Galerie : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně doplňku Galerie?
phpRS - redakční a informační systém
Poslený obrázok v bloku - zaseknutý
Zaslán uživatelem/kou: salonky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-17, 15:49

Čaute,

vyskytol sa mi takýto problém:

V bloku phprsgallery mám nastavené zobrazovanie posledného obrázku. Posledný obrázok som vložil s id v databáze 668 a aj mi ho zobrazilo ako posledný pridaný. Tak o dva dni mi však z bloku zmizol a teraz sa mi tam zobrazuje obrázok s id 460. Tento však už bol vložený dávno predtým a medzitým aj veľa ďalších. Keď pridám ďalší obrázok tak mi stále zobrazuje ten s id 460. Ak vymažem obrazok s id 460 tak sa mi tam zobrazí obrázok s id 459.

[http://www.smidka.sk/gallery.php] link na danú galériu

Verím, že sa s tým už niekto stretol, veľmi pekne ďakujem za pomoc.

www.smidka.sk
www.upsvarsl.sk
www.zdruzeniepcola.org
www.marmon.sk

Re: Poslený obrázok v bloku - zaseknutý
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-18, 10:54

nikdo neodpovídá, skusím tedy střelit od boku.

v tabulce gallery_kategorie změnit položky z

kat_level tinyint(3)
kat_rodic tinyint(3)
kat_id_predka tinyint(3)

na

kat_level smallint(5)
kat_rodic smallint(5)
kat_id_predka smallint(5)

p.s. jedna z pěkně udělaných galerií

jo je to bez záruky, ale možná to zabere

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 18.05.2007 10:56.

Re: Poslený obrázok v bloku - zaseknutý
Zaslán uživatelem/kou: salonky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-18, 11:07

Neviem prečo ale prestalo mi fungovať zoraďovanie. Ak som si otvoril tabulku rs_media cez myadmina tak bola radená tak, že prvý bol obrázok s id 460 ak som mu nastavil smazano na 1 tak ako posledný sa mi zobrazil obrázok, ktorý nasledoval ako druhy v poradí a pritom sú v tabuľke aj vyššie idčka.

Tak som sa nasral až som prerobil výberový dotaz v súbore ablok.php a to takto:

povodný:

case "nejnovejsi": $podminka="where media_smazano!='1' ORDER BY 'media_id' DESC LIMIT 1"; break;


nový:

case "nejnovejsi": $podminka="where media_id=(SELECT MAX(media_id) FROM rs_media WHERE media_smazano!='1')"; break;


a šľape to, dúfam, že to niekomu pomôže

www.smidka.sk
www.upsvarsl.sk
www.zdruzeniepcola.org
www.marmon.sk

Re: Poslený obrázok v bloku - zaseknutý
Zaslán uživatelem/kou: mirekv_cz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-23, 11:01

Zdravim,

rád bych poprosil "salonky" nebo někoho jiného zda by okem znalce nepředělal příkaz na zobrazení náhodného obrázku. Nevím proč, ale

case "nahodny": $podminka="where media_smazano!='1' and media_gallery_id='123' ORDER BY RAND() LIMIT 1"; break;

mi nějak nechodí. Původně nešel ani ten pro nejnovější, v bloku se nezobrazoval žádný obrázek a odkaz byl bez vyplněného id obrázku, ale nakopírováním toho od salonky mi začal fungovat alespoň nejnovější.


Díky za čas


Mirek

Re: Poslený obrázok v bloku - zaseknutý
Zaslán uživatelem/kou: Lunado (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-09, 17:51

Veru, aj mne sa zasekol najnovejsi obrazok. Stahoval som hosting a prenasal som web aj databazu. Celkom uspesne, vsetko funguje az na ten blok nejnovsi obrazok.
Mam tam zaseknuty obrazok cislo 1, ak som tam dal toto:(Zaslán uživatelem/kou: salonky
Datum: 2007-05-18, 11:07)


case "nejnovejsi": $podminka="where media_id=(SELECT MAX(media_id) FROM rs_media WHERE media_smazano!='1')"; break;


zostal mi zaseknuty obrazok cislo 36
Upravil som aj databazu podla rady Jana Vara, ale nemalo to ziaden vysledok.
Moc by som prosil, nevie niekto poradit?

Re: Poslený obrázok v bloku - zaseknutý
Zaslán uživatelem/kou: Lunado (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-29, 09:49

Vidim, ze stale ziadna reakcia, mohli by ste ma aspon nakopnut, ci tu uz riesenie je, pretoze som ho nenasiel, pripadne, ze to riesenie nema. Dakujem.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.