phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Java a PHP scripty v blocích?
Zaslán uživatelem/kou: deynna (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-11, 23:06

Zkoušela jsem do bloků vpravém sloupci umístit skripty - datum a čas + odpočítávání do určitého data. Šlo o PHP skripty, které bez problémů fungovaly v IE i Firefoxu jako includované součásti webové stránky. V bloku se mi ale zobrazit nechtějí v žádném prohlížeči, zkusila jsem i podobný java script, ale zase nic.
Je to vůbec technicky možné, anebo musím někde něco upravit. Anebo hledat nějaký vhodný plugin kompatibilní s 2.8.0?

Re: Java a PHP scripty v blocích?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-12, 00:09

V bloku sa php parsovať nebude. Môžeš spraviť jednoduchý plugin: [http://www.phprs.net/magazin/view.php?cisloclanku=2006051201] alebo obetovať jeden blok a v lengine mu nastaviť potrebný obsah napevno.

Re: Java a PHP scripty v blocích?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-12, 00:11

JavaScript (NIE JAVA) by mohol fungovať aj bežne vložený cez administráciu v bloku.

Re: Java a PHP scripty v blocích?
Zaslán uživatelem/kou: deynna (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-13, 08:44

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> V bloku sa php parsovať nebude. Môžeš spraviť
> jednoduchý plugin

Diky! Zkusila jsem ten plugin a docela funguje, jen se mi nezobrazuje nadpis daneho bloku. Musim jeste nekde neco nastavit? Jinak to prece u systemovych bloku neni problem....




Re: Java a PHP scripty v blocích?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-13, 09:57

deynna napísal/a:
-------------------------------------------------------
>
> Diky! Zkusila jsem ten plugin a docela funguje,
> jen se mi nezobrazuje nadpis daneho bloku. Musim
> jeste nekde neco nastavit? Jinak to prece u
> systemovych bloku neni problem....
>

Nadpis bloku nie je pluginom ovplyvniteľný, plugin pomocou systémového bloku dokáže nastaviť len obsah bloku. Nadpis systémového bloku je výhradne vecou editácie príslušného poľa v administrácii. Samozrejme má na to vplyv definícia typov blokov v lengine.php, jeden z blokov je defaultne nastavený tak že sa nadpis (a ani blok pre nadpis) nezobrazuje. Konkrétne vo freestyle2006 je to Blok3.

Re: Java a PHP scripty v blocích?
Zaslán uživatelem/kou: deynna (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-14, 12:55

pa3k napsal/a:
> Nadpis bloku nie je pluginom ovplyvniteľný, plugin
> pomocou systémového bloku dokáže nastaviť len
> obsah bloku. Nadpis systémového bloku je výhradne
> vecou editácie príslušného poľa v administrácii.
> Samozrejme má na to vplyv definícia typov blokov v
> lengine.php, jeden z blokov je defaultne nastavený
> tak že sa nadpis (a ani blok pre nadpis)
> nezobrazuje. Konkrétne vo freestyle2006 je to
> Blok3.


Hm, tak to nevím. V administraci nadpsi zadaný mám a navolila jsemtyp bloku 1, kde podle kontroly v lengine nadpis skutečně má být...Zkusím si s tím teda ještě nějak pohrát....




Re: Java a PHP scripty v blocích?
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-14, 13:49

a zkousela jsi i jine typy bloku? mam pocit ze zrovna jednicka nazev nezobrazuje.. ale je to jen pocit :-)

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Java a PHP scripty v blocích?
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-14, 13:52

heh, koukam ze pa3k rikal ze je to blok 3... toz pokud je tomu tak, tak mou minulou odpoved povazuj za predmetnou... :-(

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Java a PHP scripty v blocích?
Zaslán uživatelem/kou: deynna (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-14, 19:02

Jo, bez nadpisu je trojka, v tom to není.

Určitě někde dělám chybu já, přece jen - jsem lama ;) Umím kopírovat a upravovat, ale ne tvořit, takže jsem určitě zblbla ten plugin. Co všechno tam musí být? Jde o definici funkice, to má určitě nějaké zákonistosti. Já jsem tam prostě nakopírovala skript (mezi závorky). Tenhle:

$month=11;
$day=27;
$year=2006;

$display = 1;


$target = mktime(0, 0, 0, $month, $day, $year);
$today = time ();
$difference =($target-$today);
if ($display == 1) { print ((int) ($difference/86400)) . " dní"; }
if ($display == 2) { print ((int) ($difference/3600)) . " hodin"; }
if ($display == 3) { print ((int) ($difference/60)) . " minut"; }
if ($display == 4) { print ((int) ($difference)) . " sekund"; }

Ten countdown sám sice fungoval, ale když jsem se v tom začala rýpat, tak už ani nefunguje, a to ani když tam nakopíruju ten původní plugin.
Hlásí mi to

Warning: call_user_func(Countdown): First argument is expected to be a valid callback in ...phprs\trlayout.php on line 244

--> Mám něco změnit v trlayout? Dívala jsem se tam, ale nejsem, z toho moudrá...
Plus mi nejde ten nadpis a nejsem si jistá, jak to výsledné číslo naformátovat, aneb kam nacpat align apod...



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.