Jiné : phpRS Fórum
Na něco jsme zapomněli?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4
Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-09, 19:25

Tohle taky nebude problém, zapracuj to do současné verze. Jen toho času kdyby bylo víc.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-10, 11:39

Byla chvilka času, tak jsem zase trošku kouknul na ten historický kalendář. Výsledek je zde: [http://test.cidlina.net]
Do administrace je možno se přihlásit se jménem phprs a heslem také phprs.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: LeLe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-10, 12:02

je to vyborne, vidim ze si urobil aj nejake ine funkcie tomu. administracia je vyborna. nemozes to dat do download-u? ked to prelozim do slovenciny mam ti to poslat naspät?

cauko LeLe

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-10, 12:17

K downloadu to ještě není, nejsou hotové právě ty jazykové slovníky, zatím je na některých místech text napsaný přímo. Navíc bych rád, aby to prošlo pořádným testováním, protože nejsem moc zběhlej v php a mysql a určitě tam bude hodně chyb.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: LeLe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-10, 12:51

uvidime uvidime, dobre jasne ked budes mat cas tak to dorob. Inac ja tiez niesom ziaden expert na takéto niečo, ale chcem začať študovať php poriadnejsie.

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-10, 20:33

Tak a zatím je hotovo. Jen přeložit ten jazykový slovník do SK. Kdyby měl někdo zájem, tak ať se mi ozve na mail: admin[zavináč]cidlina.net
Připomínky, požadavky na úpravu, předělání, doplnění funkcí atd. na stejné adrese.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-05, 18:24

Vypadá to pěkně, ale nechat přidávání dat na čtenářích??? Člověk aby pak hlídal, kdo mu co zapsal do databáze.
Nebylo by vhodné udělat možnost přidání s možností přepnutí v administraci na čtenáře nebo jen autory? Samozřejmě, pokud může přidat čtenář, autor může taky, v rámci práv na webu.

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-06, 14:19

Je pravda, že nechat přidávat kohokoliv asi není dobře, proto ta verze co je na testovacích stránkách umožňuje přidávat data jen registrovaným čtenářům a i to lze v nastavení zakázat. Navíc nově přidané data z webu jsou ve výpisu hned poznat a lze nastavit, že na adresu admina (redakce) přijde informační mail o přidání.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-30, 12:27

Ahoj, až to bude hotové, tak to rád vyzkouším. Já zatím tahám z js souboru na stránky výročí, podle data se vygenerují výročí vztahující se k aktuálnímu dni. [http://www.krnov-info.cz]
Celý js soubor jde převést do excelu pro lepší úpravu a správu dat a pak zpět do js. Mám problém jen u lidiček, kteří nemají zapnutou podporu javascriptu v prohlížeči. Je jich sice minimum, ale jsou i takoví. To je riziko mého řešení.

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-30, 19:01

Petr008 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, až to bude hotové, tak to rád vyzkouším.

Mám obavu, že to nebude hotové nikdy :-). Ale pokud bude zájem, tak to můžu dát ke stažení třeba hned. Používání bude však na vlastní nebezpečí. Nebylo moc času to nějak otestovat a co se týče kódu, tak jsem začátečník.


Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-31, 16:18

Jakez napsal/a:

> Nebylo moc času to nějak otestovat a co se týče
> kódu, tak jsem začátečník.

Každej byl někdy začátečník.... ;)

A jestli to máš už v nějaký použitelný verzi, tak to klidně hoď ke stažení a otestuje se to provozem;)
Dál to pak můžeš vyvíjet dle chuti a času a s ohledem na možné chyby a tipy na vylepšení, co ti tu uživatelé nahlásí........ Byla by škoda, kdyby ti celkem zajímavej plugin zůstal ležet na disku na věky věkův.....


T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava zdenekh v 31.07.2007 16:19.

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-31, 17:12

Má pravdu předsedo :-D

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-31, 19:53

ono stačilo mu napsat na mail a on Vám plugin poslal - já ho mám a zkouším na LOCALu už delší dobu a jsem celkem spokojen



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava mr3ska v 31.07.2007 19:54.

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-31, 19:57

mr3ska napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ono stačilo mu napsat na mail a on Vám plugin
> poslal - já ho mám a zkouším na LOCALu už delší
> dobu a jsem celkem spokojen
>
>
>
> Celkem upraveno 1×. Poslední úprava mr3ska v
> 31.07. 19:54.


Má pravdu předsedo, já ho dostal taky e-mailem, za což děkuji a dnes jsem ho instaloval a plním data a zkoumám jak se chová a co upravit.

