KForum : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně KFora?
phpRS - redakční a informační systém
Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Zbyšek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-21, 23:03

Nainstaloval jsem si KForum a bez problémů ho rozchodil na 2.8.0 s upravdou, kterou jsem si stáhnul. Potom jsem podle navodu na foru upravil, aby mohli moderatoři upravovat a mazat veškeré příspěvky. Nyní Forum krásně funguje, ale narazil jsem na malý problém.
Když jakýkoliv čtenář přidává nové téma, tak může zvolit ze seznamu, kdo bude moderátorem. Volit může ze všech zaregistrovaných uživatelů. Proto se chci zeptat, zda je toto normální, či zda je to chyba a nebo jsem to způsobil zmíněnýma úpravama? Nezdá se mi totiž nejlepší, když může každý volit mezi všemi, koho udělá moderátorem svojeho tématu.
Děkuju za odpovědi

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 02:18

Je to vlastnost Kfora (aspon myslim).. ja jsem si ji odstranil.
Mas tak moznost, pri zalozeni nove rubriky, zvolit dalsiho moderatora,ktery se muze "starat" o tento post.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 07:01

I když to Curo považuje za chybu, myslím, že to časem můžešvyužít. Pokud nemáš témata, ve kterém se ti vyskytnou dva posty a vše utichne, ale máš tam větší provoz, určitě oceníš, že se o to které téma nemusíš starat sám. V dopracovávané verzi jich bude možné nastavit víc než jednoho. Nakonec tak, jak je to možné ve většině for.

Obecně:
moderovat může ten kdo téma vytvořil (to se nedá nijak odebrat) a pak člověk vybraný jako moderátor.

Odstraňovat tuto funkci je řekl bych zbytečné, protože můžeš vždy nastavit sebe a nikdo jiný ti do toho nebude strkat nos.


Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 09:05

Kubajs nemôžem si pomôcť, mne sa to zdá byť tiež hlboko nesystémová vec. Z pohľadu BFU: nie je ti divné aby pri pridávaní témy niekto vyberal zo zoznamu stoviek nejakých neznámich mien niekoho, kto bude vládnuť tej téme? Som BFU čo chce len začať diskutovať, nejaké nastavovanie moderátorov ma len zneistí. Príde mi faaakt zbytočné, aby to robil zakladateľ postu. Skôr by som videl prínos ak by nastavovanie moderátora bol v admine a túto možnosť mal užívateľ phpRS podľa prístupových práv k modulu fóra. Možnosť moderovania by sa mala dať nastaviť buď všeobecne, systémom levelov, prípadne pridaním userov do nejakej tabuľky "moderovacích práv" s referenciou na id témy, na ktorej moderovanie sa právo zvťahuje. Myslím, že práve takto je to na diskusných fórach bežné a príde mi to aj viac pochopiteľné.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 09:49

No dobře vy kazisvěti :) Dám to až do editace vytvoření témy, takže nebude muset být využitá.
Samotné myšlenky se nevzdám, protože je ověřena praxí. Využil jsem to téměř u každého téma co jsem zakládal.

Systém levelů se na to nedá použít. Nikdy nedáváš k moderování přístup větší blíže nespecifikované lidí, ale jen vybranému jedinci. A to u každého téma jinému.
Každý zakladatel téma musí mít, přímo ve foru, možnost měnit nastavení svého téma. Kdyby pro nic jiného, tak pro případ, že nebude delší dobu na netu a někdo se mu o jeho milované téma musí starat.


Pro celé forum je pak stanoven jeden clověk (vybíraný v admin části), který má všechna moderátorská práva ke všemu co se ve foru nachází. V poslední verzi je jen v testu a zatím není odblokovaný. Tj. dá se nastavit, ale nemá ještě žádná práva.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Zbyšek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 10:10

Přesně takto jsem to myslel. Zdá si mi divné, že by mohl každý obyčejný čtenář vybírat z ohromného seznamu jmen o kterých nemá tušení a někoho tak zvolit jako moderátora. Chápal bych to v případě, kdyby v seznamu možných moderátorů byli jenom určití lidé, kteří mají vyšší práva (admin) a mají tak právo na moderování, ale proč by měl být nějaký čtenář který sotva ví, co a jak měl dělat moderátora a ještě když o tom ani nebude vědět.

Neexituje nějaká jednoduchá možnost, jak to změnit/zrušit?

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 10:47

Kubajs napísal/a:
-------------------------------------------------------

> Systém levelů se na to nedá použít. Nikdy
> nedáváš k moderování přístup větší blíže
> nespecifikované lidí, ale jen vybranému jedinci.
> A to u každého téma jinému.

