KForum : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně KFora?
phpRS - redakční a informační systém
Uprava -> mazani, edit... pro admina
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-11, 17:14

Pokud chcete, aby mohl admin(tedy vy) mazat, upravovat, editovat veskera temata, ctete: (mozna tu to uz nekde je)

Nejprve si zjistete vase ID(administrace-> Ctenari -> najdete sebe a podivejte se jake mate ID)
Pote v souboru kforum.php najdete (je to tam nekolikrat, 4x cca) :

if ($GLOBALS["prmyctenar"]->Ukaz("id")==

Jakmile toto vzdy najdete, bude cely kod vypadat asi takto(s drobnymi obmenami promennych):

if ($GLOBALS["prmyctenar"]->Ukaz("id")==mysql_Result($dotazposty,0,"p.postautor")):
$muzes=TRUE; // jestli je to autor, muze vse
endif;

a za kazdy tento kod vepiseme jeste:

if ($GLOBALS["prmyctenar"]->Ukaz("id")==SEM_VLOZTE_VASE_ID):
$muzes=TRUE; // jestli je to moderátor, muze vše
endif;

kde za SEM_VLOZTE_VASE_ID doplnite vase ID,ktere jste na zacatku zjistili. Tak, to je vse :)
Nezapominejte, ze v dokumentu hledate
if ($GLOBALS["prmyctenar"]->Ukaz("id")==
a pak az za cely kod vlozite vyse zminene, ne za tuto vetu.

Re: Uprava -> mazani, edit... pro admina
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-24, 11:31

Tohle je velmi nevhodné řešení. Mám na takové změny velmi vyhraněný názor.

Co mi na tom vadí nejvíc? Není to ani tak to přímé nastavené ID v kodu (nakonec ve starších verzích se to ani jinak udělat nedá - i když se mi ani to nelíbí) jako fakt, že dáváš právo zasahovat do diskuse někomu dalšímu o kterém ani zakladatel tema ani jeho správce ani jednotliví vkladatelé příspěvku nemají nejmenší potuchy. Standardně má právo řídit si své založené téma jeho autor a moderátor tj. pokud je udělána oprava v příspěvku tak vědí, že to udělal jeden nebo druhý. Takto do toho zasáhne "bez dozoru" třetí osoba.

Minimálně by to chtělo po takové změně kódu někam viditelně tuto skutečnost zapsat.

Můžeš sice kontrovat tím, že když vlezu do samotné databáze, tak tam můžu měnit co chci, ale to je věc jiná.

Jinak
v poslední verzi, která se upravuje pro phprs 280 (v testovají formě i pro verze nižší) je zřízen jeden centrální správce fora - ještě jsem se nerozhodl jestli bude mít možnost absolutního zásahu (tak jak ho navrhuješ ty) nebo jen příspěvek skryje před všemi mimo autora a moderátorů do doby než bude autorem nebo modarátorem opraven/smazán ... to ještě uvidím (prozatím jsem na 80% pro pouhé skrytí i když to dá větší práci). V každém případě bude takový zásah zřetelně v diskusi označen i s kontaktem na původce.

ps. ano, tvoje úprava bude po programové stránce jinak funkční.


Re: Uprava -> mazani, edit... pro admina
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-26, 01:14

Problem je v tom, ze v php plavu, a tak neumim vymyslet zadne efektivni ci jine reseni.. ajelikoz to zde nekolik lidi chtelo, poskytl jsem jim to, jak to mam ja.

O tom, zda neni dobre/je dobre aby admin mohl zasahovat do fora je vec asi moralky.. muj nazor je, ze admin, jakozto spravce serveru, by mel mit moznost vymazat nevhodny pripsevek a to reklamu, spam ci vulgarni prispevky.. A nac chodit do db.. to je nevhdone..

Navic nevim, jak je to s moderatory, ale co vim, tak moderatori fora (rubrik) jsou tam na nic - i kdyz jsou to moderatori, nedokazou s zadnym prispevkem hnout. Proc? Protoze pri zakladani rubriky se sice vybira moderator, ale ze seznamu REDAKTORU.. a jelikoz se na forum prispiva pod uctem CTENARE, neni moznost, jak by dany moderator editoval ci mazal pripevky ve sve rubrice - to s emi zda nedoresene.. O tomto "divnem" chovani jsem jiz mluvil s nekolika lidmi a nikdo nevedel, jak to upravit.Me se to skoro podarilo, ale vzdy se nalezla nejaka ta sql chyba.. (zkousel jsem dat vyber ctenaru, misto redaktoru, aby pak dani moderatori opravdu mohli upravovat prispevky v dane rubrice, dejsou moderatori..) no.. snad jsem to dobre vysvetlil..

