phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Autor může odesílat info mail na registrované čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: JEP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-03, 22:39

Ahoj,

všimnul jsem si, že se autorovi (nemá právo vydávat články) po vložení článku do redakčního systému objeví následující nabídka:
- Preview
- Vrátit se zpět k editaci článku
- Odeslání informačního e-mailu
- Zpět na hlavní stránku sekce

PROBLÉM:
Když autor klikne na "Odeslání informačního e-mailu" a následně vyplní 2 políčka, obdrží všichni registrovaní čtenáři upozornění na čerstvý, právě vložený článek do phpRS 2.6.5, přestože tento článěk není uvolněn k zobrazení.

Když registrovaní čtenáři kliknou v obdrženém e-mailu na odkaz ... nezobrazí se jim (není schválen).

DOTAZ:
1. Jsem v tom opět jen já, nebo se to ještě někomu projevuje?
2. Jak z toho ven? Jak tu nabídku zablokovat - odeslání e-mailu.

POZNÁMKA:
1. Registrovaní čtenáři e-mail korektně obdrží :-)
2. Redaktor e-mail (že čeká ke schválení nový článek) neobdrží :-(
(v předchozí verzi 2.5.5 vše bezvadně fungovalo, přestalo funguvat po upgrade na 2.6.5,
zkoušel jsem odlinstalovat všechny pluginy "navíc" - nepomohlo)
3. WWW server a E-mail jsou dohromady na 1 fyzickém serveru

Předem díky všem za odpověď (či případné nakopnutí)




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JEP v 13.05.2005 21:38.

Re: Autor může odesílat info mail na registrované čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-06, 00:48

Nevím, zda je chyba jen u tebe, nebo všeobecně - používám phpRS 2.5.5b ... ale šlo by to vyřešit jednoduchou podmínkou:

a) zkontrolovat jestli právě přihlášený uživatel (autor, redaktor ...) má právo vydávat články, pokud ne, nezobrazíme mu volbu odeslání info mejlu
b) zkontrolovat zda byl článek při zadávání vydán, pokud ne, nezobrazíme volbu odeslání info mejlu
c) ...

Je více ožností, jak to vyřešit ... např. můžeš přidat i do db tabulky rs_clanky sloupec napr. "mejl" a ten nastavit při odeslání info mejlu na 1 (jako že byl již odeslán) a tuto volbu nadále nezobrazovat (další if) - jen pro odchytnutí zbytečného odeslání info mejlu, který již byl odeslán (z vlastní zkušenosti vím, že se může stát ..) ale to už je trochu off-topic

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Autor může odesílat info mail na registrované čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: z.kolda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-06, 09:39

Já osobně bych tu možnost posílat upozornění na nový článek autory vyhodil úplně a dal to třeba jako extra modul pod správou redaktora. Ten už by pak měl možnost zaslat hromadné upozornění na nově vydané články třeba za týden, za čtrnáct dní, za měsíc apod.
Je to jen takovej návrh na změnu, mělo by to bejt jidne, vim, ale když už je to tu nahozený...

Re: Autor může odesílat info mail na registrované čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: koffr (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-08, 12:27

tohle je teda díra jako hrom ! ::o ::o ::o

Re: Autor může odesílat info mail na registrované čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-08, 14:35

Tak tady máte řešení [http://www.phprs.net/magazin/view.php?cisloclanku=2005060701] ... ;-) jsou tam popsané dva různé způsoby:

1) jednodušší - pouze se zakáže zobrazení odkazu pro odeslání informačního e-mailu pokud článek nebyl vydán

2) složitější, který hlídá to co první a k tomu si ještě do db ukládá ke článku, ke kterému jsme informační email již odeslali, že byl e-mail odeslán a při úpravě tohoto článku nás na tuto skutečnost upozorní (abysme např. neodeslali informační e-mail na jeden článek dvakrát ...) ... tuto složitější úpravu jsem dělal, protože mám sám zkušenosti s tím, že lidé v redakci zapomínají nař. odeslat inf. e-mail mno a pak si třeba vzpomenou a jdou ho poslat - mezitím si ovšem někdo s vyššími právy všiml jeho opomenutí a e-mail odeslal ... no a hned ho dotyčný odeslal znovu a lidem přijde dvakrát, což jistě není příjemné ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava xsuchy09 v 08.06.2005 14:37.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.