phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 15:40

Aha, na to forum som si to nevsimol. lebo vcera mal host.sk celodenny vypadok databazy a chodim do skoly. nemozem sledovat vsetko :)

Nejako som neporozumel tej otazke co si pytal na fore.
jak zobrazilo v tom peknom kalendari ? to je aky ? myslis v tom systemovom kde su vypisane vsetky dni v mesiaci ?
ked mi hodis odkaz na tu upravu ako sa to da k tomu prirobit. tak sa na to pozriem, pretoze neviem ci tato uprava je kompatibilna aj s touto verziou kalendara

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: branopulis (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 15:42

www.stativ.sk/test/phprs tam to mam hodene a hej presne tak by som to chcel aby v tom systemovom bloku boli podciarknute dni ked je daka akcia

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 16:04

teraz ti nerozumiem. chces systemovy blok alebo sustemovy kalnedar ?
hovorim, ze systemovy blok, ktory je k tomu pridavany zobrazuje nadchadzajuce akcie v najblizsich 15 dnoch

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: branopulis (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 19:32

No asi sa nerozumieme ten kalendar co mam na tej test stranke(je to systemovy blok kalendar) mi nezobrazuje akcie ked ich pridam cez admin rozhranie ale daju sa pozret len priamo cez kalendar.php a ja sa pytam ci sa da aby mi to ukazovalo aj v tom bloku

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 20:28

Milý branopulis. Pokud něco chci, musim si o to umět říct a umět se zeptat ... život tě ještě naučí ... toto je fórum, ale ne na to, aby si tu každej napsal chci toto, udělejte mi to, pokud mě chcete jen navézt, tak běžte někam a nepište ... takto vypadá tvůj přístup a hodně lidí to od pomoci tobě odradí ... sám mám takto kalendář upravený, není to zas tak těžké, stačí trochu chtít a použít mozek, ne jen bezmyšlenkovitě všude kolem sebe nadávat a chtít hotové věci za nic ... pokud si projdeš kód té fce Kalendar, na kterou jsem tě odkazoval, tak tam uvidíš, jak se v kalendáři zobrazují články. Naprosto stejným způsobem si tam můžeš zobrazovat akce, takže stačí jen zkopírovat trochu kódu a vhodně upravit. Jinak tato úprava byla myslím někde i popsaná a tu na fóru se určitě již řešila, takže použij vyhledávání apod. ... musíš zapojit taky svůj mozek a činnost, nejen pořád něco chtít od jiných, radu ano, ale neustále hotové věci ... to se budeš muset naučit, že za hotové kvalitní věci se většinou platí ... pokud nechceš platit, snaž se sám a případně žádej na fóru o radu, k tomu je fórum, když se někde sekneš a už vážně nevíš jak dál ... ovšem od začátku tu vykazuješ jen pasivní snahu něco od někoho dostat ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: branopulis (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 20:56

Dakujem za Vasu radu velmi pekne. Nikoho som neziadal aby mi posielal nieco hotove alebo aby mi to urobil ked ma niekto vôlu som len rad. Je smutne ze chcete hned platit za vsetko. Ja php neviem aj ked som sa ho pokusal naucit ale nedari sa. Myslel som ze si budem moct urobit slusny web aspon takto. Navise neviem kde som nadaval a na koho. A neviem kde som chcel hotove veci. Bol by som rad keby ste pisali pravdu a nevimyslali si. Hladal som kde bolo mozne ale nemasiel som. Bolo by 100krat ucinejsie keby my date linku hned na zaciatku na to kde to bolo riesene. A bolo by. Navise nechcem od nikoho nic dostat len radu. Ak mate osobny problem tak si to rieste doma. Mrzi ma ze sa tu musim zaoberat takymito vecami. Ale Vas prispevok sa ma dotkol a musi zareagovat. Ja vsetky tieto veci robim ako svoje hobby a ludia ako Vy mi to len znechucuju. Podla mna Vam budem posielat moje otazky a Vy budete triedit co sa hodi do fora a co nie lebo akiste mate na to patent. Aj tak Vam dakujem za radu.

