phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: tomas211 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-25, 22:18

Ahoj lidi,

mám problém s interní galerií, nikde jsem se nedočetl žádnou odpověd na můj problém. Zkoušel jsem si hrát s GD, ale bez úspěchu. Hází to následující chybu:

Upload obrázku byl úspěšně dokončen.


Fatal error: Call to undefined function: imagecreatefromjpeg() in /home/www/www/admin/aimggal.php on line 592

Díky za odpověď Tom

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-25, 22:26

co je to hrat s GD.. .
OS, typ GD (v.1 OR v.2) , atd... jinak jsou podporovany obe knihovny, staci jen upravit aimgal.php

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-26, 12:30

> Fatal error: Call to undefined function:
> imagecreatefromjpeg() in
> /home/www/www/admin/aimggal.php on line 592

tohle znamena, ze GD neni v php nainstalovana (tuto funkci php nezna), takze to chce spravne rozchodit GD v tom php (vypsanim funkce phpinfo(); se muzete podivat, co vse je v php nainstalovano, v jakych verzich a s jakym nastavenim a pokud tam tu GD nenajdete, tak ji opravdu nainstalovanou nemate, nebot by tu jeste byla moznost, ze mate nejakou GD nainstalovanou, ale ze je prilis stara a tuto funkci jest nezna, mela by byt v GD >= 1.8)

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: tomas211 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-03, 22:25

Díky za odpověď,

dívám se na php info a mám verzi 2.0.28 a je povolena, ale stále to nejde

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: tomas211 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-03, 22:26

GD Support enabled
GD Version bundled (2.0.28 compatible)
GIF Read Support enabled
GIF Create Support enabled
PNG Support enabled
WBMP Support enabled
XBM Support enabled


Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: tomas211 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-03, 22:30

Nemusí se někde ještě povolit JPG?:

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: vipe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-07, 22:12

Prosím, prosím pomůže někdo s interní galerií nemohu nahrát obrázky. Web je na savana.cz a píše to tuhle hlášku.

Warning: getimagesize(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp/phpy3evFx) is not within the allowed path(s): (/admin/accounts/xxxx/data/www/w2w) in /admin/accounts/xxxx/data/www/w2w/admin/aimggal.php on line 519

Warning: getimagesize(/tmp/phpy3evFx): failed to open stream: Operation not permitted in /admin/accounts/xxxx/data/www/w2w/admin/aimggal.php on line 519

Secure error: Systém nemůže najít uploadovaný soubor nebo nemůže identifikovat formátu souboru!

Chtěl bych tu interní galerii používat pro obrázky do článků. Takhle musím obrázky nahrát do externí galerie a potom se mi ukazujou v přehledu galerií a to nechci.

Předem děkuji za pomoc.
Vipe

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-08, 14:03

tady [http://www.phprs.net/forum/read.php?2,1546,1546#msg-1546] popisuji stejny problem vcetne reseni na verzi 2.5.x, takze se inspirovat a upravit aimgal pro 2.6.5 podle prilozeneho vzoru

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: Hetleke (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-10, 17:28

Chcel by som spojazdnit u seba phprs. Pri galerii resp. vkladani obr som vsak dostal uvedene hlasky:

Warning: move_uploaded_file(image/200508101722_images05_01.jpg): failed to open stream: Permission denied in /disk1/home/ic/xxx/www/phprs/admin/aimggal.php on line 462

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move '/tmp/phpH50ZXw' to 'image/200508101722_Hodrusa05_01.jpg' in /disk1/home/ic/xxx/www/phprs/admin/aimggal.php on line 462

V průběhu ukládání souboru na server došlo k neočekávané chybě. Prosím opakujte akci.

Mozet mi prosim poradit? Diky

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: Hetleke (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-10, 19:54

Sorry na to som uz dosiel .

Stale nikde v phpRS nevidim ziadnu galeriu.
Mam verziu 2.6.5
Mala by tam byt interna galeria, akebo phprs galeria.
Som z toho uz .....
Kde to mam hladat ?
Co mam zle nakonfigurovane...

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-10, 20:19

obě

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: Hetleke (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-10, 21:11

V administracii mozem v pohode foto pridavat.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.