phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: zdt (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-24, 14:33

Prosím o radu. Mám hosting na Pipni.cz a potřebuju sem umístit hotové stránky phpRS. Vše z adresáře phprs jsem zkopíroval na web, ale hlásí to klasické "Spojeni se serverem nelze vytvorit!"

Na http:/www.supersvet.cz/dokumentace/reseni.html jsem zjistil, že s tím jsou občas problémy. Config.php jsem tedy upravil podle návodu, zakládací skript taky i když je to asi zbytečný (stránky už mám hotový).
Nevíte někdo jak přesně se to všechno na pipni.cz nastavuje? Přihlásil jsem se na mysql.domena.tld ale nevím co s tím (jestli je s tím tedy vůbec potřeba něco dělat). Na localhostu vše fungovalo bez problému a na netu to neběží...:-(

Moc děkuju za rady!

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-24, 14:53

Založil sis v administraci Pipni.cz databázi?
Vytvořil jsi v databázi tabulky phpRS?
Máš opravdu správně nastavený config.php?

Chce to víc informací.

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: zdt (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-24, 15:09

Ano, MySQL databáze "phprs_domena_tld" To nastavení /tabulky/ musím dělat celý znova? Naivně jsem s i myslel, že jen zkopíruju to co mám na lokále a změnim ty "localhosty" na údaje podle mého hostingu... Tak to asi ne co?;-)

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-24, 15:13

pokud je vsechno dobre, to znamena vytvorena DB, upraveny vsechny cesty v config atd, tak by melo stacit na tom locale dumpnout data z DB a natahnout ji na ten server..

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: zdt (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-24, 15:37

Potřeboval bych nějaký návod jak konkrétně na to na Pipni.cz. Dělal jsem veškerou instalaci podle návodů, během dvou týdnů jsem udělal web, změnil si layout, ale s php a ni databázemi nemám žádnou zkušenost.

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-24, 16:53

Na locale, v administračním menu:
Záloha DB -> Data a DB strukturu, vybrat všechny tabulky, do souboru -> Vytvoř zálohu

na Pipni.cz (mysql.domena.tld):
vlevo nahoře, třetí ikonka: SQL
v nově otevřeném SQL okně vybrat záložku: Importovat soubory
Vybrat soubor z localu.
Znakova sada souboru: cp1250
kliknout na tlačítko Proveď

Mělo by být hotovo.

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: zdt (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-25, 11:33

Děkuji, ale asi jsem někde udělal chybu, hlásí to:

Chyba
SQL-dotaz:

CREATE TABLE rs_alias(

ida int( 10 ) unsigned NOT NULL default '' AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY ,
alias varchar( 20 ) NOT NULL default '',
hodnota varchar( 80 ) NOT NULL default '',
typ varchar( 10 ) default ''
)
MySQL hlásí:

#1067 - Chybn-Bᠤefaultn�odnota pro 'ida'



Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-25, 12:53

tak asi takhle

System error 1067 has occurred.
Fatal error: Can't open privilege tables: Table 'mysql.host' doesn't exist

ale bohuzel tech informaci od Vas je opravdu malo a vetsinou se tahle chyba tyka win. No v kazdem pripade, mate tu vasi DB vytvorenu?

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: zdt (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-25, 13:47

Takže mi chcete říct, že mám zahodit bezproblémově fungující win a vyměnit je za takovou mr##u jako je linux?
:o(

Jaké informace byste prosím potřeboval, abyste mi mohl poradit?

