Galerie : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně doplňku Galerie?
phpRS - redakční a informační systém
Da se dat heslo do galerie??,
Zaslán uživatelem/kou: Curkins (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-11-01, 11:22

Dobry den chtel bych se zeptat ..jestli jde udelat aby se nekdo mohl dostat do galerie z heslem....jestli to jde urcite bych vam byl moc vdecny....ttak prosim poradte....nebo jak mam udelat aby galerii si prohlizeli urciti lide co muzou tzv VIP

Re: Da se dat heslo do galerie??,
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-11-01, 11:37

MIchálkova galerie to neumí. Muselo by se to do ní jedině doprogramovat. Dalším řešením by mohly být levely, ale opět jsme u toho, že to galerie neumí. To je tak všeobecně.
V případě, že bys chtěl znepřístupnit celou galerii (nikoliv třeba jen některé vybrané), tak tam ten zásah by nemusel být tak velký, v podstatě by se jen uzavřela část kódu do kontroly na přístup (ať už heslem, či jednodušeji levelem, máš-li verzi phpRS 28x). Teď ti určitě neřeknu, kde a co, nemám při ruce zdrojáky. Možná(!!!) se na to mrknu, až budu mít příležitost, ale rozhodně nic neslibuji!!! Takže asi tak.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Da se dat heslo do galerie??,
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-11-01, 22:23

Dá sa pomerne jedno upraviť phpRS tak, aby sa galéria dala priradiť k článku. Potom je možné použiť levely.

Re: Da se dat heslo do galerie??,
Zaslán uživatelem/kou: Curkins (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-11-02, 11:04

tak jak teda to udelam...potrebuju to..jestli to vubec pujde....no a jsou i jine galerie?:??kde pujde dat to heslO?

Re: Da se dat heslo do galerie??,
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-11-03, 10:58

Ja používam internú galériu a fotky z nej pripojím do článku, článok má prístup cez level. Ak to chceš použiť musíš si upraviť databázu admin/aarticles.php, trclanek.php search.php a článkové šablóny.

Re: Da se dat heslo do galerie??,
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-12, 11:32

pa3k

ahoj,

mohol by si prosim ta blizsie popisat tie upravy pripojenia galerie k clanku?

Uvazujem o takomto pripojeni galerie k clanku, ale sam si na to zatial netrufam.

Predpokladam ale, ze jednu galeriu bude mozne pripojit k viacerym clankom.

Vdaka

[http://www.zeleznicne.info]

Re: Da se dat heslo do galerie??,
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-13, 19:49

pertinax napísal/a:
-------------------------------------------------------
> pa3k
>
> ahoj,
>
> mohol by si prosim ta blizsie popisat tie upravy
> pripojenia galerie k clanku?
>
> Uvazujem o takomto pripojeni galerie k clanku, ale
> sam si na to zatial netrufam.
>
> Predpokladam ale, ze jednu galeriu bude mozne
> pripojit k viacerym clankom.
>
> Vdaka
>
>

Ahoj,
úprava spočíva v pridaní poľa id_gallery do tabuľky článkov a v úprave súborov:

trclanek.php:
// dotaz
   $dotaz="select c.idc,c.link,c.seo_link,c.titulek,c.uvod,c.text,c.tema,date_format(c.datum,'%d.%m.%Y') as vyslden,c.autor,c.kom,c.visit,c.t_slova,";
   $dotaz.="c.visible,c.zdroj,c.skupina_cl,c.znacky,c.typ_clanku,c.sablona,c.level_clanku,c.anketa_cl,l.hodnota as level_hodnota, c.id_gallery ";
   $dotaz.="from ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky as c, ".$GLOBALS["rspredpona"]."levely as l ";
   $dotaz.="where c.link='".$link."'".$dotaz_where;

.
.
.
    case "id_gallery": return $this->clanek["id_gallery"]; break;



search.php:
// sestaveni kompletniho dotazu
    if ($GLOBALS['rsvelikost']=='sab'):
      $dotaz="SELECT c.idc,c.link,c.seo_link,c.titulek,c.uvod,c.text,c.tema,date_format(c.datum,'%d. %m. %Y') as vyslden,c.autor,c.kom,c.visit,c.t_slova,c.visible,c.zdroj,c.skupina_cl,c.znacky,c.typ_clanku,c.sablona,c.level_clanku,c.anketa_cl,l.hodnota as level_hodnota, c.id_gallery ";
      $dotaz.="FROM ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky as c, ".$GLOBALS["rspredpona"]."levely as l WHERE ".$obsah_podminky." c.visible=1 AND c.datum<='".$dnesni_datum."' AND c.level_clanku=l.idl ORDER BY ".$dotaz_tridit." LIMIT ".$limit_start.",".$limit_kolik;
    else:
      $dotaz="SELECT c.link,c.seo_link,c.titulek,c.uvod,date_format(c.datum,'%d.%m.%Y') as vyslden,c.tema,c.autor,c.znacky ";
      $dotaz.="FROM ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky as c, ".$GLOBALS["rspredpona"]."levely as l WHERE ".$obsah_podminky." c.visible=1 AND c.datum<='".$dnesni_datum."' AND c.level_clanku=l.idl ORDER BY ".$dotaz_tridit." LIMIT ".$limit_start.",".$limit_kolik;
    endif;
    $dotazvysledek=phprs_sql_query($dotaz,$GLOBALS["dbspojeni"]);
    $pocetvysledek=phprs_sql_num_rows($dotazvysledek);
  endif;


admin/aarticles.php:
function GenerujZoznamGalerii($idgal = 0) {

    $sql = 'SELECT ids, nazev FROM '.$GLOBALS["rspredpona"].'imggal_sekce';
    $result = phprs_sql_query($sql,$GLOBALS["dbspojeni"]);
    $str = '';
    while ($row = phprs_sql_fetch_assoc($result)) {
        if ($row['ids']==$idgal) {
            $str .= '<option value="'.$row['ids'].'" selected>'.$row['nazev'];
        } else {
            $str .= '<option value="'.$row['ids'].'">'.$row['nazev'];
        }
    }
    return $str;
}

.
.
.