Takže, první věc - plugin je v této podobě funkční a nevypadá vůbec zle.
Protože spousta historických událostí není přesně dokladována na den, ale pouze rokem, případně měsícem a rokem, tak bych teď hledal řešení, jak zohlednit zobrazování událostí, u nichž není přesné datum určeno.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Petr008 v 31.07.2007 23:07.

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-01, 07:34

Petr008 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Protože spousta historických událostí není přesně
> dokladována na den, ale pouze rokem, případně
> měsícem a rokem, tak bych teď hledal řešení, jak
> zohlednit zobrazování událostí, u nichž není
> přesné datum určeno.

Zvýšená aktivita zájemců o tento plugin mě donutila se na to zase kouknout a zrovna včera jsem se nad tímto problémem zamýšlel.
Asi by nebyl problém zohlednit výpis událostí které jsou určeny měsícem a rokem, ty lze zobrazit v měsíčním výpisu, jen by se nezobrazovaly ve výpisu k aktuálnímu dni. Zkusím popřemýšlet. Větší problém možná bude s událostmi určenými jen rokem, ale uvidíme, třeba se to taky podaří.

Kdyby měl někdo zájem o testování, tak ať se mi ozve na mail: admin[zavináč]cidlina.net

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-01, 16:03

Takže mi to nedalo a po chvilkách jsem se do toho dal. Něco málo sem doplnil, předělal a opravil drobné chybičky, kterých jsem si prve nevšiml.
Jak to vypadá můžete kouknout na následující adresu: [http://test.cidlina.net].
Přihlášení do administrace: jméno phprs a heslo phprs .

Co to umí:
1. vypisuje historické události k aktuálnímu dni v bloku
2. vypisuje historické události k aktuálnímu dni na samostatné stránce
3. lze filtrovat data podle měsíce
4. lze filtrovat data podle roku
5. lze zobrazit výpis všech dat
6. každá událost může obsahovat ještě další doplňující informace
7. registrovaný čtenář může přidávat data přímo z webu (lze nastavit v administraci)
8. po přidání z webu reg. čtenářem je odeslán mail na adresu redakce (lze nastavit v administraci)
8. v administraci lze nastavit různé parametry zobrazení (třídění atd.)

To je zatím vše. Dalším připomínkám a návrhům se nebráním, spíš naopak, budu rád.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-01, 23:18

Já jsem to na webu nazval jako zkušební spuštění historického kalendáře, ale nyní jsem zjistil, že je to stabilní, zobrazování je dobré a kromě drobných úprav css nebo názvů, které si každý může dodělat sám, si myslím že je to plnohodnotný plugin se vším všudy.
Možná ještě zapracovat hledání podle data nebo výrazu a nemá to chybu.
Petr

www.krnov-info.cz


- ještě doplním sám sebe, je big problem, pokud by jste chtěli nacpat nějaké datum před naším letopočtem, tedy před Kristem....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Petr008 v 01.08.2007 23:31.

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-01, 23:26

Dobrá práce........... Jsi šikovnej začátečník;)

Jen drobný postřeh ve večerních hodinách:
Roční výpis - vidím tam jeden problém. Představ si použití pluginu na školním webu, kde ho nadšený dějepisář naplní hordou dat. A ehjle, jak nám nabídka v selectu najednou nakyne. Být tam třeba sto různých roků nebo i víc, uf........ Jak z toho nějak šikovně ven mě nenapadá. Použít třeba pro každou číslici roku samostatnej select, kde by si každej navolil rok dle zájmu, a případně by se po výběru ukázala hláška, že tam nic není? Nevim, asi poněkud nešikovné...... Třeba někoho něco napadne....


T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-01, 23:27

Petr008 napsal/a:
-------------------------------------------------------

> Možná ještě zapracovat hledání podle data nebo
> výrazu a nemá to chybu.

Není špatnej nápad........


T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Historický kalendár
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-02, 07:52

Takže shrnu připomínky.

Vyhledávání - není špatnej nápad, ale asi bych tam dal jen podle data, tedy spíš jen podle roku
Roční výpis - ano tady by mohl při větším množství dat nastat problém, napadá mě snad jen, úplně ho zrušit, člověk se může prolistovat přes výpis všech dat a částečně by to nahradilo již zmíněné vyhledávání podle roku.
Datum před naším letopočtem - je pravda, že toto jsem nějak opomněl, řešení by se dalo vymyslet, ale musel bych provést zásah do struktury datové tabulky. Tady ale narážím na nutnost vytvořit nějaký převodní script, který datum přesype do nových tabulek. A to bude v mém případě na delší čas, navíc jsem něco takového ještě nedělal.

K tomu datu před naším letopočtem bych měl ještě jeden dotaz, v jakých řádech by to mělo být, stovky, tisíce, nebo milióny let? Já jen kvůli návrhu tabulky.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.