1) otevřu MySql na své stránce,
2) otevřu databázi "databaze_domena_tld"
3) zobrazí se mi "V databázi nebyla nalezena žádná tabulka. -- Vytvořit novou tabulku v databázi.
sloupce: (co tam napsat?)
4) dám "provést", otevře se tabulka kde nerozumim ani slovo o počtu řádků které jsem zadal jako "sloupce" (že by někdo neznal rozdíl mezi řádkem a sloupcem;-)
5) vlevo nahoře kliknu na "SQL", otevře se phpMyAdmin -> Importovat soubory -> vyberu z C: soubor phprs_25-02-2005.sql a dám "proveď"
6) výsledek:

Chyba
SQL-dotaz:

CREATE TABLE rs_alias(

ida int( 10 ) unsigned NOT NULL default '' AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY ,
alias varchar( 20 ) NOT NULL default '',
hodnota varchar( 80 ) NOT NULL default '',
typ varchar( 10 ) default ''
)
MySQL hlásí:

#1067 - Chybn-Bᠤefaultn�odnota pro 'ida'





Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-25, 14:21

zdt napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Takže mi chcete říct, že mám zahodit bezproblémově fungující win a vyměnit je za takovou mr##u jako je linux?

nechapu, proc tu rozpoutavate flamware na tema Win x Lin. A pls nevkladejte mi do ust, co jsem nikdy nenapsal


> Jaké informace byste prosím potřeboval, abyste mi mohl poradit?
>
> 1) otevřu MySql na své stránce,
> 2) otevřu databázi "databaze_domena_tld"
> 3) zobrazí se mi "V databázi nebyla nalezena žádná tabulka. -- Vytvořit novou tabulku v databázi. sloupce: (co tam napsat?)

tak bod 3 je Vas problem... zrejme nemate vytvorene tabulky v DB, pripadne ani tu DB


> 4) dám "provést", otevře se tabulka kde nerozumim ani slovo o počtu řádků které jsem zadal jako "sloupce" že by někdo neznal rozdíl mezi řádkem a sloupcem

jak nerozumite ani slovo...


> 5) vlevo nahoře kliknu na "SQL", otevře se phpMyAdmin -> Importovat soubory -> vyberu z C: soubor phprs_25-02-2005.sql a dám "proveď"

s ohledem na to, ze phpMyAdmin nepouzivam, tak jedine co mohu poradit -RTFM-


> 6) výsledek:
>
> Chyba SQL-dotaz:
>
> MySQL hlásí:
>
> #1067 - Chybn-Bᠤefaultn�odnota pro 'ida'

proste pouzivate chybne phpMyAdmin

tady vidite, ze chyba neni na strane phpRS, ale vasi neznalosti prace s phpMyAdminem. A nerozcilujte se, co treba skusit pozadat admina, ze se vam nedari nainstalovat DB. A nebo skutecne RTFM ( to neni nadavka, jen si precist tech par slov o php Admin. tusim je k nemu napoveda.. :-) )

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: zdt (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-25, 14:37

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> zdt napsal/a:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Takže mi chcete říct, že mám zahodit
> bezproblémově fungující win a vyměnit je za
> takovou mr##u jako je linux?
>
> nechapu, proc tu rozpoutavate flamware na tema Win
> x Lin. A pls nevkladejte mi do ust, co jsem nikdy
> nenapsal

To říkám já! Takhle to totiž vyznělo. Vždy když je nějaký problém, řekne se výhružně "že vy máte ty zpropadený wokna? no tak to se nedivte!" Toho jsem si na tomto fóru všimnul už vícekrát.
Nejde o to co je lepší. Pro běžného uživatele je sebehorší verze win lepší než cokoli jiného. Viz můj příspěvek ve vedlejší fóru o věcech "zadarmo" Tímto končím debatu out of topic:-)

>
>
> > Jaké informace byste prosím potřeboval,
> abyste mi mohl poradit?
> >
> > 1) otevřu MySql na své stránce,
> > 2) otevřu databázi "databaze_domena_tld"
> > 3) zobrazí se mi "V databázi nebyla nalezena
> žádná tabulka. -- Vytvořit novou tabulku v
> databázi. sloupce: (co tam napsat?)
>
> tak bod 3 je Vas problem... zrejme nemate
> vytvorene tabulky v DB, pripadne ani tu DB

db mám, to bych se do ní jinak těžko přihlásil:-) není tohle příspěvek "jen aby řeč nestála"?
>
>
> > 4) dám "provést", otevře se tabulka kde
> nerozumim ani slovo o počtu řádků které jsem zadal
> jako "sloupce" že by někdo neznal rozdíl mezi
> řádkem a sloupcem
>
> jak nerozumite ani slovo...

