phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
chyba diakritiky v poli "From:" informačního mailu
Zaslán uživatelem/kou: Flash (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-21, 10:58

Při testování funkce posílání info mailu k novému článku jsem narazil na chybu diakritiky v popisu odesílatele (položka "From:"). Chyba je v absenci překódování textu "$this->odesilatel_txt" do 8-mi bitové podoby v souboru "astdlib_mail.php". Pokud popis webu obsahuje české znaky, je potřeba je ošetřit tak, jako jiné části mailu. Oprava je stejná pro verze 2.8.0 i 2.6.5.

V souboru astdlib_mail.php je potřeba upravit část vytváření hlavičky mailu následovně:
originální kód:
...
   if ($this->odesilatel_txt!=''): // textovy popis odesilatele
     $prhlavicka .='"'.$this->odesilatel_txt.'" ';
   endif;
...

úprava překódování:
...
   if ($this->odesilatel_txt!=''): // textovy popis odesilatele
    
    // zpracovani odesilatele
    switch ($this->kodovani_dat): // test na kodovani
      case 'windows-1250': $prhlavicka .='=?ISO-8859-2?B?'.Base64_Encode($this->win1250_to_iso88592('"'.$this->odesilatel_txt.'" ')).'?='; break;
      case 'iso-8859-2': $prhlavicka .='=?ISO-8859-2?B?'.Base64_Encode('"'.$this->odesilatel_txt.'" ').'?='; break;
      default: $prhlavicka .='=?'.$this->kodovani_dat.'?B?'.Base64_Encode('"'.$this->odesilatel_txt.'" ').'?='; break;
    endswitch;
     
   endif;
...

Re: chyba diakritiky v poli "From:" informačního mailu
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-24, 08:02

Prýma, ušetřil jsi mi možná dva dny času, právě jsem se na to chystal !!
Za mě díkes !!

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: chyba diakritiky v poli "From:" informačního mailu
Zaslán uživatelem/kou: Flash (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-24, 09:01

Při testování jsem si uvědomil, že pro starší verze phpRS není potřeba tak složitá úprava. Protože nemají volitelnou znakovou sadu, stačí jenom upravit ten jeden řádek podle potřeby.

Pro variantu s win1250
...
   if ($this->odesilatel_txt!=''): // textovy popis odesilatele  
    $prhlavicka .='=?ISO-8859-2?B?'.Base64_Encode($this->win1250_to_iso88592('"'.$this->odesilatel_txt.'" ')).'?=';
   endif;
...


Pro variantu s iso88592
...
   if ($this->odesilatel_txt!=''): // textovy popis odesilatele  
    $prhlavicka .='=?ISO-8859-2?B?'.Base64_Encode('"'.$this->odesilatel_txt.'" ').'?=';
   endif;
...


Pro variantu s utf8
...
   if ($this->odesilatel_txt!=''): // textovy popis odesilatele  
    $prhlavicka .='=?UTF-8?B?'.Base64_Encode('"'.$this->odesilatel_txt.'" ').'?=';
   endif;
...


(100% otestovanou variantu mám jenom tu win1250 :-) )

Re: chyba diakritiky v poli "From:" informačního mailu
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-24, 14:07

Beru na vědomí! Vyjde v rámci SP verze - nejspíše bude označeno jako phpRS v2.8.0b.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.