phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Obrázek ve článku
Zaslán uživatelem/kou: alik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-06, 19:49

Mám takový dotaz. Když jsem vložil obrázky do galerie, tak se v galeri je pouze černobílý náhled. To by samozřejmě nevadilo, ale když dám na obrázek odkaz ve formátu <obrazek id="CISLO" zarovnani="ZPUSOB_ZAROVNANI" nahled="ZOBRAZIT"> tak je tam taky černobílý. Jen když na něj potom kliknu, tak se zobrazí v novém okně tak jak má.

Nevíte teda někdo jak udělat, aby se obrázek zobrazoval správně??? Předem děkuji.

Re: Obrázek ve článku
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-06, 20:16

Pokus se tady na fóru nebo lépe na tom starém vyledat něco o nastavení verze GD knihovny

Generuje se to v souboru aimggal.php v adresáři Admin a je to někde na řádku 465
Já tam mám tohle a je to OK:

// tvorba nahledu
switch ($prtypuplsoub):
// v PHP 4.0.6 a vetsi + GD 2.0.1 lze pouzit: imagecreatetruecolor()
case 2: $probrzbroj=ImageCreateFromJPEG($ulozinf_novsoubor); break;
case 3: $probrzbroj=ImageCreateFromPNG($ulozinf_novsoubor); break;
endswitch;
// v pripade pouziti GD 2.0.1: imagecreatetruecolor($thumb_width, $thumb_height);
$probrcil=imagecreatetruecolor($nahledsirka,$nahledvyska); // vytvoreni prazdne plochy o rozmerech nahledu
ImageCopyResampled($probrcil,$probrzbroj,0,0,0,0,$nahledsirka,$nahledvyska,$ulozinf_sirka,$ulozinf_vyska); // naneseni obr.
switch ($prtypuplsoub):
case 2: ImageJPEG($probrcil,$nahledjmeno,90); break;
case 3: ImagePNG($probrcil,$nahledjmeno); break;
endswitch;
ImageDestroy($probrzbroj);
ImageDestroy($probrcil);
else:
echo "<p align=\"center\" class=\"txt\">phpRS systém je schopen automaticky generovat náhledy pouze pro JPEG a PNG obrázky!</p>\n";
endif;

Já mám ale phpPS 2.3.5



ICQ: 116012574
www: [http://www.fotoholec.com] B)-

Re: Obrázek ve článku
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-06, 20:17

Je to tim, ze se do clanku vklada prave ten nahled, ktery je videt v interni galerii...

Jedine reseni jak vkladat barevny nahled do clanku by bylo vkladat zmenseny cely obrazek, ale to je SPATNE reseni.

Nevim jestli jsem to dobre pochopil...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Obrázek ve článku
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-10, 00:53

...mimochodem když už jsme u toho nadhledu do článků,nevíš kde se dá změnit velikost nahledu? Zdá se mi pro mé účely dost malý,bez nadhledu používám obrázky 90X120px a chci ,aby to trochu ladilo......
Používám phprs255,ale pokud se nepletu bude to stejný i pro starší 250 verzi......

Obrázek ve článku
Zaslán uživatelem/kou: peco (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-23, 23:14

Zdravim.

skuste mi prosim pomoct.

pouzivam PHPRS 2.6.5 a potrebujem vlozit obrazok do " GALERIE OBRAZKOV". mal som stym 2 problemy

prvy som vyriesil prikazom chmod 777 image, cim som povolil zapis do tohoto adresara.

ALE DRUHY PROBLEM:
Fatal error: Call to undefined function: imagecreatefrompng() in /var/www/grbarcieta.sk/www/admin/aimggal.php on line 593


na tomto riadku je:
case 3: $probrzbroj=ImageCreateFromPNG($ulozinf_novsoubor); break;

subor sa sice nakopiruje na web do adresara image, ale ked pozrem do galerie, tak mi napise ze tam ziaden obrazok nieje :(

co stym?

[http://www.grbarcieta.sk]

Re: Obrázek ve článku
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-24, 00:40

No samo o sobe vam chyba hlasi, ze se snazite zavolat nedefinovanou funckni..
Cesky receno: funkce imagecreatefrompng() neexistuje,nemuzeji najit.

Re: Obrázek ve článku
Zaslán uživatelem/kou: peco (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-24, 22:43

hm, a v ktorom subore by sa mala tato funkcia nachadzat?

alebo ako to vyriesit?

Re: Obrázek ve článku
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-25, 00:57

..ona je spíš otázka,kde hostuješ,či jestli provozuješ vlastní server a jakou knihovnu GD používáš.....myslím tím gd1 či gd2...(ujistíš u provozovatele serveru).........

Re: Obrázek ve článku
Zaslán uživatelem/kou: peco (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-25, 01:08

hm, tak to budem musiet zistit. lebo server neni moj. stym GD asi bude nejaky problem, lebo to bolo uz aj pri ankete. tam sa to ale upravilo vlozenim obrazku namiesto farebneho pasiku:(((

Re: Obrázek ve článku
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-25, 06:15

takze najskor nemas nainstalovanu GD kniznicu.
budes musiet kontaktovat poskytovatela

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Obrázek ve článku
Zaslán uživatelem/kou: peco (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-25, 13:13

dakujem Vam, to by bolo vyriesene.- bolo to GD kniznicou
a este ked sa bavime o obrazkoch. mam problem s PHPRS GALLERY a to nasledujuci:


po sputeni suboru GALLERY.PHP ma pusti do menu, to je este OK, tak isto sa mi podari aj vytvorit galeriu korektne.

ALE ked uz chcem vlozit samotny obrazok, tak je to problem. najskor mi to vyhodilo niekolko warningov zo suboru gal_fnc_obrazky.php na riadkoch ak sa nemylim 17, 18, 19

tak som skusil prikaz "chmod 777 gallery" po tomto mi uz tie warningy nepise, ale iba vypise ze obrazok nejde pridat.

skuste mi este tu poradit. dakujem.

S pozdravom Peco



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.