I don't understand, ja něponěmájem, nerosorumim bóbika,...:-)
Proč se to jmenuje "sloupce" když to jsou řádky? :o|

>
>
> > 5) vlevo nahoře kliknu na "SQL", otevře se
> phpMyAdmin -> Importovat soubory -> vyberu z
> C: soubor phprs_25-02-2005.sql a dám "proveď"
>
> s ohledem na to, ze phpMyAdmin nepouzivam, tak
> jedine co mohu poradit -RTFM-

to nezáleží na mně, na Pipni.cz je phpMyAdmin, takže Vaše rada je ...
>
>
> > 6) výsledek:
> >
> > Chyba SQL-dotaz:
> >
> > MySQL hlásí:
> >
> > #1067 -
> Chybn-Bᠤefaultn�odnota pro
> 'ida'
>
> proste pouzivate chybne phpMyAdmin

Proto píšu o radu

>
> tady vidite, ze chyba neni na strane phpRS, ale
> vasi neznalosti prace s phpMyAdminem. A
> nerozcilujte se, co treba skusit pozadat admina,
> ze se vam nedari nainstalovat DB. A nebo
> skutecne RTFM ( to neni nadavka, jen si precist
> tech par slov o php Admin. tusim je k nemu
> napoveda.. )
>
> ------
> JaV
> ------

To jsem taky neřekl, já netvrdím, že je chyba v phprs. Říkám, že nevím jak dál, že jsem někde udělal chybu a prosím někoho, aby mi zde poradil.

Výmluva na neznalost práce s phpMyAdminem by byla oprávněná. Ovšem PŘESTAŇTE PROSÍM mást lidi tím, že když je "nebaví html a neumí php", že řešením je phpRS!!!



Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-25, 14:59

zdt napsal/a:

> db mám, to bych se do ní jinak těžko přihlásil není tohle příspěvek "jen aby řeč nestála"?
> 4) dám "provést", otevře se tabulka kde nerozumim ani slovo o počtu řádků které jsem zadal...
> I don't understand, ja něponěmájem, nerosorumim bóbika,...
> Proč se to jmenuje "sloupce" když to jsou řádky?

no to ze mate DB, jeste neznamenaze ji mate naplnenou. Kazdy slusny hosting ji nabizi, ale je potreba v te DB ty tabulky zalozit . Jinak muzete mit DB kolik chcete.. bez tabulek je vam DB na nic

> to nezáleží na mně, na Pipni.cz je phpMyAdmin, takže Vaše rada je ... Proto píšu o radu
> To jsem taky neřekl, já netvrdím, že je chyba v phprs. Říkám, že nevím jak dál, že jsem někde
> udělal chybu a prosím někoho, aby mi zde poradil.

ano, a proto odpovidam. Kdyz vam nezbyva nic jineho nez phpMyAdmin, tak je potreba se s nim naucit pracovat. Pripadne pozadat nekoho jineho, aby vam pomohl. Uprimne se vam ale priznam, ze kdyz jsem byl nucen ho asi 2x pouzit, tak jsem z toho byl take trochu zmateny

> Výmluva na neznalost práce s phpMyAdminem by byla oprávněná. Ovšem PŘESTAŇTE PROSÍM mást lidi tím,
> že když je "nebaví html a neumí php", že řešením je phpRS!!!

tohle je bohuzel pravda. Asi to Jirka napsal z mladicke nerozvaznosti, kdyz vytvoril prvni verzi phpRS. Ale na druhou stranu, phpRS je vydano pod licenci GNU, ktera, kdyz si ji dobre prectete, nebrani nikomu pozadat nekoho dalsiho ( i za uplatu), aby mi cely RS nainstaloval a ja ho vyuzival jen jako bezny uzivatel, neznaly HTML a PHP.

