CKeditor : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně CKeditoru/FCKeditoru pro phpRS?
phpRS - redakční a informační systém
FCKeditor - browser - otazka pre Michalka
Zaslán uživatelem/kou: dilong (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-29, 12:51

v predoslich verziach FCKEditora, ktore som pouzival bola pri vkladani obrazku aj moznost priamo uploadovat obrazok do clanku (cez vnutorny filemanager) - teraz to vsak nikde nemozem najst, presiel som aj cely kod a neviem sa v nom zorientovat, kde to je potrebne zapnut.


V inej casti fora som cital ze implemenovany FCKeditor je orezany a zjednoduseny, avsak filemanagera tam v instalacii vidim.

pls o radu ako si mozem aktivovat upload suboru v dialogovom okne pre vkladanie obrazku do clanku. Je to dolezite pre ludi, ktory su bezny uzivatelia a je pre nich priliz zlozite vkladat obrazky do clanku obklukov cez download sekciu, zapisovat si adresu obrazku a pod., priemerny uzivatel to nezvladne.


dik za poradenie :) - je to tam len ako to aktivovat :)
ide o phpRS 2.6.5



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava dilong v 29.03.2005 12:53.

Re: FCKeditor - browser - otazka pre Michalka
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-29, 12:55

fckconfig.js

upravit
FCKConfig.ImageBrowser = false ;

na
FCKConfig.ImageBrowser = true ;

ale nerucim za to ze jeste neco...


--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: FCKeditor - browser - otazka pre Michalka
Zaslán uživatelem/kou: dilong (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-29, 13:09

nn - to som skusal ako prve, ale ziadna zmena nenastala. V dialogovom okne by zrejme mal pribudnut button Broswe/Upload alebo nieco podobne.

Nenapada ta este nieco ine?

Re: FCKeditor - browser - otazka pre Michalka
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-29, 13:10

treba je problem v cache - prohlizec mel nactenou starotu stranku...

uz nevim kde vsude jsem to cistil :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: FCKeditor - browser - otazka pre Michalka
Zaslán uživatelem/kou: dilong (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-29, 13:15

jj dik - vicistil som docasne subory v IE a uz to ide :)

Re: FCKeditor - browser - otazka pre Michalka
Zaslán uživatelem/kou: dilong (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-29, 13:21

ale ked ta tu mam tak este jednu otazku mam na teba :) odpoved mi usetri kopec casu straveneho hladanim a skusanim :)

FCK Editor uklada do obrazky do adresara "UserFiles" - je tomu tak? kde si som to videl ale nepametam si rpesne kde to bolo nastavene

Ako to berie? Cesta je tam uvedena vzhladom k adreasru FCK alebo php? t.j. adresar UserFiles ma byt v ardesrai FCKEditor alebo v roote phpRS?

A posledna - je na tento nazov adresara viazana nejaka premenna alebo ho mozem jednoducho prepisat a dat tomu vlastny nazov?


dik za odpoved. Trivialne otazky ale myslim, ze ty to budes vediet vysipat z rukava. :)

Re: FCKeditor - browser - otazka pre Michalka
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-29, 13:27

to je prave duvod proc jsem to vypnul - obrazkovy editor nepouzivam a nevim o jeho moznostech; proto jsem nechtel aby se me na to lidi ptali :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: FCKeditor - browser - otazka pre Michalka
Zaslán uživatelem/kou: dilong (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-03, 14:49

Napadla mi jedna vec. V starsej verzii FCKEditora a v phpRS 2.5.5 sa nezapinal pri poziadavke na upload obrazku filemanager (tento mi ani v starej verzii nesiel) ale bol tam button BROWSE (tak ako to ma tinyMCE editor) a primo tam som si to nalistoval a stlacil upload. Button bol priamo v dialogovom okne - kde je ukazka obrazku s clankom a nastavenia obrazku (v hornej casti)

Nevies kde sa da aktivovat tento buton?

dik za odpoved.

dilong
ICQ: 4904334
[http://www.kreativ.sk]
[http://www.e-bardejov.sk/infoservis/]
skype: dilong

Re: FCKeditor - browser - jak nastavit UserPath?
Zaslán uživatelem/kou: mat. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-20, 08:17

Zdravim, mam podobny problem z rozchozenim FCKEditorem.

Chtel jsem pridat moznost vkladani obrazku pres Browser, ale nedari se mi nastavit tu cestu, kde ma obrazky hledat (UserFiles?).

Urcite lze nastavit podobne jako u TinyMCE, kde se v confgu nastavi cesty k ruznym adresarum (Image, gallery, atd) a pak v browseru jiz jen prepina "knihovna"...

V FCK jde o nastaveni zakladni cesty....
On se defaultne snazi hledat obrazky v nejakem adresari Image, ktery hleda primo v korenu webu (ne tam, kde je phprs, ale primo v Document Root - rikam to spravne?)
Vcera v noci jsem dosel na to, ze se pokusim zmenit FCKeditor\editor\filemanager\browser\default\connectors\php\
config.php....takze jsem upravil

// Path to user files relative to the document root.
// SECURITY TIP: Uncomment the following line to set a fixed path.
//$Config['UserFilesPath'] = '/UserFiles/' ;

na (ignoruju doporuceni o bezpecnosti):

// Path to user files relative to the document root.
// SECURITY TIP: Uncomment the following line to set a fixed path.
$Config['UserFilesPath'] = '/redakcnisystem/265/';


(protoze na localhostu mam takto cestu k phprs...)
Ale i to neresi problem, protoze i tady hleda adresar Image. Ten sice najde (uspokoji se i standardnim adresarem "image" a v nem pak jde i browsit i vstupovat do podadresaru a normalne a dobre vkladat obrazky..), ale ja chci, aby hledal primo v rootu phprs (aby si tam do te sve hledaci cesty nepridaval zadny "Image"...)