Viem si úplne vpohode predstaviť moderovanie fóra čitateľmi, ktorí sú na to určení adminom pomocou levelu. Je to podobný systém, len je jednoduchší - z princípu levelov je samozrejme okresaný o určité možnosti. Na väčšinu fór by ale IMHO mohol kľudne stačiť. Napr. aj toto fórum spravuje partia moderátorov globálne. Funkcia nastavenia moderátora pre určitú časť fóra je pekná vlastnosť, ale väčšinou sa dá fungovať aj bez toho. Pre admina je jednoduché priradiť "mod-forum" level a netreba na to v administrácii programovať nič nové. Ten kto je oprávnený vliezť do admin sekcie by mohol vytvárať túto "partiu moderátorov" priradením vyššieho levelu niektorým dôveryhodným čitateľom. Jedno fórum asi budem takto implementovať. Nevravím, že to je ideálne a jediné správne riešenie. Chcem tým len povedať, že aj takto môže Kforum fungovať k plnej spokojnosti správcu fóra :)

> Pro celé forum je pak stanoven jeden clověk
> (vybíraný v admin části), který má všechna
> moderátorská práva ke všemu co se ve foru nachází.
> V poslední verzi je jen v testu a zatím není
> odblokovaný. Tj. dá se nastavit, ale nemá ještě
> žádná práva.

Tým myslíš to to nastavovanie moderátora pre každú kategóriu fóra? Ten select, kde sa vyberá zo zoznamu userov (nie čitateľov)?

oprava: gramatYka :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 22.08.2006 11:15.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 11:10

Zbyšek napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Přesně takto jsem to myslel. Zdá si mi divné, že by mohl každý obyčejný čtenář vybírat z ohromného
> seznamu jmen o kterých nemá tušení a někoho tak zvolit jako moderátora. Chápal bych to v případě,
> kdyby v seznamu možných moderátorů byli jenom určití lidé, kteří mají vyšší práva (admin) a mají
> tak právo na moderování, ale proč by měl být nějaký čtenář který sotva ví, co a jak měl dělat
> moderátora a ještě když o tom ani nebude vědět.
>

Proč divné? Vybíráš člověka se kterým se budeš na moderování podílet. Pokud nikoho nechceš, dáš tam sebe. To nemá nic společného s nějakám přednastaveným seznamem lidí, kteří mají určitý level či práva admina a já je neznám. Ti mají co mluvit do Kategorie, já jako zakladatel Téma mám zase právo si nastavit dle sebe Téma.
Asi by bylo dobré mít defaultně nastaveného tvůrce jako moderátora a ne začátek seznamu.

> Neexituje nějaká jednoduchá možnost, jak to
> změnit/zrušit?

Můžeš zrušt z formuláře zadávání moderátora a natvrdo tam vkládat přihlášeného člověka. Jak při vkládání, tak v editaci. Je to asi nejmíň bolestivé.
V další verzi to dám bokem.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Zbyšek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 11:20

Když by byl defaultně nastaven v tom seznamu ten, který píše příspěvek, bylo by lepší. Teď je tam tuším defaultně abecedně první čtenář.

>Můžeš zrušt z formuláře zadávání
>moderátora a natvrdo tam vkládat
>přihlášeného člověka.....

Mohl bych se prosím zeptat, kde a jak se to dá zrušit, abych to mohl zkusit. Moc se v php nevyznám a nemohu to najít. :-[ Předem děkuju za pomoc.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 11:20

Hmm, ešte jedna drobná pripomienka: IMHO je nešťastné riešenie zverejniť prihlasovacie mená všetkých čitateľov ==> v tom selecte by som radšej zobrazoval skutočné meno čitateľa, nie prihlasovacie.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 11:31

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Viem si úplne vpohode predstaviť moderovanie fóra
> čitateľmi, ktorí sú na to určení adminom pomocou
> levelu. Je to podobný systém, len je jednoduchší -
> z princípu levelov je samozrejme okresaný o určité
> možnosti.
Jistě, mohlo by to tak fungovat, ale je to na míle vzdálené tomu co od fora očekávám. Každé téma je samostatná entita, kde má jeho zakladatel a moderátoři všechna práva a povinnosti. Jediný kdo nad nimi bdí je jejich svědomí a hlavní správce (bude, zatím se nudí). Systém levelů je pro mě, pro tuto konkrétní věc, nedostačující.
Pomocí nich mohu (bych mohl) třeba rozdělit forum celkově, třeba i na úrovni témat. Ale jen pro zobrazení pro danou skupinu stejného lvlu, ne pro možnosti změn nebo moderování.

> Na väčšinu fór by ale IMHO mohol kľudne
> stačiť. Napr. aj toto fórum spravuje partia
> moderátorov globálne. Funkcia nastavenia
> moderátora pre určitú časť fóra je pekná
> vlastnosť, ale väčšinou sa dá fungovať aj bez
> toho.
Dá, ale já to tak omezené nechci mít. Taky proto jsem stavěl vlastní forum, protože určité věci jsem v jiných nenašel.