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 21:24

Nemáš zač, jinak to nebudu komentovat, ať si každý udělá svůj názor ... myslím, že už se tu pohybuju dost dlouho a občas se tu objeví pár lidí, co mě dokážou svým přístupem naštvat ... nemyslím to nijak zle, proti tobě, jen se snažim naznačit, že by to vše mohlo a mělo probíhat jinak ... hodně štěstí při aplikování změn :)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: branopulis (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 13:38

Ak som este niekomu neskazil chut mi poradit tak mi poradte prezrel som si poriadne fce kalendar ale na nic som neprisiel este to skusim ale sam sa asi dalej nepohnem tak vdaka

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 13:49

to " xsuchy09 "

mas pravdu v poslednej dobe si uz len uzivatelia len napisu co chu a aby im to niekto spravil alebo stale dookola tie iste otazky sa kladu akoby naozaj nevedeli niektory zapojit svoj mozog ale si myslia ze hned im bude vyhovene podla ich poziadaviek ako vidim zacina ti to uz ist na nervy a myslim nie len tebe lebo takto to ma vyriesene hned alebo to niekto iny zanho spravy a nemusel venovat danemu problemu ani minutku zo svojho casu a sam dobre vies co kolko trva ak si chces nieco prerobit vyrobit pre phpRS.

to "all"

Naozaj zapojte svoju fantaziu a svoj necakajte ze vam budu padat pecene holuby a vy len naistalujete dany program plugin a tym to hasne , kolko je takych phpRS systemov ktore da sa povedat ze zarabaju a este nemaju oznacene ze bezia pod systemom phpRS a kolko je takych ktory predavaju phpRS system aj pluginmy.
alebo cakaju kedy im ho niekto spravy.

treba naozaj pouzit google a dokmentaciu a forum naozaj je vsetko uz popisane co sa da nic nove tam nie je staci len spravne citat ale ked niekomu sa ani to nechce tak potom sorry.
Ked som zacinal tiez som nic nevedel ale som sa pokusil vyriesit problem sam a maturovat niekedy a 3 dni ale prisiel som na to sam a ked nie tak som si nechal poradit ale zaklad som uz mal ze som sa o nieco pokusil.




MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 14:00

vyrobit treba blok pre dany kalendar ako maly priklad alebo plugin je to na tebe.

subor plugin.php


// pridat aktivacni polozku do seznamu systemovych bloku; ano = 1, ne = 0
$pi_sys_blok='1';
// nazev systemoveho bloku
$pi_nazev_blok='Systémový blok: MojKalendár Akcií';
// identifikacni zkratka systemoveho bloku (3 znaky)
$pi_zkratka_blok='MKA';
// relativni cesta k vykonnemu soubour
$pi_inclsb_blok='plugin/mojkalendar/blok_kalendar.php';
// nazev vyvolane systemove funkce - nutno zapisovat bez prazdnych kulatych zavorek na konci
$pi_funkce_blok='MojKalendarAkcii';

'plugin/mojkalendar/blok_kalendar.php'
kde v tomto subore je to co potrebujes predany blok

function MojKalendarAkcii()
{

tvoje scripty a volania do databazy nie echo ale podla toho co volas v bloku tu je kalendar

return "kalendar"; // vrati co ptrebujes a uklada do bloku

// zobrazenie menu
switch ($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokTyp()):
case 1: Blok1($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$kalendar); break;
case 2: Blok2($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$kalendar); break;
case 3: Blok3($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$kalendar); break;
case 4: Blok4($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$kalendar); break;
case 5: Blok5($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$kalendar); break;
default: Blok1($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$kalendar); break;
endswitch;
}

koniec a tvoj blok je hotovy k pouzitu ak som dobre pochopil chces ho mat na stranke ako blok.

MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava msteve v 06.04.2006 14:02.

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: branopulis (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 14:14

ok chapani tak dik tak sa radsej uz nic neopytam lebo vy sa do toho vyznate a Vam to trvalo dlho prist na nieco tak nech sa trapia aj ostatny mate spravny pristup. Nechapem naco chodite na toto forum ked nemate chut dakomu poradit a stale len krityzujete logiku niekoho ineho. Ci sa len chvalite tym ze ja to viem ale nepoviem. Asi sa bojite ze keby dakomu daco prezradili a od by profitoval? Ale musite si uvedomyt ze sem chodia ludia napr. ako ja co si robia nieco len pre zabavu. Ja nestudujem nic s PC takze sa tym ani zivit nebudem. Vy mozno hej tak to vnimate inak.




Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: branopulis (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 14:16

to bola rekcia este na to predosle inak dakujem

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 16:22

MSteve:

ten navod na blok je zbytocny, v tomto kalendari akcii je zahrnuty

Branopulis:

ja by som ti aj pomohol, ale neviem ten navod. Tu nejde o to, ze co kto vie a kto nevie, ale kto sa ako snazi. tiez musime vo fore najst tu upravu ako to spojazdnit. keby si povedal, mam navod ako to spojazdnit ale neviem ako na to pomozte mi a ukazal zdroj tej upravy tak to by bolo ine. nechcem na teba utocit ale snazil si sa hladat alebo cakas, ze to niekto za teba najde aj upravi ?
chce to trochu namahy, nie len cakat kym to spravi niekto druhy.