"25\" class=\"textpole\" /><br />".RS_CLA_CL_FORM_DATUM_INFO."</td></tr>

<tr class=\"txt\"><td align=\"left\"><b>Pripojená fotogaléria</b></td>
<td align=\"left\"><select name=\"id_gallery\"><option value=\"0\"> - ".GenerujZoznamGalerii()."</select></td></tr>

<tr class=\"txt\"><td align=\"left\"><b>".RS_CLA_CL_FORM_AUTOR."</b></td>


.
.
.

$GLOBALS["aeskupina"]=phprs_sql_escape_string($GLOBALS["aeskupina"]);
$GLOBALS["id_gallery"]=(int)$GLOBALS["id_gallery"];

$akt_je_admin=$GLOBALS['Uzivatel']->JeAdmin();

.
.
.

// pridani clanku
$dotaz="insert into ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky ";
$dotaz.="values(null,'".$GLOBALS["aelink"]."','".$nast_seo_link."','".$GLOBALS["aetitulek"]."','".$GLOBALS["aeuvod"]."','".$GLOBALS["aetext"]."','".$GLOBALS["aetema"]."',";
$dotaz.="'".$GLOBALS["aedatum"]."','".$GLOBALS["aeautor"]."',".$nast_kom.",".$nast_visit.",'".$GLOBALS["aeslova"]."','".$nast_visible."','".$GLOBALS["aezdroj"]."',";
$dotaz.="'".$GLOBALS["aepriorita"]."','".$GLOBALS["aedatumpl"]."','".$GLOBALS["aeskupina"]."',".$nast_hod.",'".$nast_mn_hod."','".$GLOBALS["aeznacky"]."',";
$dotaz.="'".$GLOBALS["aetypcla"]."','".$GLOBALS["aesablona"]."','".$nast_level."','".$nast_index."','".$GLOBALS["aeanketa"]."','".$GLOBALS["id_gallery"]."')";

@$error=phprs_sql_query($dotaz,$GLOBALS["dbspojeni"]);





článkové šablóny:
// ------------------------------------ [dl. clanek cely] ------------------------------------
echo '
                            <div class="cla-cely">
                                <h1 class="cla-nadpis">'.$GLOBALS["clanek"]->Ukaz("titulek").'</h1>
                                <div class="cla-obsah">
                                    <div class="cla-text">
                                        '.$GLOBALS["clanek"]->Ukaz("uvod").'
                                        <br>
                                        <br>
                                        '.$GLOBALS["clanek"]->Ukaz("text").'
                                    </div>';
                                    $id_gallery = $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("id_gallery");
                                    if ($id_gallery != 0) {
                                        $GLOBALS['detail'] = $id_gallery;
                                        include_once("fotky.php");
                                    }
                                    SouvisejiciCl($GLOBALS["clanek"]->Ukaz("link"));
echo '
                                </div>
                            </div>';
// -------------------------------- [konec - dl. clanek telo] --------------------------------



nakoniec súbor fotky.php zabezpečí samotný výpis galérie a prehliadanie je pomocou JS - lightbox[roadtrip)

Re: Da se dat heslo do galerie??,
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-14, 14:46

pa3k

dakujem,

tie upravy si prestudujem a odskusam

java script lightbox som si stiahol z webu

ale neviem co je to za subor "fotky.php" ?? pretoze sucastou phpRS nie je

[http://www.zeleznicne.info]

Re: Da se dat heslo do galerie??,
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-14, 15:32

fotky.php zabezpečí samotný výpis obrázkov galérie - bez generovania vzhľadu, práve cez ten lightbox. jednoduchý SQL dotaz na obrázky galérie a výpis do neakej tabuľky - forma už je detail

Re: Da se dat heslo do galerie??,
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-08-14, 22:30

ahojte,

no mal som trochu casu tak som dokoncil popisovane upravy pre pripojenie galerie k clanku.

Na localhoste mi vsetko v podstate funguje, fotky sa zobrazuju.

No na webe mam problem s databazou. Doplnil som pole id_gallery do tabulky rs_clanky. A upravil som aj popisane subory. Ako som pisal na localhoste ide vsetko o.k. No na webe mi nefunguje pridavanie clankov a hlasi chybu

Column count doesn't match value count at row 1

Error C1: Akcia neprebehla úspešne!

Uz som tu pozeral nejake rady vo fore, tabulku som kontroloval, analyzoval a opravoval ale problem stale pretrvava.

Divne je, ze na locale mi to ide. Poradi niekto?? Da sa vsetko vratit do povodneho stavu ale to je posledna moznost.

Vdaka za kazdu radu!

Kurnik sopa aj stodola!! Uz mi to nefunguje ani na locale, takze idem hladat chybu.

No mea culpa, mal som chybu v subore aarticles.php, to je tak ked robi clovek na viacerych pocitacoch a na viacerych upravach. Uz to slape jak hodinky.
____________________
Tak som pripojil fotogaleriu k clanku a fotky sa zobrazuju pomocou lightboxu. Zistil som vsak rozdiel pri zobrazovani fotografii v IE a Firefoxe.

[http://www.zeleznicne.info]



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava pertinax v 15.08.2009 12:23.

Re: Da se dat heslo do galerie??,
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-08-16, 21:01

:)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.