phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
dvě subdomény a jedno aktivní čtenářské konto
Zaslán uživatelem/kou: georgy boy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-16, 11:11

Zdravím.

Chtěl bych se zeptat, zda je možné mít dvě subdomény tzn. aaa.domena.cz a bbb.domena.cz napojené na jednu databázi se stejným prefixem tabulek, mezi kterými se přenáší aktivní přihlášení čtenáře.

Například na doméně aaa.domena.cz se čtenář přihlási do svého čtenářského konta a na doméně bbb.domena.cz bude jeho nalogování také aktivní.

Zatím jsem do cookies a sessions vůbec nepronikl, tak snad je můj dotaz srozumitelný.

Díky všem a přeji pěkné dny.

Re: dvě subdomény a jedno aktivní čtenářské konto
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-16, 11:22

Připojení na stejnou db jde v pohodě. Jen si v config.php nastavíš tu samou db u obou systému včetně prefixu. S tím přihlášením si nejsem jistý. Buď ti to tu někdo řekne víc a nebo to prostě zkus a uvidíš.............

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: dvě subdomény a jedno aktivní čtenářské konto
Zaslán uživatelem/kou: georgy boy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-17, 08:33

Jj, dva systemy na jedne databazi to je v poho.

Samozrejme jsem to zkusil a system mi vytvori pro kazdou domenu jine ctenarovo session v tb cte_session, takze nalogovany ctenar se mi na druhe domene tvari jako nenalogovany. :-(

No zkusim nastudovat problematiku cookies a sessions a treba se neco pohne spravnym smerem.

Diky za pomoc.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.