phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Instalace databaze cesky
Zaslán uživatelem/kou: KEMRr (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 20:24

Ahoj vscihni,
potreboval bych vedet, jak mam spravne nastavit databazi, aby se mi spravne nainstalovala cestina... Mam ucet na freehostingu www.own.cz, kde je MySQL 4.1.11, Language je tu primarne nastaven na Czech (cs-utf8-8) a nejde zmenit na jine kodovani...
Diky moc za pomoc

Re: Instalace databaze cesky
Zaslán uživatelem/kou: roby (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 07:57

je treba v souboru config.php (na konci) odkomentovat funkci pro kodovani databaze. Jinak uvodni clanek o phprs je bez diakritiky.

Re: Instalace databaze cesky
Zaslán uživatelem/kou: freedom81 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 15:21

Já s tím mám problém. Já to nainstaloval se znakovou sadou CP 1250 a podle všeho je to i dobře nastavený a přesto to nezná české znaky, ani když tam vložím něco sám. Místo č mám ?. Je to doména braskov.cz a webhosting je u banan.cz

Re: Instalace databaze cesky
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 15:28

a jake nastaveni kodovani a jazyku maji ty tabulky v MySQL?
u kazde tabulky, pripadne u kazdeho textoveho sloupecku v tabulce se da ten jazyk a kodovani nastavit, takze tam musi byt taky cp1250 a pote vymazat tabulky a znovu je naplnit a pokud delate import pres phpmyadmina, tak i tam byva volba, v jakem kodovani dany sql soubor na server posilate a zde taky musi byt cp1250

Re: Instalace databaze cesky
Zaslán uživatelem/kou: roby (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 16:56

ja mam hosting taky na banan.cz a tam je treba vymazat obsah db a nastavit v phpmyadmin porovnani cp1250 pak prejit do phprs v souboru config.php smazat dva radky, aby se rozjela funkce kodovani. Potom instalovat databazi pres skript db_phprs.php.

//--[kodovani pro komunikaci se serverem]-----------------------------
// nastaveni kodovani pro komunikaci s MySQL serverem; plati pouze pro verzi MySQL server 4.1 a vyssi; v pripade nizsich verzi nema smysl pouzivat, protoze neexistuje podpora
/* ----- pro pouziti teto funkce smazte tento radek ----
switch(strtolower($GLOBALS['rsconfig']['kodovani'])):
// nastaveni probiha automaticky; v pripade nestandardniho nastaveni MySQL serveru nutno pripadne SQL prikazy upravit
case 'windows-1250': phprs_sql_query("SET NAMES 'cp1250'",$dbspojeni) or die('System nemuze nastavit kodovani cp1250! / Could not set names cp1250!'); break;
case 'iso-8859-2': phprs_sql_query("SET NAMES 'latin2'",$dbspojeni) or die('System nemuze nastavit kodovani latin2! / Could not set names latin2!'); break;
case 'utf-8': phprs_sql_query("SET NAMES 'utf8'",$dbspojeni) or die('System nemuze nastavit kodovani utf8! / Could not set names utf8!'); break;
endswitch;
----- pro pouziti teto funkce smazte tento radek ---- */

Tucne smazat

Re: Instalace databaze cesky
Zaslán uživatelem/kou: KEMRr (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-10, 14:30

j, super, tedka mi to de uz v pohode... dik

Re: Instalace databaze cesky
Zaslán uživatelem/kou: kurre (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 15:10

pořád nevim prosím pomoc!!!.....mám phpRS veri 2.6.5 s kodováním CP1250...a stejně když vložím kodo do configu.php, když importuju sql v phpmyadminu, nastavim tam cp1250, tak když se podívám do struktury tak je tam pořád latin1_swedish...když dám upravit tu tabulku a zmenim jazyk na cp1250 (jak na cele i jednotlivých) ulozim a znovu se podívám je zase u tabulky latin1_swedish...nevíte jak na to?? Mám doménu u bananu...

Re: Instalace databaze cesky
Zaslán uživatelem/kou: pudlik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-24, 22:06

Tak jsem lama :) mám stažené phpRS win1250, databáze cp1250, import databáze s kódováním 1250 v configu 1250 a příspěvky jsou s ? (otazníkem) místo č apod...
poradíte mi prosím někdo co s tím?
hostujeme u savana.cz

díky moc :)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.