> Pre admina je jednoduché priradiť
> "mod-forum" level a netreba na to v administrácii
> programovať nič nové. Ten kto je oprávnený vliezť
> do admin sekcie by mohol vytvárať túto "partiu
> moderátorov" pripadením vyššieho levelu niektorým
> dôveryhodným čitateľom. Jedno takéto fórum asi
> budem takto implementovať. Nevravím, že to je
> ideálne a jediné správne riešenie. Chcem tím len
> povedať, že aj takto môže Kforum fungovať k plnej
> spokojnosti správcu fóra :)
>
Právě pro tu větší možnost výběru tu máme více for :)
Obecně myslím, že žádná funkce KFora není natolik šílená, aby tomu, kdo ho bude chtít používat, bránila v normální práci. Některé věci se časem holt ukážou jako vedlejší a třeba méně používané a budou odsunuty do pozadí aby nezavazely, ale určitě nechci měnit směr, který jsem si vytyčil.

Už jen nastavení comba výběru moderátora na zakladatele stačí aby si toho nemusel uživatel všímat, ale popřemýšlím a něco s tím udělám. Chtěl jsem to dát až do editace, ale to není systémové řešení. No, ještě uvidím.

>
> Tým myslíš to to nastavovanie moderátora pre každú
> kategóriu fóra? Ten select, kde sa vyberá zo
> zoznamu userov (nie čitateľov)?
>

Ve starších verzích byl v admin nastavován moderátor pro každou kateroii .... smůla, že se vybíral a databáze která se neměla šanci nikdy uplatnit. Moje chyba. Ale přes asi 5 verzí na to nikdo nepřišel, protože to nepotřeboval. Teď už je to udělané jinak, nová verze už bude snad šlapat jak má.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 11:33

Zbyšek napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Mohl bych se prosím zeptat, kde a jak se to dá
> zrušit, abych to mohl zkusit. Moc se v php
> nevyznám a nemohu to najít. :-[ Předem děkuju za
> pomoc.

Večer to udělám a hodím ti to sem. Teď jsem v práci a nemám to po ruce.

Oprava a omluva:
Večer měním na zítra večer, dostal jsem se dnes z práce moc pozdě ... dodělávám zakázku.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kubajs v 22.08.2006 22:44.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Zbyšek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 11:40

Mnohokrát děkuju, vůbec to nespěchá.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-22, 11:43

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Hmm, ešte jedna drobná pripomienka: IMHO je
> nešťastné riešenie zverejniť prihlasovacie mená
> všetkých čitateľov ==> v tom selecte by som
> radšej zobrazoval skutočné meno čitateľa, nie
> prihlasovacie.

Souhlasím. Je to stará bolest, kterou jsem na začátku přebral z některého z pluginů na kterém jsem se učil a už to tam zůstalo. Mám to na seznamu.

doplnění:
Už vím, proč jsem to tam nechával. Jméno můžeš libovolně měnit, ale login je hlídaný. Pokaždé, se vrhnu do předělání a zase to utnu, když vidím x stejných jmen v seznamu pod sebou.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kubajs v 22.08.2006 11:57.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Jarek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-23, 01:09

Ahoj, když jsme u těch chyb, zkuste vlézt jako přihlášený uživatel do fora a pak kliknout na chat (nové okno). Nic se neděje. Taky by to chtělo nějak ošetřit.
Jarek

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-23, 07:08

Neuvědomuji si, že by tam byl nějaký chat? Nějak víc specifikovat by to nešlo?

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Jarek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-23, 08:17

Ahoj, promiň za nepřesné vyjádření. Jedná se o spolupráci dvou pluginů Kfora a Chatu (volba do nového okna).

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-23, 08:37

Tak v tom ti fakt nepomůžu, sice je Kforum mým svéhlavým dítětem, ale Chat do rodiny nepatří. O jejich společných aktivitách nic nevím :)

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-23, 20:49

Zbyšek napsal/a:
> --------------------------------------------------
> Mohl bych se prosím zeptat, kde a jak se to dá zrušit, abych to mohl zkusit. Moc se v php
> nevyznám a nemohu to najít. :-[ Předem děkuju za pomoc.
>

Uděláme to co nejjednodušeji. Nebudeme rušit část formuláře, ale jen změníme nastavení.
V soubor kforum.php, najdi funkci NovTopKFru v ní část, kde se plní combobox, a to tučně tam doplň. Tím se zakladatel topicu nastaví jako moderátor.

for ($pom=0;$pom<$pocetaut;$pom++):
  echo "<option value=\"".mysql_Result($dotazaut,$pom,"idc")."\"";
  if (mysql_Result($dotazaut,$pom,"idc")==$ci_char):
    echo " SELECTED";
  endif;
  echo ">".mysql_Result($dotazaut,$pom,"prezdivka")."</option>";
endfor;

Prozatím to takhle bude stačit a já to v nové verzi překopu.

Re: Volba moderátorů při založení tématu
Zaslán uživatelem/kou: Zbyšek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-23, 21:56

Děkuju za pomoc. Funguje to jak má.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.