Prohledal jsem vsechno mozne i nemozne, ale zaboha jsem na nic neprisel..

Nevite...?

To Dilong - prisel jsi na neco?

Re: FCKeditor - browser - jak nastavit UserPath?
Zaslán uživatelem/kou: dilong (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-20, 09:10

zatial som sa k tomu nedostal, ale co sa tyka filemanagera - to sa mi zatial nepodarilo este nikdy sfunkcnit. Fungovalo mi iba to tlacitko, ktore som popisal (BROWSE) lenze v tejto novej verzii to neviem zapnut. Nenasiel som kde by to bolo mozne. Je to skoda lebo tato verzia fungovala.

Rozdiel som vsak nasiel v tom, ze v tejto novej verzii je v adreari FCKeditor/editor/filemanager iba adresar "Browser", kym v starsej verzii tam bol aj adresar "Upload". Na strankach FCKeditora som vsak nenasiel nic co by nasvadcovalo ze sa to da doplnit, trebarz ako plugin alebo inac.

Re: FCKeditor - browser - jak nastavit UserPath?
Zaslán uživatelem/kou: mat. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-20, 09:23

Rozdiel som vsak nasiel v tom, ze v tejto novej verzii je v adreari FCKeditor/editor/filemanager iba adresar "Browser", kym v starsej verzii tam bol aj adresar "Upload". Na strankach FCKeditora som vsak nenasiel nic co by nasvadcovalo ze sa to da doplnit, trebarz ako plugin alebo inac.

(jen pro upresneni, at si rozumime - pisu o filemanageru, resp. browseru (...filemanager/browser) pro vkladani obrazku, pouyivam posledni verzi FCKeditoru RC2, atd..)

Chyba stim tlacitkem je divna, ze ti nejede.
Jaknapsal Michalek, zmenil jsem v fckconfig.js
FCKConfig.ImageBrowser = false ;
na
FCKConfig.ImageBrowser = true ;
a browser korektne jel (jen tedy s tim defaultnim nastavenim te cesty...viz muj prispevek vyse). I kdyz...tlacitko BROWSE SERVER se nezobrazovalo tez, coz me velmi zmatlo. ALe chybka byla spise jen "pamatovani " si puvodni verze stranky, protoze kdyz uz jsem nevedel co, tak jsem pustil IE a tam jelo, pote otevrel znovu FF a i tady ok...

ALe ve srovnani s browserem z Tiny MCE je tento takovy mene vymakany. Tiny zobrazuje pi vkladani obrazku v browseru i nahledy, coz je velmi dulezite a super... (ale jinak je horsi)




Re: FCKeditor - browser - jak nastavit UserPath?
Zaslán uživatelem/kou: dilong (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-20, 13:55

filemanager mi naskocil, ale neukazal sa mi button BROWSE - nie vo filenageri ale v dialogovom okne kde nastavujes rozmer obrazku a pod.

Co sa Tika TinyMCE ma jednu chybu a to je ta, ze zatial som neprisiel na to ako mozem zrusit automaticke foramtovanie cez <p>. Potrebujem davat jednoduche nove riadky <BR> tag, ale pri kazdom enteri mi Tiny hodi odstavec <p>. Ide mi to na nervy, pretoye to velmi komplikuje upravu textu. V FCKE sa to da v konfigu vypnut /zmenit na jednoduchy novy riadok. Dalsia vec co som nenasiel, je ze ak kopirujes z niecoho ineho text do TinyMCE tak ti to stale utomaticky foramtuje. V FCKE sa to da vypnut a zapnut, tak ze ti text z clipboardu skopiruje ako jednoduchy text (bez fomratovanie) - U tinyMCE som to zatial nenaisel a je to pre ma velka chyba, pretoze ak kopirujem nejaky clanok, tak mi to da neskutocne vela casu na to aby som ho zase poupravoval - a to nechcem.

Re: FCKeditor - browser - otazka pre Michalka
Zaslán uživatelem/kou: mat. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 10:10

2dilong: Mam pocit, ze jsem "tvuj" problem - tagy p a br - videl nekde v diskuzi (na ceskem webu) pod recenzi wysiwigu...prubni v googlu hledat tinymce ci fck, urco neco najdes i help

bohuzel se mi ale help stale nedari najit k nastaveni DEFAULTNI cesty obrazku v IMAGE BROWSERU. Tez velka skoda, ze se nezobrazuji nahledy, podobne jako u TinyMCE...

Re: FCKeditor - browser - otazka pre Michalka
Zaslán uživatelem/kou: bkv (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-29, 16:01

Tag BR po entru:
podle nápovědy na [http://tinymce.moxiecode.com/tinymce/docs/option_force_br_newlines.html] stačí do souborů *.php v podadresáři timymce přidat řádek

force_br_newlines : true

a mělo by to fungovat

Re: FCKeditor - browser - otazka pre Michalka
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 22:58

Jinak ovšem standardně TinyMCE dělá po Enter nový odstavec (p)(/p) a po Shift-Enter nový řádek (br). To je tak nějak normální...

Pepa
ICQ: 108978274
WEB1: ok2wo.vycom.cz
WEB2: rudice.vycom.cz

dotaz
Zaslán uživatelem/kou: foks.omfg (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-09, 15:44

po zprovozneni phprs 2.6.5 sem skusil fckeditor,problem je ten ze pouzivam Operu a tam se pri editaci nezobrzuji takovi ty ikonky (tucne,preskrtnute...),zato v IE jo.co s tim????



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.