inak navod mas tu:
[http://www.phprs.net/forum/read.php?28,4452,page=2]

uprava by mala fungovat, nazvy tabuliek v DB sa nemenili

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 17:21

to smiko

neviem kto koho nerozumie ale ak tomu dobra rozumiem chce tam ako je defautny kalendar clankov na jeho stranke www.stativ.sk/test/phprs mat take nieco mat ako su kalendar akcii a tento kalendar mu zobrazuje len clanky

Preto som odporucil spravit si plugin Moj kalendar akcii v ktorom by mal presne toto iste ale aj kalendarom akcii a tym padom nemusi zasahovat do default systemu phpRS nic menej nic viac nechce. a da sa povedat ze som dal navod ako si vyrobi taky plugin ale aj defaultny system ma jejake pluginy takze ak sa do nich pozrie a skombinuje to bude to ok si myslim tak ako chce kalendar aj clankami akciami a co ja viem cim este len chce. funkcie som mu preto trochu vypisal ale uz si musi do suboru
function MojKalendarAkcii()
{
tuto budu jeho scripty ktrore chce zobrazit.
}



MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 17:51

Msteve: tato uprava co ukazujes je zlozitejsia ako je uprava kalendara. takze pisem navod. dobre si ho pamatajte :)

UPRAVA AKO ZARADIT KALENDAR AKCII DO SYSTEMOVEHO KALENDARA

Najdite si funkciu Kalendar() v subore specfce.php

okolo riadku 245 je toto:
// naplneni pomocneho clankoveho pole
$akt_pole_clanku=array();
............
endif;


za to treba doplnit toto:
$dotaz_akcii = mysql_query("SELECT DATE_FORMAT(datumod,'%Y-%m-%d') AS vyslden_ackii FROM ".$GLOBALS["rspredpona"]."prehladakcii WHERE datumod >= '".date("Y-m-d",mktime(0,0,1,$mesic,1,$rok))."' AND datumod < '".date("Y-m-d",mktime(0,0,1,($mesic+1),1,$rok))."' GROUP BY vyslden_ackii",$GLOBALS["dbspojeni"]);

$akt_pole_akcii = array();
while ($pole_akcii = mysql_fetch_assoc($dotaz_akcii)) {
	$akt_pole_akcii[] = $pole_akcii['vyslden_ackii'];
}


---------

nasledne ide nieco taketo:
// sestaveni celkoveho stavoveho vysledkoveho pole
$darum=array();
....
endfor;


pred to endfor; treba doplnit toto
if (in_array($porovnani_date,$akt_pole_akcii)):
      $datum[$pom]=3;
  endif;


---------

a nasledne treti krok upravy

tam kde zacina toto:
// vypis vsech dnu do tabulky
for($pom=1;$pom<=$pocetdnuvmes;$pom++):


treba za case2 doplnit toto:
case 3: $prmenu.="<td align=\"center\" class=\"kal-clanek\"><a href=\"kalendar.php\">".$pom."</a></td>\n"; break;


hola, uprava je na svete :) samozrejme potom staci pouzit inu triedu v css ak chcete ine farby

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-10, 11:58

Úprava funguje, právě jsem to vyzkoušel. Jen bych se chtěl zeptat, zda jde dosáhnout toho, aby se označily i ostatní dny u vícedenních akcí. Třeby když akce bude ve dnech 12.9. až 15.9. tak se v systémovám kalendáři vyznačí pouze první den akce, tedy 12.9. Jde mi o to, aby se vyznačily i ty ostatní dny, tedy 13,14 a 15.9. Tohle se mi totiž nedaří udělat. Někde asi dělám chybu.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: gord007 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-10, 15:58

smiko: Díky moc funguje. Ješte kdyby tak šlo, aby byl odkaz přímo na akci. Tak jako v bloku kalendářu akcí...
Zkoušel jsem to, ale nějak mi to nejde :-(

[http://www.rozsec.cz] - [http://www.czechppm.cz]

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-13, 01:17

Ahoj,

díky Smikovi jsem provedla úpravu. Vše funguje OK, ale...
pokud jsem dala akci která začíná 30.9 a končí 1.10.2006 v systémovém kalendáři se mi zobrazí datum 31.9. což je neděle, ale ono je správně 1.10.

K vidění na testovacím serveru [/url] [http://tr.goldendy.cz/kalendar.php] [/url]

Prosím nevíte někdo co s tím? Kde a jak to pravit?

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-13, 02:08

Jde o úpravu souboru specfce.php

tam máš následující kód doplnit před enfor;
if (in_array($porovnani_date,$akt_pole_akcii)):
      $datum[$pom]=3;
  endif;

zkus to doplnit ještě před ten endif; který je těsně nad tím.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: kalendar
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-13, 09:08

Díky, pomohlo to... :o)

Ale nedoplnila jsem to ..."ještě před"... ale místo před endfor, tak před endif... trošku mi to dalo zabrat, protože php neumím, ale to nevadí :o) funguje to.

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.