phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Pomlčka v názvu databáze
Zaslán uživatelem/kou: Rosťa (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-26, 20:32

Ahoj, mám problém. Když dám v administraci zálohu DB tak to napíše:

Záloha databáze
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /u2/www/epitaf-aktualne_cz/data/www/admin/adump.php on line 151

Databáze "phprs_epitaf-aktualne_cz" neobsahuje žádné tabulky.
------------------------------------------------------------------------------------------
dočetl jsem se tu že s tím nic nejde dělat, je to skutečně tak?
právě jsem zaregistroval doménu s pomlčkou a ta pomlčka v názvu domény přechází do názvu databáze (nelze jinak, je to předdefinované u poskytovatele isol.cz --- databáze se jmenuje "něco_epitaf-aktualne_cz")

prosím o radu

Re: Pomlčka v názvu databáze
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-27, 10:27

podle všeho, co vím, tohle vyřešit nejde. Nejsnažší je zkusit se domluvit na změně názvu databáze, místo pomlčky dát podtržítko, nebo změnit název celý ... (zaregistrovat znovu)
Ješt je možné nepoužívat interní zálohu databáze, a zálohovat přes phpMyAdmina, ten to skouskne
Teď si jen vybrat, co Ti bude více vyhovovat.

Re: Pomlčka v názvu databáze
Zaslán uživatelem/kou: Rosťa (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-27, 11:09

mám to chápat tak, že s pomlčkou v názvu DB fungujr phpRS bezchybně až na plugin Záloha DB?
já jsem si prpRS rozchodil u WebZdarma (tam jsem žádnou pomlčku neměl) a teď jsem ho chtěl sprostě překopírovat na novou adresu (nastavil jsem cestu, heso, jeno pro DB v config.php) a doufal že vše bude OK ale nebylo.
poradíš?

Re: Pomlčka v názvu databáze
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-27, 14:51

jo, podle mých zkušeností ano. pomlčka-v-nazvu-databaze znamená, že funguje vše až na zálohu databáze. Taky jsem na to přišel až poté, co se mi to stalo a nedokázal jsem to upravit. Raději jsem si pak vytvořil nový účet, bez té pomlčky, zálohu databáze udělal pomocí phpMyAdmina, překopíroval a bylo to.
Čímž neříkám že nemůže být problém ve mě, nebo že to není nějaká blbost.

Už se to tu zmiňovalo, ale bez odezvy: tady a ještě tady. Vždy bez nějaké odezvy. Na Webzdarma změnili (nebo mi to alespoň tvrdili, že to udělají) kod, který určuje jméno té databáze. Ale od té doby jsem to už nezkoušel :-)

Třeba si tohohle všimne někdo chytřejší.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 27.10.2005 14:52.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.