phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
ako zapnúť register_globals na on?
Zaslán uživatelem/kou: Ďusi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-18, 15:12

Mám stránky na upravenom systéme PHPRS 2.2.0d. nechcem meniť na novšie, na moje účely celkom postačuje, je tam dosť zásahov najmä v grafike. Všetko beží na hostingu t-com.sk, teda PHP 4.3.10, PHP admin 2.5.7, ASP, ASP.NET (NET Framework 1.1), MySQL 4.0.20, Operačný systém Windows Server 2003, Webserver IIS 6.
A zapli na ňom register_globals=Off.
Existuje možnosť, ako si v phpRS zapnúť register_globals=on, aby som nemusel prepisovať skripty alebo prechádzať na najnovšiu verziu phpRS a opäť prácne všetko upravovať a odlaďovať? Už od rána prezerám forum aj tu aj inde, všade len odkazy na php.ini alebo konfigurák Apache, ale to je pre mňa nepoužiteľné. A snažiť sa dohovoriť z niekým z telekomu, kto ste už skúšal, viete svoje, nadávať sa vraj nemá.

Ďakujem za prípadnú pomoc.

Re: ako zapnúť register_globals na on?
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-18, 15:24

Inak to nepojde

Jedine Apache alebo php.ini ked mas pristupne.

Ostavaju ti dve moznosti:

1. Bud si phpRS upravis aby nepouzivalo globalne premenne. cize $GLOBALS z adries a z formularov prepises na $_POST a $_GET

2. Dohodnes sa s administratorom

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: ako zapnúť register_globals na on?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-18, 15:26

A samozrejme aj toto sa tu už preberalo, takže stačí správne použiť vyhľadávanie ;) ja viem, ono je to ťažšie ak nevieš čo presne hľadať.

Hint: Použi jeden súbor z verzie 280 a na ten sprav include v config.php, viac napr. tu:
[http://www.phprs.net/forum/read.php?2,13294,13297#msg-13297]

Re: ako zapnúť register_globals na on?
Zaslán uživatelem/kou: Ďusi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-18, 15:38

Použil som, nefunguje. Po vyvolaní funkcie zobrazenia článku dostanem RS_VWERR1

A dohodnúť sa s niekým v telekome? Skúšali ste niekto? :-))))))

Re: ako zapnúť register_globals na on?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-18, 15:58

OK, dohodu s t-com neriešime :) To include admin/aext_prom.php fakt nezabralo? :-O Máš to správne?
Skús hromadne prehodiť $GLOBALS["cisloclanku"] na $_GET["cisloclanku"] vo view.php čo to spraví?

Re: ako zapnúť register_globals na on?
Zaslán uživatelem/kou: Ďusi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-18, 16:10

prepisovať skripty? Mám toľko roboty, že neviem čo skôr, toto je posledná možnosť, to už ale urobím asi celé odznova. Potrebujem riešenie "nastav na jednom mieste".
Ten súbor zabral tak, že mi funguje celý web, okrem zobrazovania jednotlivých článkov, lebo vraj neexistuje článok s tým číslom :(

Re: ako zapnúť register_globals na on?
Zaslán uživatelem/kou: Ďusi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-18, 16:50

nakoniec som do view.php vrazil extract na začiatok súboru a ide to.
Dík za pomoc, vyriešim iné naliehavé súbory a pri prerábke stránky zapracujem dôležité zmeny.

Re: ako zapnúť register_globals na on?
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-18, 19:16

funkce "replace"... proč a co přepisovat ručně

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: ako zapnúť register_globals na on?
Zaslán uživatelem/kou: Ďusi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-18, 20:36

Iste, všetci, čo majú web sú programátori ;-)

Re: ako zapnúť register_globals na on?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-18, 21:21

Programátori? Nie, veď aj MS-WORD pozná CTRL + H ;)

Ale k veci: ako konkrétne pomohol ten extract? Moc tomu nerozumiem, môžeš pls objasniť? V manuály som našiel upozornenie pri použití extract na nedôveryhodné dáta GET/POST/COOKIE/..., ale nechápem presne prečo.

Re: ako zapnúť register_globals na on?
Zaslán uživatelem/kou: Ďusi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-18, 22:21

MS-WORD nepoznám, nepoužívam, nezaujíma ma.
Ako pomohol? Prestala sa zobrazovať chyba phpRS o neexistujúcom čísle článku a web funguje aj bez pomoci zo strany t-com. S nim si to vybavím na svojom blogu. Tiez v phpRS, ale na inom hostingu.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.