Galerie : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně doplňku Galerie?
phpRS - redakční a informační systém
Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-23, 19:22

Nejspíš budu označen za ignoranta, ale přesto pokládám dotaz:

Stránky mám na phpRS v.2.6.5., placený hosting na hostuju.cz. GD knihovnu tam mají, Interní Galerie funguje bez problémů a náhled vytvoří.

Provedl jsem upgrade fotogalerie z verze 0.99.500 na nejnověší a otestoval vložení obrázku. S výsledkem "Nepodařilo se vygenerovat náhled!". Rada "touch($nahledjmeno);" nezabrala, nemluvě o tom, že v té nové verzi je to nějak jinak.

phpinfo() vrátí následující informace:

GD Support enabled
GD Version bundled (2.0.28 compatible)
FreeType Support enabled
FreeType Linkage with freetype
GIF Read Support enabled
GIF Create Support enabled
JPG Support enabled
PNG Support enabled
WBMP Support enabled
XBM Support enabled

Co poradíte? A prosím, rady typu "zase někdo neumí hledat" mi nepomohou - hledáním a neúspěšným zkoušením jsem strávil už několik hodin.



=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-23, 19:27

Možná je to o copy; nevím přesně. Jenmže galerie je blbě napsaná a velmi jedoduše to upravit asi nepůjde; zkus ale přepsat fci copy na move_uploaded_file. IMHO to nebude fungovat.

Z tohohle stavu se fórum potřebuje taky dostat, pořád čtu "hledal jsem, ale nenašel" - to je blbě. Strašně blbě.
To není výtka ne tebe, neber to prosím tak, dělá to víc lidí a tohle je jen obecný povzdech.


--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-23, 21:10

Jenže mi nefunguje ani FTP, ani jednorázové přidání obrázku (tam už ta funkce move_uploaded_file je, pokud jsem se díval na správné místo - gal_fnc_picture.php). Nemluvě o tom, že obrázek se okopíruje do adresáře gallery, dokonce se tam vytvoří i jeho kopie (stejné velikosti) s názvem odpovídajícím náhledu. Takže tipuji problém u funkce GenerujNahled().

Ale nevidím do toho tak, abych ten problém dokázal vyřešit.

Jo a nejsem si jistý, jestli ze stavu "hledal jsem, ale nenašel" je snadná cesta. Už proto, že možných kombinací příčin je moc. Když jsem včera (amatérsky) dělal protispamovou úpravu pro Inzerci, tak jsem ji raději rovnou přibalil k příspěvku. Právě abych to lidem zbytečně nekomplikoval.

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-23, 21:15

Takhle na dálku nedokážu identifikovat... Ono tam ta funkce je dvakrát (moje neskonalá blbost), jednou jako copy a podruhé jako move_uploaded_file. Myslím.

Ne, nemyslel jsem jako že hledáš nedostatečně. To absolutně ne. Jde o to, že se to má považovat za samozřejmost a ne to zdůrazňovat v každém příspěvku. Ale to je můj psychologickej problém, takže v pohodě.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-23, 21:28

Ne, tohle jsi nevyvolal ty. Jsou tu jiní, kteří než by poradili jedním slovem, raději napíšou litanii o stupidních dotazech. Potom se raději každý omlouvá dopředu...

Ale stejně bych tu tvoji Galerii chtěl rozchodit. Konfigurace na webhostingu:
PHP Version 4.4.2, Apache, MySQL 4.1.14

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: med (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-07, 00:41

Rad bych se optal, zdali jsi se pres tento problem dostal, neb tve stranky zobrazuji galerii bezchybne.

Ackoliv jsem peclive precetl vsechny prispevky tykajici se galerie 0.99.900b4 v phpRS 2.8.0 a dozvedel se, ze mnoha lidem v pohode jede, stravil jsem mnoho hodin opakovanymi instalacemi jak na lokalnim stroji ( Debian,MySQL 4.1.11, PhP 4, gd2, Apache) tak na pipni. Chovani je v obou pripadech stejne. Pri vkladani obrazku libovolnou metodou skoncim na Nepodařilo se vygenerovat náhled!(nazev obrazku) a chovani presne jak pises, soubor je presunut, vcetne preznacene pripravy na nahled, ktery se ale nevytvori. Interni galerie je ok.

