phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
další stránky
Zaslán uživatelem/kou: hyko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-02, 14:24

Zdravím!
Chci zeptat jak udělat, když si vytvořím další blok kde budou odkazy na stránky treba nápověda, jak mám napsat do bloku příkaz aby se zobrazila ta stránka s nápovědou + bloky? Chci prostě vytvořit prázdnou stránku kde budou bloky, které se zobrazují na každé stránce!

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-02, 15:52

RTFM ... stránkové aliasy

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: hyko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-04, 08:34

a mám s tím ještě jeden problém, když vytvořím další stránku tak se vypíše tato hláška:

Warning: readfile("horni.txt") - No such file or directory in c:\apache\htdocs\rs\phprs\showpage.php on line 30
Chyba! Požadovaná stránka nenalezena!

dělám něco špatně?

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-04, 09:55

> dělám něco špatně?
Áno robíš to asi úplne špatne. Lenže nepíšeš čo si vlastne urobil, žakže TO len predpokladám. :)
Zdá sa že nemáš súbor horni.txt tam kde ho hľadá skript. No such file or directory hovorí za všetko. Chýba mi tu ale postup ako si ho nastavil v administrácii ako stránkový alias? Bez toho tu môžme všetci len tipovať čo si spravil zle.

"Neštartuje mi auto, kde robím chybu?"



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 04.05.2005 09:57.

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-04, 09:58

Chtělo by to víc informací. Například: kde máš uložen soubor horni.txt? Jaké údaje jsi zadal v administraci - stránkové aliasy? Jak vypadá odkaz na alias-stránku? Kde máš svůj web?

Když ti to píše "Chyba! Požadovaná stránka nenalezena!", tak asi bude něco špatně v nastavení cesty k souboru horni.txt. Chce to trošku zapojit mozek a vyzkoušet víc možností. Metodou pokus-omyl se naučíš nejvíc.

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: hyko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-04, 10:08

...takže musím stránku horni.txt vložit do adresáře ...\phprs. Aha já myslel že to systém udělá, že vytvoří soubory sám.

A můžu vás poprosit o jednu věc?
Jak udělat aby se na stránce, kterou vytvořím objevovalo u nadpisu například čtvereček a text byl zarovnán do leva? Myslím tím automaticky, aby se to do stránky vložilo samo. Promiňtě že vás tak otravuju, ale nejsem profík!

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-04, 10:22

Jestli chceš, aby stránka byla nějakým způsobem formátována (obsahovala obrázky), tak neodkazuj na obyčejný *.txt soubor, ale na HTML stránku.

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-04, 10:31

Alebo jednoducho v tom txt použi html formátovacie tagy.

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: hyko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-04, 10:38

díky...

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: hyko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-09, 18:44

Mám ještě jeden problém..soubor mám uložen v adresáři, kde jsou nahraný soubory index.php atd. Soubor se jmenuje pravidla.html a chtěl bych aby se zobrazoval mezi bloky. teď se zobrazuje jako nová stránka.
pro příklad je to na adrese:
www.vc-blanenska.com odkaz pravidla

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-09, 18:56

do odkazu kde mas pravidla
myslim ze to mas takto <a href="pravidla.html">Pravidla VCB 2005</a>
to je zle takze:

pozri si ako si zadal nazov aliasu tych pravidiel a potom to zadaj takto:

<a href="showpage.php?name=NAZOV-ALIASU">Pravidla VCB 2005</a>

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: Lucie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-31, 09:45

Potrebovala bych neco podobneho, mam napr. zkouska.html, ale tento popis moc nechapu, mozna jsem natvrdla :-( Mohl by jsi to lépe popsat? Děkuji

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-31, 10:05

> tento popis moc nechapu
klasika: zkouska.html uploadni na server a cez admin rozhranie nadefinuj na tú stránku tzv. ALIAS. Cez alias mozeš potom zobrazovať zkouska.html v hlavnom bloku ako keby bola súčasťou phpRS. Zobrazia sa ti všetky bloky a miesto stredného hlavného bloku sa vloží externý súbor definovaný ako alias. Osobne to používam asi tak, že obsah aliasu (v tvojom prípade zkouska.html) premenujem na txt a odstránim html hlavičku a ostatné tagy, ktoré tam vygeneruje phpRS. Napríklad značky <html><head><meta...>
pozri si príklad napr. na www.trident.sk

textový súbor copyright.txt je uloadnutý na serveri, môžeš ho vidieť tu:
[http://www.trident.sk/copyright.txt]
všinmi si že sú použité html tagy ale nie definícia doctype, html ani head, to doplní phpRS

keď ho zavoláš ako alias dostaneš toto:
[http://www.trident.sk/showpage.php?name=copyright]

alias ako keby prebral vzhľad stránky z phpRS ale obsah hlavného bloku bude ten tvoj súbor definovaný ako alias, treba to skúsiť - nie je na tom nič zložité, raz skúsiť je ako 100x počuť

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-31, 10:17

Pre úplnosť ešte doplním odkaz na on-line manuál:
[http://www.supersvet.cz/dokumentace/stralias.html]
a neodpustím si link na pravidlá:
[http://www.phprs.net/forum/pravidla.php]

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: Lucie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-31, 10:44

Díky za rychlou odpověď, už to mám. Díky díky díky :-)

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: kumitak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-17, 15:35

Ahoj

Prosim vas, mam take problem s tim rozchodit strankovy alias. V menu jsem si udelal odkaz reklama. Ve zprave bloku jsem zadal cestu <a href="index.php?akce=reklama" title="Reklama">Reklama</a> . Soubor reklama.html jsem ulozil do slozky /aliasy/reklama.html

Strankovi alias jsem naeditoval takto

Alias : reklama
URL adresa souboru: <a href="index..php?akce=reklama" title="Reklama">Reklama</a>

pote dam Preview a vypise mi to text :

Warning: readfile() [function.readfile]: Unable to access <a href="index..php?akce=reklama" title="Reklama">Reklama</a> in /DISK3/WWW/bodyarchitect.org/www/showpage.php on line 32

Warning: readfile(<a href="index..php?akce=reklama" title="Reklama">Reklama</a>) [function.readfile]: failed to open stream: No such file or directory in /DISK3/WWW/bodyarchitect.org/www/showpage.php on line 32

Požadovaná stránka nenalezena!

Ovsem kdyz kliknu reklama v klasickem menu na strankach, tak mi to pro zmenu nevypise ani tento text, jenom sede pozadi.

diky moc za odpoved Kumitak

Re: další stránky
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-17, 15:50

Chyba je v prvom rade tu:
copyright © 2006 nezisková organizace pro sport a volný čas bodyarchitect.
bez odkazu na phpRS ;-)

V druhom rade: treba pozorne čítať. Ako sa zadáva URL adresa súboru? Rozhodnie nie v HTML ako anchor (tag <a>)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.