phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: Buchar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 10:19

Mam soubor SQL (vsechny tabulky) o velikosti zhruba 16 MB (z toho jen tabulka clanku ma 13,3 MB a vse ostatni ma 2,3 MB). Kdyz to je vse nahrano do jednoho souboru, tak to nejde do databaze nahrat. Kdyz to je nahraji kazde zvlast jede to. Nevite prosim nekdo zda se jedna o chyby, ci o omezeni phpRS a nebo MySQL? Ted se celkem hrozim toho, ze se to bude muset nejak pracne predelavat. Jsem celkem LAMA - takze odpovedi prosim takove, kterym by LAMA rozumela. Pozivam verzi phprs_v2-5-5b2. Dekuju vsem za pomoc.

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: beruna (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 12:29

Tak to mam uplne stejny problem a to jiz pri velikosti db 5 MB. Zkus pouzit kompresi zip (ta se nabizi pokud nahravas db pres phpmyadmin). Jednou jsem se snazil zjistit kde je problem a vetsinou jsem po delsi dobe dohledal nejaky clanek ktery to proste korektne nechtelo nacist. Jestli jsou tam nejaky znaky ktery nema rad to nevim. Prozatim jsem to vyresil tim ze nahravam vsechny tabulky bez clanku a clanky cca na 2x a funguje to ale uznavam ze je to celkem blby reseni, ale lepsi zatim nemam :)

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 13:37

Je mozne, ze nejvetsi problemy dela omezeni PHP na velikost uploadovaneho souboru (je to v php.ini), napr. phpMyAdmin pri importu ze souboru ukazuje aktualne nastavenou velikost, kterou bude schopen naimportovat. Vetsinou staci ten jeden velky soubor rozdelit na vice malych, ktere tuto velikost neprekracuji a je jedno kde ten soubor rozdelite (samozrejme musite delit po radcich, nikoliv uprostred radku :-) tedy presneji receno po celych SQL prikazech, tak jak jsou v tom souboru ulozene)
A mam dojem, ze jsem nekdy mel dojem, ze ten phpMyAdmin zvladne import maximalne cca 15000 radku ze souboru a ze vic neudelal i kdyz byl soubor maly a neprekracoval tu velikost toho uploadu.

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 14:09

jak odpovedel MirekS, problem je skutecna asi v php.ini a to v polozce 'upload_max_filesize' . Bud nastavit na vysokou hodnotu, default je tusim 8MB, a pokud nemate tuhle moznost, tak skutecne jedine soubor rozdelit na mensi casti...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: Buchar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 15:11

Dekuju vsem. Jen mam dotaz jak a pripadne cim (zda existuje sw) to teda presne rozdelit a jak to nahrat na web. Ja ted jen asi blbe placnu, ale kdyz to nejakym programem rozdelim treba na 3 dily, tak preci po importu 1 souboru sql se me druhy prehraje cili nedoplni ten prvni soubor a nebo se mylim???? Hodne bych potreboval vzorovy postup. Tez by ma zajimalo, zda se to neda osetrit uz v phpRS. Mam pocit, ze je to dost velkou slabinou (zalohovani) jinak skveleho phpRS. Jsem LAMA a proto potrebuju presny postup. Pro me je celkem vrchol - instalace phpRS :-)

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: zvalo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 15:29

Postupovat treba asi takto:
vytvoreny sql subor si otvoris v nejakom txt editore [vo w$ asi notepad, alebo wordpad (blueee)] a vyberies si napr. prvych 50 riadkov [ale tak aby si mal aj ukoncneie sql prikazu] a otvoris novy prazdny txt subor a supnes to tam. a takto postupujes s celym sql suborom. takze ti vznikne XY txt suborov a tie potom postupne nahras na server. da sa to pochopit? viem ze to nie je "to prave javorove" ;) ale hadam pomoze ...

--
zvalo | Vas optimizmus je sposobeny nedostatkom informacii

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: Buchar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 15:56

Jo, diky clovece, jen ted trochu zhrnu co jsem tak nejak pochopil, kdyz jsem si vylistoval soubor nekde uprostred:

'0','0','0','1','1','1');
insert into rsha_clanky values('977','1999110803','Uvod - telefo


1'); <---timto vzdy konci asi dany clanek
a timto vzdy clanek zacina ---> insert into rsha_clanky

Takze pr.: pokud ma soubor clanky 10 MB a potrebujuho rozdelit na 2, tak si najdu nekde zhruba v pulce 1'); a to si vykoliruju do jineho souboru napr. 01.sql a zbyvajici pulku do 02.sql

Pochopil jsem to spravne, ja LAMA?
Musi to byt s priponou sql a nebo to musi byt txt (pises txt)?

Dekuju..

