoveho nenasel. Diky za odpovedi

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: Epic Arborius (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-12, 23:13

=> viz fórum Pluginy. ... v části galerie, ale i tady.Dost se to rozebíralo - pod 280 funguje beta chystané finální verze michalkovy galerie a dost lidí ji používá. Je víceméně bez vážných nedostatků a dá se používat v ostrém provozu.

Epic Arborius
epic(at)mfantasy.org
[http://www.mfantasy.cz]
ICQ: 238-661-681

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: kolcaba (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-12, 23:17

jestli je to tahle [http://www.phprs.net/magazin/gallery/] tak tu jsem zkousel a nefungovala mi. Ale kdyz rikas ze funguje,asi delam neco spatne. No jo, to jsou ti zacatecnici:-) Diky moc za odpoved

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-13, 00:08

..pro funkčnost v systému phprs 2.8.0. si musíš naistalovat betaverzi phpRS gallery v 0.99.900...mě funguje bez problému....

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: kolcaba (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-13, 10:38

aha,tak ja to zkusim.Diky

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: h551 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-15, 11:00

Prosim ako to mam nainstalovat?
Mam nainstalovane len phprs2.8.0.
Co dalej??? ked pustim index.php tak mi to wypise:

1051: Unknown table 'ic_gallery_kategorie'
1146: Table 'ic_juniorka.ic_gallery_konfigurace' doesn't exist
1146: Table 'ic_juniorka.ic_gallery_konfigurace' doesn't exist
1146: Table 'ic_juniorka.ic_gallery_konfigurace' doesn't exist
1146: Table 'ic_juniorka.ic_gallery_konfigurace' doesn't exist
1146: Table 'ic_juniorka.ic_media' doesn't exist

Celkový počet vlo�ených znaků: 393
Celkový počet vlo�ených SQL příkazů: 6
Celkový počet bezchybných SQL příkazů: 0
Celkový počet chybných SQL příkazů: 6

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-16, 14:35

dále si přečíst, že je potřeba mít vytvořené tabulky...

však to chybové hlášení hovoří dost jasně

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: h551 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-18, 13:24

a ako sa wytwaraju?:)

Problém se zobrazením fotografie z náhledu ve čtenářském módu
Zaslán uživatelem/kou: CzechDave (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-18, 20:34

(phprs 2.8.0., www.objektivem.net/phprs, phpRS Gallery 0_99_900_beta4_prefinal)
Mám problém se zobrazením fotky z náhledu a spuštěním galerie ve čtenářském režimu. Zobrazí se náhled na stránce (náhodné foto), ale po kliknutí na něj se otevře stránka s chybou
Warning: main(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 600 is not allowed to access .//config.php owned by uid 1649 in /httpd/html/objektivemnet/www/phprs/gallery.php on line 15 (a několik dalších podobných chyb, zřejmě se odvíjejících od této první chyby). V administrátorském módu vše funguje bez problémů. Stejnou chybu vyhodí i pokus o spuštění www.objektivem.net/phprs/gallery.php. Jak jsem tak ve zdejším fóru a pomocí google vysledoval, jde zřejmě o to, že PHP na mém hosterovi běží v safe módu a tak je kontrolované i oprávnění přístupu ke skriptům jinými procesy, než těmi vlastnickými. Zdá se, že galerie si chce sáhnout do souboru config.php pro nějaké parametry, ale PHP systém ji tam odmítne vpustit. Teď bych potřeboval nakopnout, jakým způsobem to omezení obejít. Přiznám se, že nedokážu coby začátečník rozluštit přesně průběh celé události, takže jen hádám, že galerie si vezme URL cílového obrázku z náhledu (resp. z databáze) a chce ho spojit s nastavením cesty v config.php, což nelze. Nejsem schopen poznat, jaká konkrétní funkce v galerii tuto chybu vyvolala, ale nezdá se mi, že by šlo o funkci copy...
Mám chmod777 na adresáři /storage, kam a odkud si galerie ukládá/tahá fotky. Ještě zkusím zkontaktovat hostera, aby s tím zkusil něco udělat. Nicméně předem díky za tipy, jak to vyřešit.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava CzechDave v 18.04.2006 20:52.

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-18, 20:59

ono to spíše nadává protože config vlastní uživatel s uid 1649 a identifikace pro přístup je uid 600..

což mi přijde hodně divné...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: CzechDave (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-18, 21:10

No právě, ale jak nastavit UID tak, aby měl přístup k config.php? Tohle bude asi systémová záležitost, protože v administraci funguje všechno - náhledy i "velké" obrázky po kliknutí na náhledy. Tak nevím. Fakt ale je, že v tomto stavu je phpRS Galerie nepoužitelná. Počkám ještě, co k tomu řekne webhoster.
UPDATE: Tak to bylo safe módem u webhostera. Ten to vypnul a už to funguje na 100%. Čímž záležitost uzavírám jako vyřešenou.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava CzechDave v 18.04.2006 22:56.

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: Bilardos (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-04, 08:47

Zdravím, teprve zkouším phpRS a nainstaloval jsem v 2.8.0

Co se týká galerie, tak v administraci můžu nahrávat obrázky dle libosti, ale v čtenářské sekci není vidět vůbec nic :-(

Kde dělám chybu?

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-04, 11:14

Jaká galerie? Interní, externí, jaká?

Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: Bilardos (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-04, 11:25

zdenekh napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Jaká galerie? Interní, externí, jaká?
Interní - nebo ta nefunguje a je třeba nainstalovat externí?


Re: Galerie fotek
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-04, 14:02

Interní galerie je primárně určerna pro vkládání obrázků do článků viz. dokumentace . Pro standratní zobrazování je galerie externí. Kde,co a jak si najdi tady ve foru, má tu svou vlastní sekci...



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.