KForum : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně KFora?
phpRS - redakční a informační systém
Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-10, 09:09

V Kategoriích a V Tématech jsou velikostně shodné ikony (žluté, červené). Pro lepší orientaci pro čtenáře, by se hodilo, aby ikony v Kategoriích byly větší, např. symbol vícenásobné složky. Nakreslit nebo někde sehnat takýto obrázek je v pohodě.
Ale jak upravit kód, aby se v Kategoriích zobrazovala jedna ikona a v Tématech jiná?

S tím souvisí i otázka, kde a jak se ukládá informace o nových příspěvcích pro konkrétního čtenáře? (červené ikony).

Děkuji. Miro

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-16, 15:41

Téma a Kategorie jsou rozdílné, takže jsou zobrazovány rozdílným kódem, nebyl by tedy problém si v jednom nebo druhém volat rozdílné ikony. Chce to zásah do kódu, ale není to až takový problém. Je otázkou jestli je to tak nutné, protože přehled kategorií je jen první stránkou a další už jsou jen přehledy témat - ale to je na tobě, takže ano, stačí jen u jednoho či druhého přepsat název gifu.

Info o nových příspěvcích se dělá přes samostatný soubor. Je to uloženo v souboru rs_frumid. Práci s ním si už lehce najdeš v kódu.

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-16, 16:52

Díky za odpoveď.
Dovodom k tejto úprave bolo, že sa čitatelia špatne orientujú, kde sa momentálne nachádzajú.
Dobrá náhoda, práve dnes sa mi to podarilo nakoniec zmeniť veĺmi jednoducho, ale chcelo to trochu preštudovať kód. Nemáš úplnú pravdu, že stačí len zmenit názov gifu. On ten názov gifu je v kóde dosť zložito poskladaný. A hlavne v Kategóríach musí byť iný než v Témach.

Postup bol tento:
- vyrobil som si v grafickom programe novú "žltú"ikonu s názvom topic200.gif a "červenú" topic300.gif a uložil do zložky k ostatným ikonám
- zmenil som v kóde kforum.php niekde okolo riadku 450 toto:

$new_t="1";
else:
$new_t="0";


za toto:

$new_t="3";
else:
$new_t="2";


A tým sa miesto topic000.gif zobrazí topic200.gif a miesto topic100.gif je to topic300.gif (ale len v Kategóriách!)

- ešte som zmenil velkosť width=\"16\" height=\"16\", lebo to tak nejak vyšlo pri výrobe ikon.
- a nakoniec som "natvrdo" vymenil tieto obrázky vo vysvetlivkách v dolnej časti fóra, taktiež s upravením veľkosti na "16"

Aké jednoduché a výsledok je tu: [http://www.skutrklub.cz/kforum.php]

Díky za odpoveď a spoluprácu.

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-16, 17:47

OT: Pekne spravené, len som si všimol, že ti nejak "uteká" horné menu v FF/MOZ

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-16, 18:48

Viem o tom, mám to v poradovníku opráv a vylepšení.

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-17, 09:37

to:skuter
tak tak, asi jsem to napsal moc stručně. Měl jsem dojem, že nepotřebuješ ani tak přesné řešení jako spíš nasměrovat. A jak vidím ani jsem se moc nemýlil.
Nicméně jsem to psal z prace a než jsem se dostal večer domů, tak jsi to měl už vyřešené.

A vypadá to dobře. Některá řešení jen mění vzhled aniž by tomu foru něco přidala nebo ubrala, ale tohle je myslím plus za minimum změn. Dobrý nápad.
Pokud ti to nebude vadit, budu na to pamatovat a počítat s tím v nové verzi. Ještě se ti ozvu.

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-17, 20:26

Tešíma Tvoje uznanie a rád pri tvorbe ďalšej verzie pomožem.

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-18, 15:27

Nechcem začínat novú tému, tak sa opýtam tu. Ako je to so zobrazovaním posledných príspevkov na hlavnej stránke? Už sa na tomto fóru všeličo o tom písalo, ale vobec tomu nerozumiem. Díky za vysvetlenie.

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-19, 12:32

co je s nimi?
Mě jen trošku čtve, že se ti zobrazí jako nový příspěvěk i tvůj vložený příspěvěk :(

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-19, 20:37

No proste nové príspevky na prvej strane - nemožem do toho preniknúť, Ako na to. Asi mi niečo uniklo.
Na to zobrazovanie Tvojeho príspevku ako nového mám stručné a rýchle riešenie: No a čo?

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 10:49

skuter: můj velký dluh, jak bude po daňovkách, tak to musím konečně dodělat .. už jsem se několikrát zařekl, že to bude a vždy mi do toho vlezla práce. Tentokrát to doufám vyjde.

curo: nejspíš by nebyl až tak velký problém tomu zabránit, ale na začátku to tak lidi chtěli, tak to tak je ... nijak mě to tam nepřekáží, takže jsem to ani neřešil

edit curo:
teď jsem se díval, že to tak v žádné verzi nedělá ... nevím proč jsem si myslel, že tam ten nový opravdu zůstává ... můžeš nějak upřesnit kdy se to stává?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kubajs v 20.03.2006 11:09.

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 16:09

Kubajs: díky za odpoveď, držím palce a teším sa na koniec zimy .... a daní...

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-26, 22:11

Skúsim to znovu opáčiť. Ako to vypadá s tými novými príspevkami na hlavnej stránke?

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-27, 14:19

Tento a příští víkend mám naplánovaný jako programovací ... s přestavkami, kdy se budu snažit zaujmout právě narozenou neteřinku ;) ... ale jo, o víkendu bych nové příspěvky i admin část měl zvládnout dodělat. Po večerech je to na prd, chce to alespoň jeden den v celku.

Re: Různé ikony pro Kategorie a Témy v levém sloupci.
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-02, 15:43




Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.