Galerie : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně doplňku Galerie?
phpRS - redakční a informační systém
Galerie vs. IIS - nefunkční
Zaslán uživatelem/kou: Slavek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-19, 11:55

Dobry den, pripravuji si phprs 2.6.5 web na WinXP s int. IIS a všechno chodí - kromě galerie. V IIS jsem nastavil právo zápisu do adresářů image i gallery, v configu mam adresar "image/" - ale stále mám chybovou hlášku 547 - permission denied. Zkoušel jsem si hrát i s absolutními cestami místo relativních, sice s trochu jinou chybou, ale stále bez výsledku. PHP mam 4.3.11, mysql 4.0.21, ale tohle mi jede i s jinými weby. Nemáte nějaký tip? Vypadá to jako 777 problém, ale fakt to mám v IIS nastaveno na Write s povolením Anonymous... Dík. Slávek

Re: Galerie vs. IIS - nefunkční
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-19, 22:06

tak koukam, ze jeste nikdo neodpovedel... ze by windowsaci nevedeli??

tak jsem zkusil hledat...
If the permission is adjusted on File System, check for write acces on directory
in IIS and turn off Index Services on this directory. Then restart IIS services.

sice wxp moc neumim ale nemel by ten adresar mit prava "write/executable"??

sice strelba od boku..:-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Galerie vs. IIS - nefunkční
Zaslán uživatelem/kou: Slavek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-19, 23:09

Dik moc, at to prochazim, jak to prochazim, porad se mi zda, ze v IIS to mam tak, jak bych si to predstavoval - Read & Write. Zrusil jsem i globalni nastavovani prav, indexaci, nastavuji prava rucne, ale porad mi to konci s tou tolikrat zde citovanou hlaskou:
Warning: move_uploaded_file(image/200507192304_obrazek.jpg): failed to open stream: Permission denied in C:\Inetpub\wwwroot\phprs\admin\aimggal.php on line 547

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move 'C:\PHP\uploadtemp\php22A.tmp' to 'image/200507192304_obrazek.jpg' in C:\Inetpub\wwwroot\phprs\admin\aimggal.php on line 547

Samozrejme mne napada jestli by nemohl byt problem uz v tom adresari C:\PHP\uploadtemp\ (ten je mimo IIS), ale v tuto chvili nevim, ceho se chytit... Zkusim to nahrat nekam na lepsi webserver a uvidime... Pokud jste se s tim nekdo jiz popral, poprosim o radu... Slavek

Re: Galerie vs. IIS - nefunkční
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-19, 23:50

pozor, zase nedorozumeni, jedna se o interni OR externi galerii???
podle te hlasky bych tipoval interni...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Galerie vs. IIS - nefunkční
Zaslán uživatelem/kou: Slavek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-20, 11:48

Tak jsem to nahral na svuj hosting na psovi... jede to, chybu to nehlasi, ale zatim mi to importuje gify, ale ne jpeg (Call to undefined function: imagecreatefromjpeg() ) U mne na XP IIS je stav nezmenen - permission denied na radku 547... Zatim zkusim pracovat na serveru, ted jeste vyresit ty importy jpeg do interni galerie - to je tedy asi neco s gd2 nespravne v systemu na serveru? Diky Slavek

Re: Galerie vs. IIS - nefunkční
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-20, 12:15

jakou verzi GD pouzivaji?

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Galerie vs. IIS - nefunkční
Zaslán uživatelem/kou: Slavek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-20, 13:03

Presny dotaz... Na serveru maji: gd: bundled (2.0.28 compatible). S úpravou pro gd jsem si zatim nehral, jen jsem zkousel prepinat v aimggal.php ty zaremovane casti mezi gd1 a gd2... zatim jsem se z mista nehnul. Slavek



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.