Doplnujici dotaz zni, take ti instalacni script galerie index.php vypisuje chyby mazani a kopirovani souboru ve 3 a 3b kroku ( fce UpravSoubory()) ? Adresare gal_funkce, gal_sablony_cz a plugin/gal_admin pak presouvam rucne.

Pocitam, ze jsem prehledl neco trivialniho kdyz vetsina hlasi, ze tyto verze spolu jedou a navic mam dve ruzne prostredi ale po dve noci jsem na to zatim neprisel a tak se obracim s timto dotazem na forum. Adresare gallery maji CHMOD 777.

Diky med

Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: med (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-07, 01:14

Jeste doplnim zajimave chovani, ktere by mohlo lecos napovedet. Nahledy vzniknou pouze v pripade, ze se pridavaji obrazky pres FTP a zvoli se adresar gallery, jiny ani podadresar v gallery nefunguje ! Je to sice nepouzitelne, ale neco to napovida, jen kdybych prisel na to co...
Diky med


Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: med (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-07, 22:19

Mam to! Snad pomohu i dalsim kdo tapali. Je to proste, obrazkove soubory nesmi mit v nazvu velka pismena :-) Muj Panasonic oznacuje obrazky P1245121.JPG. Je nutno zmenit na p1245121.jpg. A nebo pri pouziti FTP konvertovat pri prenosu na lowercase.

Chybove hlaseni pri instalaci je zpusobeno tim, ze skript predpoklada existenci nejake stare galerie v rootu, jejiz soubory nemuze smazat a sve do neexistujicich adresaru presunout.

Ted uz nasazeni phpRS v ostrem provozu a jeji dalsi propagaci nic nebrani!
med

Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-08, 08:24

Člověče Mede máš pravdu! Pro pána jána, to byla ale hloupost... Michálku, nedalo by se to nějak odstranit? Ne že bych musel mít v názvech obrázků velká písmena, ale tohle dělá skoro každý foťák a je to hlídání navíc. Galerie by měla být pokud možno "trottelfest".

Díky všem, co se zapojili!!!

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-08, 12:50

Já nevím, proč to dělá :( Měl jsem testovací obrázky s různými názvy atd, ale tahle blbá chyba tam prostě zůstala.

Ale můžeš zkusit nahradit v gal_fnc_picture.php
$this->obrazek_nazev_pripona=$pripona;
za
$this->obrazek_nazev_pripona=strtolower($pripona);


--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: skriz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 12:59

Ahoj
Na phprs 2.8.0 na free pipni.cz mi nelze přidávat obrázky. mám galerii 0_99_500d. Obrázky splňují zadané parametry, změnil sem i názvy na malá písmena (dle fóra), no vše by mělo být o.k. Tyhle hlášky to vyhazuje při všech způsobech přidávání. Přitom obrázek se do adresáře gallery nahraje, ale bez náhledu. Po asi sto pokusech přidání obrázků a všech možných změnách sa mi podařilo nahrát 1 gif. Ale další už zase ne.Tak co s tím? děkuji

Přidání obrázku

Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Read error! in /DISK4/WWW/obecrousmerov.cz/www/gal_funkce/gal_fnc_obrazky.php on line 47

Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Read error! in /DISK4/WWW/obecrousmerov.cz/www/gal_funkce/gal_fnc_obrazky.php on line 106

Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Read error! in /DISK4/WWW/obecrousmerov.cz/www/gal_funkce/gal_fnc_obrazky.php on line 106

Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Read error! in /DISK4/WWW/obecrousmerov.cz/www/gal_funkce/gal_fnc_obrazky.php on line 106
Nepodařilo se vygenerovat náhled. Zkuste to prosím znovu.

Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-25, 20:29

Michalek napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Já nevím, proč to dělá :( Měl jsem testovací obrázky s různými názvy atd,
> ale tahle blbá chyba tam prostě zůstala.
>
> Ale můžeš zkusit nahradit v gal_fnc_picture.php
> $this->obrazek_nazev_pripona=$pripona;
> za
> $this->obrazek_nazev_pripona=strtolower($pripon
> a);


Mám s tím taky problém. Mám phpRS 2.8.0 a galerii 0_99_900. Chci se zeptat, to stačí změnit pouze ve /* Funkce na overeni pripony */ nebo ještě někde jinde?


úprava formátování... :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 26.01.2007 00:55.

Re: Nepodařilo se vygenerovat náhled
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-25, 22:43

Jenom tam.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.