A pokud jde o ty veci 'zadarmo', tam je to trochu jinak. Ale prectu si vas prispevek, abych vedel, co pisete a byl v obraze...

pekny a klidny patek.

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: zdt (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-25, 15:19

Jsem na pipni.cz, proto jsem to dal i do titulku, byl bych rád, kdyby se ozval někdo kdo má konkrétně s tímto zkušenost a trochu mě navedl. Když chci vytvořit novou tabulku tak dostanu tohle:

Chyba
SQL-dotaz:
CREATE TABLE `phprs` (
)
MySQL hlásí:
#1064 - Va-B?e syntaxe je n쪡kᠤivnᠢl-B�o ')' na ? 1

Pak tam asi těžko můžu nahrávat ten sql soubor, že? Co teda s tím? Mám freehosting (prosím nekomentovat:-) ) ale uvažoval jsem i o placeném, slyšel jsem ale že to je kvalitou skoro nastejno, jen asi technická podpora, ta mi teď chybí...

Nechtěl jsem aby to vyznělo jako kritika phpRS. Je to dobrý systém, ale není pro začátečníky a to by bylo dobré si uvědomit. Nejdřív jsem měl sice problémy to nainstalovat, ale nakonec se mi to podařilo zprovoznit (na lokále) a bylo vše v pohodě. Teď to chci dát na net a nejde mi to. Problém je, že to není pro mě, ale pro školu (zadarmo) a musí to být do konce února funkční (veřejné spuštění 15.3.)


PROSÍM, pokud má někdo zkušenost s phpRS na programu Free, ozvěte se. Děkuju

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: PaBi3 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-25, 17:27

>Nechtěl jsem aby to vyznělo jako kritika phpRS. Je to dobrý systém, ale není pro začátečníky a to by bylo dobré si uvědomit.

(:D (td)

Skús si nainštalovať iný systém a potom nebudeš hovoriť, že neni pre začiatočníkov
PS: JanVar ti poradil ale možno si to musíš pozornejšie prečítať. Ja som to pochopil. 8-)




_________________________
[http://pabi3.com/]
ICQ: 286-210-676 (nie som phpRS podpora)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava PaBi3 v 25.02.2005 17:29.

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: zdt (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-25, 17:38

Váš příspěvek je tady k ničemu. Máte sice hezké stránky, ale dát dva sloupce vedle sebe? To jsi musel jí musel mít jak z praku co?;-) A když jsi tak chytrý tak mi zkus prosím poradit...

Začátečník ať nic neinstaluje a dělá si webové stránky ve Wordu:-))) Pokud někdo nezná html a styly, tak ať na tohle ani nemyslí. Já dělám xhtml a css2+ a stejně v tom plavu. Teda web jsem si udělal hezký, akorát že funguje jenom na lokále...

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-25, 17:47

panove, panove.. ROFL

BTW proc ne 2 slouce vedle sebe, mne osobne se to take libi, jen pro to nemam ten spravny layout. kouknete na stranky mesto-vlasim..

docela pusobive a nakonec webmaster uvolnil svuj layot ke stazeni..

BTW kazdemu se libi neco jineho a prave na tohle je phpRS naprosto skvele. Klidne priznam, ze treba s *Nuke jsem se trapil hodne dlouho a nejsem zadny zacatecnik. po 14 dnech jsem pochopil jak si zmenit barvicky k obrazu svemu.. coz se o phpRS rici neda, tam je zmena otazkou tak pul hodiny, tedy pokud se nerozhodnete to predelat kompletne

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phprs na Pipni.cz-jak na to?
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-25, 17:48

Prosim vsechny diskutujici, aby se venovali puvodnimu tematu a ne diskuzi na tema pouzitelnost phpRS atp. Jinak bude diskuze uzavrena. Mate moznost vytvorit si diskuzi primo na tema phpRS v Off Topic tematech.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.