Jiné : phpRS Fórum
Na něco jsme zapomněli?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 13:32

Hledal jsem asi 3hod, nenašel jsem. Proto si dovolím nadnést můj problém. Při registarci nového čtenáře se tento zapíše do SQL tabulky, ale na stránkách je jako by se nikdo neregistroval. Při další registraci stejnými položkami se vypíše "přezdívka je už obsazená". Při pokusu o přihlášení tímto jménem a heslem se vypíše "špatné uživatelské jméno nebo heslo". V admin části, po volbě "čtenář" se zobrazí tabulka kde je vypsáno, že je celkem 10 čtenářů (ty jsem postupně registroval), ale v tabulce jsou zobrazeni jen 4.
Na něco jsem přišel. Nevidím ale žádnou souvislost na co bych se měl zaměřit. Mám na serveru založenou ještě jednu stejnou SQLdatabázi a phprs pro testování. Když v config.php přepíšu jméno na tuto databázi z testovací verze, tak je registrace OK.
To co mě nefunguje je na [http://www.primacafe.cz/phprs/]
Dík za pomoc, dva dny se s tím morduju a už nevím.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava archie v 15.06.2006 13:34.

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 14:13

trochu vice udaju... nikdo nema cas se starat, co tam bezi a jak...:-(((

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 14:30

Dotaz jem umístil na špatné místo, nechtěně. Omlovám se. Nevím co bych měl poskytnout za informace, aby to bylo co nejvíc přesné. Dost co bylo probrané tady na foru jsem už prohlídl a vyzkoušel. Zatím bez výsledku. tabulku rs_ctenari jsem kontroloval, nenašel jsem chybu. Stále se vracím k tomu, že když ze stejné phprs použiju původní databázi (plněnou k této phprs), tak registrace nejde a když v config.php použiju databázi z testovací verze, tak je vše OK.

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 15:02

tak jesli jsem dobre pochopil... DB "test" z MySQL funguje.. pak zapsat DB se spravnymi prihlasovacimi udaji...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 15:18

Při registraci čtenáře se tento do DB zapíše. Při stejné nové rregistarci to napíše, že už je přezdívka obsazená. Předpokládám, že tato kontrola probíhá čtením z DB. Ale při pokusu o přihlášení to napíše "špatné uživatelské jméno nebo heslo".
Dík za ochotu a váš čas, vás všech, kteří se snažíte pomoct.

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 15:51

Porovnával jsem tabulku rs_ctenari z fungujicí i nefungující verze, ale obě se zdají být úplně stejné. Poraďte co by bylo vhodné zkontrolovat.

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 15:59

Když to podám v kostce. Registrace a zápis do tabulky DB rs_ctenari proběhne. Ale při pokusu o přihlášení těmito registračními údaji se vypíše "špatné uživatelské jméno nebo heslo". Prosím o vaše nápady. phpRS používám druhý měsíc, v PHP se skoro vůbec nevyznám, ale většinou najdu co potřebuju. A hlavně teď nesedím a nečekám až mě někdo poradí. Od včerejška hledám a hledám, ale taky z toho už blbnu a blbnu.

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 16:27

Ještě upřesnění, nic jsem neměnil. A nastala změna. Při přhlašování čtenáře, který se zaregistroval a odklepnutí ODESLAT jen stránka problikne a dál nic. Taky při registraci nového čtenáře, nezustane tento přihlášený. Vypadá to tak jako by se vůbec nezaregistroval, ale udaje v tabulce rs_ctenari zapsane jsou. Poraďte, kde (čím) se čte a zobrazuje jmeno po přihlášení čtenáře.

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 17:15

Podarilo sa mi prihlásiť.

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 17:33

Dík za pomoc. Ale asi se ti podařilo zaregistrovat, ale přihlásit se už asi nepujde. Poraďte který soubory s tím pracují. (při přihlašování)

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 17:35

Do DB se to na 99.9% zapisuje dobře, ale problém bude někde při přihlašování a asi čtení z DB.

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 17:36

Nie nepodarilo, pardon, beriem spat. Cookies sa uklada OK, problem bude IMHO niekde inde. Zdá sa mi že tam je nejaký plugin. ukazclena.php?send=true&nick=pa3k to je co???

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 17:41

Divne ja na tom hlavne to, že po odoslani spravneho mena a hesla to cookies ulozi ale presmeruje na index čo vôbec nechapem. V pripade spravneho prihlasenia ak v pripade chyby by mal system zostat na scripte readers.php.

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 18:12

Kdy a čím se to pokazilo nevím. Pár registrací asi před měsícem proběhlo Ok. Mam na serveru nainstalovane (adresáře nazvané) phprs a phsrs_test, ke každé i svou SQL DB. Když v nefunkční (phprs) přepíšu v config.php $dbname="xxxxxxxxxx"; a tím použiju DB z phprs_test, tak to jde. Domnívam se tak(možná blbě), že problem je DB. Protože celý problém se odstraní použitím jiné DB. Jsem v PHP úplný laik a od včerejška co se v tom hrabu, mám hlavu jak čkopek. Jestli ti to pomůže s identifikací závady, přepíšu ten config.php na tu druhou DB, ale nevím jestli by to k něčemu bylo.
Dík

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 19:12

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Nie nepodarilo, pardon, beriem spat. Cookies sa
> uklada OK, problem bude IMHO niekde inde. Zdá sa
> mi že tam je nejaký plugin.
> ukazclena.php?send=true&nick=pa3k to je co???
>
> | PATRIK JÁN | TRIDENT.SK | GREENHEART.SK |

ukazclena.php nechápu kde se to bere, do teď jsem to hledal, ale nikde nic takovýho nemůžu majít. Začínám mít vážné podezření na SQL DB, ale absolutně netuším co by to mohlo dělat.



Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 20:28

To >ukazclena.php?send=true&nick=pa3k to je co???
je z pluginu Nový čtenáři.

Ale jinak jsem s tím stejně nepohnul.

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-15, 21:43

Dělá to SQL DB. Ale proč.?

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-16, 00:54

Tak už to jede. Ale mám bednu jak kopačák!!!!!

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: Mejstro (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-16, 07:05

A jak se ti to povedlo....trapim se tim uz druhy den a ne a ne na to prijit....Diky za odpoved :-)

Re: Nefunkční registrace čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-16, 18:45

A tak mě to začalo znovu. Registrace jde, ale přihlášení né. A odstraním to tak, že administaraci ve čtenáři je vypsáno v tabulce 5registrovaných jménama. Ale v "celkem čtenářů" jich mám 6. A ten který není v tabulce vidět se nemůže přihlásit. Stačí zvolit "hromadná úprava čtenářů" odklepnout "ulož" . tím se ten neviditelný čtenář dostane do tabulky a už se může normálně přihlásit. Tímto zpúsobem jsem to odstranil už několikrát. Kde je problém nevím, v PHP se v podstatě vůbec neorientuju. Nechám to fundovanějším.

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.