Re: Uprava -> mazani, edit... pro admina
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-27, 13:50

Jistě, máš pravdu, že tento problém je morální a z mého pohledu má velkou váhu.
Ale je to věc admina jak si ten svůj web řídí a nechci nikomu říkat co má a nemá dělat, to by mě ani ve snu nenapadlo.

Nicméně z omylu tě vyvést musím. Nevím jakou verzi používáš, ale ve všech co jsem měl možnost si odzkoušet (pro jistotu), se moderátor vybírá z čtenářů a ne autorů (testoval jsem verzi pro 250 i 265).

Už jsem to několikrát vysvětloval, ale pro jistotu to napíšu ještě jednou.

1. Základní kategorie se tvoří v admin části a má k tomu přístup jen ten komu přístup dáš
2. Téma může stvořit kdokoli, kdo je přihlášený.
- u založení (i následné editace) se nastavuje moderátor daného téma
- informace o tématu může měnit jak ten, který ho založil, tak určený moderátor
- moderátor má výhradní právo mazat či editovat jakýkoli příspěvek daného téma (jediné co nemůže smazat je první post, který ne svázán se samotným tématem a byl navržen jako místo, kde může autor popsat o čem by se asi tak mohlo diskutovat
- zakladatel i moderátor mohou být jedna osoba

- pokud založím téma a předam někomu moderátosrká práva, dočasně se vzdávám možnosti příspěvky rušit nebo editovat - nicméně, pokud bych něco opravit chtěl, není problém nastavit na chvíli pro dané téma moderatorská práva na sebe, opravit co chci a pak je zase vrátit (ve starších verzích se do postu do řádku o editaci nezapisovalo jméno, v nové už bude)

Re: Uprava -> mazani, edit... pro admina
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-28, 15:56

ale ja mel na mysli moderatora pri vytvareni zakladni kategorie..

Re: Uprava -> mazani, edit... pro admina
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-28, 17:48

Aha, tak to jsem spatně zachytil. Ten je tam prozatím asi opravdu na nic, můžu se kouknout jestli se na to něco neváže, ale myslím, že zatím ne. V nové verzi je systém práv trochu jinačí, tak uvidim co se s tím bude dát dělat.

Co tam možná chybí je zrušení celého fora, ale to se nejspíš děje tak málo, že jsem nad tím ani neuvažoval.


Re: Uprava -> mazani, edit... pro admina
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 14:54

prave ze v samotnem foru je testovaci podminka, zda-li aktualni uzivatel (ctenar)(resp. jeho ID) je totozne s ID moderatora zakladni kategorie.. tudiz se na to vaze.. ale pri zakladani nove kategorie s vybira z redaktoru.. stacilo by tedy predelat aby se v administraci vybirali ctenari misto redaktoru..

Nemohl byses na to kouknout? A kdyztak sem ty zmeny hodit? POnevadz nebudu moci v budoucnu inovovat na nove forum, mam ho predelane hodne..

Opravdu jsem se s tim par hodin rypal, ono to vypada jednoduse, ale nejak mi to neslo.. vypis ctenaru jsem tam mel, ale vzdy se objevila nejaka ta chybicka..

Dalsi co me zajima, nebude nekdy k dispozici blok na zobrazeni posl. prispevku z Kfora?

Re: Uprava -> mazani, edit... pro admina
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 20:41

Podívám se na to. Sám vím jak šílené je přecházet s upraveným webem na novou verzi. Můžeš mi říct jakou verzi máš napsanou v hlavičce souboru kforum.php?

Poslední příspěvky v oficiální verzi stále ještě nejsou "ano sypu si popel na hlavu", ale koffr to už udělal a házel sem i celý zdrojový kód. Nezkoušel jsem to, ale věřím, že to bude fungovat. Používal to u sebe.
[http://www.phprs.net/forum/read.php?10,7856]

Re: Uprava -> mazani, edit... pro admina
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 22:11

forum v 1.2.0



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.