Galerie : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně doplňku Galerie?
phpRS - redakční a informační systém
Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-27, 22:23

Zdravím, předem se omlouvám že zase obtěžuji ale nevím si rady. Používám phpRS 2.6.5 distribuovanou s Michálkovou galerii. V přehledu galerií se mi sice podařilo udělat že je na prvním místě vždy nejnovější galerie ale bohužel mi to nestačí. Potřeboval bych aby byla na prvním místě vždy posledně aktualizované galerie. To samé potřebuji v přehledu obrázků samotných galerií, tedy aby vždy byl na prvním místě nejnovější obrázek a postupně šli k nejstaršímu. Chápu že „potřeboval“ se řekne jednoduše ale já nevím co ještě změnit. Díky

Ještě jsem si všiml že se neaktualizuje "Poslední změna" - mám dojem že už tu na to někdo poukazoval a taky že to bude řešením problému s řazením gaelrií.

A poslední věc co mi dělá problémy je nemožnost si v přehledu galerií nechat zobrazovat poslední přidaný obrázek, to snad ale překopu pomocí bloku "Nejnovější".



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava crapper v 27.08.2005 23:03.

Re: Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: lama (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-04, 12:17

Taky bych se rád zeptal: nevíte někdo, jak vyřešit, aby se mi obrázky v galerii řadily podle názvu? Používám formát názvu YYYYMMDD-HHMMSS.jpg a mám to přeházený, ať dělam co dělam

[ bgcz.net ]

Re: Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-06, 15:46

crapper napsal/a:
-------------------------------------------------------

> Potřeboval bych aby byla na prvním místě vždy
> posledně aktualizované galerie. (v přehledu galerií)

Považuji to za dost zásadní funkci a je divné že se k tomu ještě nikdo nevyjádřil. Víte někdo?

Re: Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-07, 17:56


Re: Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-07, 18:01

Já hledal všude. Toto můj problém neřeší. Lze tím udělat řazení galerií v přehledu podle data založení, to jo, já ale potřebuji aby se řadily podle data poslední změny. Tedy aby nahoře byla ta galerie, do které byl jako do poslední přidán obrázek. Takhle stará galerie normálně fungovala.

Re: Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-07, 21:43

Budeš musieť asi najskôr siahnuť do kódu, konkrétne dopísať pri všetky udalosti zapisujúce zmeny v galérii, prepis dátumu založenia v tabuľke galérií.
Alebo inak:
spraviť dotaz ktorý ti vytiahne najväčšie datetime číslo zo všetkých zdedených prvkoch (napr. v tomto prípade dátum a čas pridania obrázku). Ten kód nepoznám, takže len takto všeobecne ;) ak pozrieš zdrojáky, určite to zvládneš. Ak nie, tak snáď pomôže niekto, kto vie viac.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 07.10.2005 21:47.

Re: Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-07, 21:53

uprav soubor gal_fnc_gallery.php na řádku 18

místo
$dotaz_galerie=mysql_query("select distinct gal.gallery_id,gal.gallery_zobrazeni,gal.gallery_title,gal.gallery_user_id,gal.gallery_description,gal.gallery_admin,gal.gallery_zalozeni,gal.gallery_uprava,gal.gallery_zobrazit from ".$GLOBALS["rspredpona"]."gallery as gal,".$GLOBALS["rspredpona"]."media as med where med.media_smazano!=1 and gal.gallery_delete!=1 AND gal.gallery_id=med.media_gallery_id order by gal.gallery_id limit $kdezacit,".$GLOBALS["galerie"]["strankovani"]."",$GLOBALS["dbspojeni"]);

bude
$dotaz_galerie=mysql_query("select distinct gal.gallery_id,gal.gallery_zobrazeni,gal.gallery_title,gal.gallery_user_id,gal.gallery_description,gal.gallery_admin,gal.gallery_zalozeni,gal.gallery_uprava,gal.gallery_zobrazit from ".$GLOBALS["rspredpona"]."gallery as gal,".$GLOBALS["rspredpona"]."media as med where med.media_smazano!=1 and gal.gallery_delete!=1 AND gal.gallery_id=med.media_gallery_id order by gal.gallery_uprava desc limit $kdezacit,".$GLOBALS["galerie"]["strankovani"]."",$GLOBALS["dbspojeni"]);

rozdíl je až téměř na konci
místo
order by gal.gallery_id
tam musí být
order by gal.gallery_uprava desc


Martin Fous [http://www.zsjvm.cz]

Re: Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-07, 22:24

Toto sem také dělal ale problém je v tom že se v databázi neaktualizuje ta změna. Jinak řečeno datum založení a datum změny galerie je totožné a nemění se. Psal jsem to už nahoře v prvním dotazu.

Re: Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-08, 08:05

Sorry, nečetl jsem to celé.
Najdi v souboru gal_fnc_obrazky.php řádek cca 229 - je tam
Formular("obrazek_novy_ok");

hned za něj připiš
$akt_cas=date("Y-m-d H:i:s");
$aktualizuj_galerii=mysql_query("UPDATE ".$GLOBALS["rspredpona"]."gallery SET gallery_uprava='$akt_cas' WHERE gallery_id='$galerie'",$GLOBALS["dbspojeni"]);

Snad už to bude ono ;-)

PS. chyb je tam více (nic proti Michálkovi) a tak musíme počkat na novou verzi :-)

Martin Fous [http://www.zsjvm.cz]

Re: Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-08, 15:16

Udělal jsem to přesně podle popisu a nic. Datum změny se po přidání nového obrázku u galerie nezmění. :-(

Re: Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: crapper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-21, 16:55

Neaktualizuje se to v databázi. Vám to funguje?

Re: Řazení obrázků a galerií
Zaslán uživatelem/kou: Skelton (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-15, 21:07

Podařilo se už někomu tento problém vyřešit ? mám totiž úplně stejný problém a je dost závažný



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.