phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
interní galerie - přidání obrázku
Zaslán uživatelem/kou: berrz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-12, 20:06

Žádám o radu:

při vkládání obrázku do interní galerie vypíše tuto chybu:

Warning: move_uploaded_file(http://www.dom.com/int_gall/200504122001_obr_001.gif): failed to open stream: HTTP wrapper does not support writeable connections. in /srv2/home/www/htdocs/dom.com/subdomains/www/admin/aimggal.php on line 547

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move '/home/www/htdocs/dom.com/tmp/phpbxQLFI' to 'http://www.dom.com/int_gall/200504122001_obr_001.gif' in /srv2/home/www/htdocs/dom.com/subdomains/www/admin/aimggal.php on line 547

V průběhu ukládání souboru na server došlo k neočekávané chybě. Prosím opakujte akci.

Děkuji za radu.

Re: interní galerie - přidání obrázku
Zaslán uživatelem/kou: x16 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-15, 00:36

Mám zřejmě stejný problém:

Warning: move_uploaded_file(image/200504150032_invex.gif): failed to open stream: Permission denied in D:\www\pes\--domena\www\admin\aimggal.php on line 549

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move 'd:\tmp\phpFC1F.tmp' to 'image/200504150032_invex.gif' in D:\www\pes\--domena\www\admin\aimggal.php on line 549

V průběhu ukládání souboru na server došlo k neočekávané chybě. Prosím opakujte akci.

Ve fóru už jsem objevil řešení tuším od miras??? ale nepodařilo se mi úpravu aimggal.php provést.

Jestli máte někdo zkušenosti s tímto problémem na webhostingu forpsi.com.

Také díky za odpovědi a rady!

Re: interní galerie - přidání obrázku
Zaslán uživatelem/kou: x16 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-15, 00:51

Stejný problém zřejmě je i u galerie externí ... jen nemáme to štěstí vidět chybové hlášky :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava x16 v 15.04.2005 00:52.

Re: interní galerie - přidání obrázku
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-15, 08:48

Je to skutečně tak, problém je způsoben zabezpečením serveru. Řešení popsal MirekS, abyste to nemuseli hledat, dovoluji si odkaz na úpravu aimggal.php znovu zveřejnit zde.

Pepa
ICQ: 108978274
WEB1: ok2wo.vycom.cz
WEB2: rudice.vycom.cz

Re: interní galerie - přidání obrázku
Zaslán uživatelem/kou: ales25 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-15, 19:41

Zdravim,
mam take problemy s nahranim obrazku do interni galerie, nastavil jsem gallery na chmod 777, stale to nefungovalo, hlasilo to pri nahravani jpg toto:

Warning: getimagesize(): open_basedir restriction in effect. File(/home/root/php/tmp/phptySqRm) is not within the allowed path(s): (/home/sites/site13/web:/home/root/php/lib) in /home/sites/site13/web/phprs/admin/aimggal.php on line 519

Warning: getimagesize(/home/root/php/tmp/phptySqRm): failed to open stream: Operation not permitted in /home/sites/site13/web/phprs/admin/aimggal.php on line 519

Secure error: Systém nemůže najít uploadovaný soubor nebo nemůže identifikovat formátu souboru!


Udelal jsem vyse uvedenou upravu souboru aimggal.php, zmizela tato chybova hlaska, hlasi to uz jen toto:

V průběhu ukládání souboru na server došlo k neočekávané chybě. Prosím opakujte akci.

Vubec nevim, co s tim mam delat, prochazel jsem toto forum, ale k nicemu jsem nedosel, GD je ve verzi 2.0.15

Dekuji predem vsem, kteri mi pomohou. Ales

Re: interní galerie - přidání obrázku
Zaslán uživatelem/kou: ales25 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-15, 21:55

Tak jsem si to vyzkousel na webzdarma a normalne to funguje, koukal jsem se na phpinfo, nemuze byt problem v tom, ze neni povolen Virtual Directory Support na serveru, kde mi to nefunguje?

Re: interní galerie - přidání obrázku
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-16, 09:32

ales25 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> mam take problemy s nahranim obrazku do interni galerie, nastavil jsem gallery na chmod 777, stale
> to nefungovalo, hlasilo to pri nahravani jpg toto:

takze POZOR. Interni galerie standardne uklada do adresare "image" (pokud se to nepredefinuje v config)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: interní galerie - přidání obrázku
Zaslán uživatelem/kou: ales25 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-16, 16:48

Jsem se upsal, myslel jsem image :-), takze image mam nastaveno 777, presto to nefunguje.

Mam dojem, ze jsem se kdysi bavil s poskytovatelem hostingu, ze tam je nejake omezeni pri zapisu do jineho adresare, nez v kterem bezi skript, ale zkousel jsem nastavit k zapisu i adresar admin, v kterem bezi ten skript, ale taky to nepomohlo.

Ales


Re: interní galerie - přidání obrázku
Zaslán uživatelem/kou: ales25 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-16, 16:53

Tak ted jsem si to po sobe precet, a doslo mi, ze ten skript vlastne bezi v adresari phprs :-), takze jsem ho zkusil nastavit na 777 a uz ten upload funguje. Je to ale pekne na houby, protoze se mi budou nahravat fotky do hlavniho adresare, zkusim se dohodnout se spravcem hostingu, jestli by to nepovolili aspon smerem dolu v adresarich.

Muze vzniknout nejake bezpecnostni riziko povolenim zapisu do hlavniho adresare?

Dikes, Ales



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.