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: zvalo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 16:04

v podstate je to asi jedno, oboje je klasicky txt subor, import v admin prostredi by ti to mal zobrat aj ako .sql, aj ako .txt, ale lepsie je to nazvat .sql, aby si v tom mal prehlad co je co ... ak mas teda viacero roznych suborov a ked sa k tomu budes spatne vracat, tak sa nedopleties ...

prikazy si vystihol: zacinaju napr. 'insert into .... atd.' a koncia sa bodkociarkou ';' [strednik po cesky ak sa nemylim ;) - uvadzam preto, lebo moj kamos slovak nevedel co je to strednik ;)]

--
zvalo | Vas optimizmus je sposobeny nedostatkom informacii

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: Buchar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 16:13

.. jo jeste jedna otazka na zaver - od kolika MB jiz neotevru (nevylistuju) ten SQL soubor. Je velikost vylistovani omezena RAMkou ??? Jinak je to strednik, ta bodkociarka ';' :-)

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: zvalo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 16:19

Podla toho kde [alebo v com] ides otvarat ten subor. Myslim, ze notepad ma urcite obmedzenie, ale kolko MB resp. kolko riadkov to je, to fakt netusim.

--
zvalo | Vas optimizmus je sposobeny nedostatkom informacii

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: Buchar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 16:20

Tak jo, dekuju za help.

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: Buchar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-04, 15:55

Tak to je dost pruser. Zkousel jsem to rucne rozdelit, jak jsem to uz napsal nahore a na Banan.cz me to furt vyhazuje hlasku chubovou hlasku.

Mam soubor o velikosti 13 MB, ktery jsem rozdelil na 2 mensi. Kdyz nahraju prvni cast, tak se objevi hlaska Fatal error: Allowed memory size of 10485760 bytes exhausted (tried to allocate 7339170 bytes) in /usr/share/phpmyadmin/libraries/read_dump.lib.php on line 23

Ovsem 1 soubor ma jen 6040603 (v TotalComanderu) tak v cem je sakva problem ??? Uz jsem to psal i na Banan.cz a tam me nejsou schopni poradit.

Nevim proc, ale me to rozdeleni nefachci ani s utilitou SQL Dump Splitter, kterou me poradili na Banan.cz. Spustim SQLDumpSplitter.exe, vyberu soubor, zadam velikost (napr. 1468064), odklepnu Go! a on vytvori adresar SQLDumpSplitterResults do neho narve tri soubory, z toho 2 sql (2 x soubor sql - jeden nulova velikost a druhy ma velikost puvodniho souboru) a treti je popis (readme) a v nem je:

These files are created with SQLDumpSplitter.
If you want to restore the dump, you have to execute 1.sql first because it contains the table structure.
The other files contain the data of the tables.

Dle meho nazoru mne zneznameho duvodu, to nejde rozdelit. Zkousel jsem to uz rozdelit i rucne a nevim... ale nedari se..

PROSIM, PROSIM, NEVITE NEKDO CO S TIM ???

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-04, 17:25

Buchar napsal/a:
-------------------------------------------------------

> PROSIM, PROSIM, NEVITE NEKDO CO S TIM ???

nejlepsi je rozdelit soubor rucne. protoze pouzivas widlous, tak treba PSPad, stary a dobry PHPEd :-) a dalsi... Notepad (poznamkovy blok), bude asi mit problemy s otevrenim vetsiho souboru. V zadnem pripade bych se nespolehal na zadny software, ktery si to dela po svem.. :-) Tim nerikam, ze ten SQLDumpSplitter je spatny, ale protoze ho neznam, tak jsou dve moznosti. Bud ho spatne pouzivas (chyba je mezi klavesnici a zidli, mnohokrat otestovano... :-) ) a nebo to skutecne neumi rozdelit jinak.

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-04, 17:29

No asi pouzivate plugin statistiky, bezva vec vypisuje to hezky odkud kdo prisel, odkud je, co ma za os, denni navstevu atd. Moooc se mi to libilo. Taky jsem to mel. Az jednou jsem si stahnul DB ze jako neco podelam na locale, nejakou tu upravu plugin a pod. A ono ouha, za boha jsem ji tam nemohl dostat. Ruzne jsem to prohlizel, projizdel kontroloval a nevim co. Jediny co me docela dostalo byla velikost. Posledni DB melo tak do 1MB. Ta co jsem s ni laboroval 19MB. No narez. Tak jsem to znova poeditoval a myslim ze to bylo i na konci DB. Jsou to tabulky prave od te statistiky. Smaznul jsem tabulky, dostal se na 1MB a zase vse slape jak ma. Plugin statistiky jsem smaznul, ne ze vzteku, jen ze to uklada, a uklada, a uklada.
Tak to zkouknete a treba ...................


Statistiky:
Nebylo by spatny kdyby to samo nejak vyhodilo do txt a treba po tejdnu to tabulky smazlo, ale na to tu je treba counter, navrcholu a jiny, takze, dobrej pokus ale ZERE TO DB !!!!!

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Mate nekdo tak velkou databazi? Asi chyba spojena s velikosti db.. !!!
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-04, 17:31

A jeste dodatek vytahnete si DB z phpRs bez tech tabulek statistiky. Dostanete se na 1MB :-)
Jestli zrovna nebudete zalohovat i statistiky, tak vam tohle staci ...............

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.