phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
popis tvorby layoutu
Zaslán uživatelem/kou: Jitkara (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-24, 08:52

Začala jsem dělat nový layout na "zelené louce", ale docela by mi pomohl nějaký základní přehled stylů použitých v phpRS. Dá to docela fušku všechno dohledat a pořád nevím, jestli mám všechno.
Existuje něco podobného?

Objevuje se tu povzdech nad malým počtem layoutů, ale podobný přehled s krátkým popis by pomohl. Pokud každý z nás hledá pořád dokola to samé, asi to spousta lidí vzdá.
Pokud jsem jenom slepá a něco přehlédla, nechť jsou mé dioptrie a stáří omluvou.

PS. a navíc jsem se netrefila ani do sekce :o(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Jitkara v 24.03.2007 19:13.

Re: popis tvorby layoutu
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-24, 14:12

jako základní přehled stylů použitých v phpRS může přeci docela dobře posloužit css soubor v základním layoutu. Bohužel ten ve výchozím layoutu freestyle je komentovaný jenom zcela základně (skupiny tříd). Ale ve freestyle2006 je to už komentované podrobněji, i když spíše styly pro tento originální layout - tam je potom okomentovaný každý jednotlivý styl.

Pokud použiješ freestyle.css, tak tam budeš mít alespoň všechny v základním layoutu použité třídy (jejich názvy)
V zásadě se dá říci, že VŠECHNY styly jsou obsaženy v tomto jediném souboru, takže je nemusíš zase tak moc dohledávat.

je to vždy v adresáři image/freestyle/ (nebo image/freestyle2006/)



Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: popis tvorby layoutu
Zaslán uživatelem/kou: Jitkara (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-24, 19:21

Díky, to jsem všechno prošla a nejen ten.
Ale představovala jsem si, jestli není někde popis typu
"V systému je nutné mít styl
.z - je užit pro ...
.ram - je užit pro ... "
Přímo ve stylu se motají specifické názvy pro ten konkrétní css styl a styly pro celý systém.
Myslím, že by to docela usnadnilo práci všem.


Re: popis tvorby layoutu
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-24, 21:01

Až takhle detailní popis tu, obávám se, zatím nikde není. Jedině, že by sis při tvorbě svého nového layoutu dala tu práci a vše detailně popsala. Určitě by to řada těch, co přijdou po Tobě, vděčně ocenila... ;-)

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.