phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Anketa-viacnasobne hlasovanie
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-12, 22:14

V ankete phpRS 265 je mozne hlasovat opakovane! Za 5 min som hlasoval 20x.

Re: Anketa-viacnasobne hlasovanie
Zaslán uživatelem/kou: d.klusacek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-12, 22:55

To je divný, nemáš zakázaný cookies? Protože jinak by to mělo poznat :-) Aspoň u mě to pozná...

Re: Anketa-viacnasobne hlasovanie
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-13, 08:08

Veď o to mi ide. Každý si može vypnúť cookies a hlasovať do aleluja. No pravda ešte niečo treba urobiť, ale to nechcem moc zverejňovať (alebo to už znalci poznajú?).

Re: Anketa-viacnasobne hlasovanie
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-13, 23:02

Vypnuté cookies nie je dostatočná "finta" na zblbnutie systému hlasovania. Čo tak mrknúť do config.php? ;)

Re: Anketa-viacnasobne hlasovanie
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-13, 23:22

Píšeš, že si hlasoval 20x za 5 min. Ak si hlasoval viackrát ako je povolené v config.php a vieš že je to chybou v phpRS tak to nezverejňuj ale pošli do bugreportu! Ak je to čímkoľvek iným tak to tu nikoho nezaujíma :)

Re: Anketa-viacnasobne hlasovanie
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-14, 08:43

No to je práve ono. neviem, či je to chybou systému alebo mojou.
Vobec mi nie je jasné, ako to obmedzenie má vlastne fungovať. Na čo je tam (config.php) vlastne nastavenie počtu hlasovaní? A ešte k tomu za časovú jednotku. V jednej ankete odhlasujem raz a hotovo.
Možem poprosiť niekoho o vysvetlenie.
Ďakujem

Re: Anketa-viacnasobne hlasovanie
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-14, 11:27

Anketný systém má možnosť nastavenia v konfigurácii phpRS systému (súbor config.php). Jedná sa o nastavanie obmedzenia počtu hlasovaní na IP adresu za určitú časovú jednotku. V praxi ide o to, že to má zamedziť zámernému skresleniu výsledkov ankety zo strany BFU. Niekto by si proste určitýmspôsobom nastavil správcu cookies a dookola klikal na anketu :-D Pokročilejší záškodník by ale mohol naprogramovať program, ktorý by v ankete hlasoval v cykle. To je pomerne jednoduchý spôsob zneužitia ankety a systém sa vie pred tým "brániť" práve počítaním hlasovania pre každú IP adresu. Konfigurácia by mala brať ohľad na výšku návštevnosti a spôsob nasadenia. Problém môže nastať napríklad pri vysokej návštevnosti z jednej IP adresy, typický príklad veľkého firemného intranetu, ktorý má v obľube Tvoje www stránky. Na toto treba myslieť pri konfigurovaní a vybrať také hodnoty aby návštevníka neobmedzovali. Hlavne treba mysieť na to, že akékoľvek internetové hlasovanie nie je 100% dôveryhodné, ani obmedzenie na registrovaných nie je riešenie. Dôležité je hlavne typ anketnej otázky. Typ otázky vo veľkej miere určuje náchyľnosť ankety k zneužívaniu výsledkov. Viac o hlasovaní v anketách napr. tu: [http://www.phprs.net/forum/read.php?2,5632]

Re: Anketa-viacnasobne hlasovanie
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-14, 16:29

Moc díky za perfektnú odpoveď.
Záver z toho je teda ten, že Anketa v phpRS (a nielen tam) má len informačnú hodnotu. 100% zabezpečenie objektivity nie je možné.
Ešte raz díky a dúfam, že som založením tejto témy pomohol aj ďalším kolegom.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava skuter v 14.04.2006 16:30.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.