Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Zmenšení obrázků před vykreslením v prohlížeči
Zaslán uživatelem/kou: ZdenekPNJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-08, 16:50

Zdravím,
chci se zeptat, zda-li existuje způsob, jak zobrazit zmenšeninu obrázku aniž by tato velikost musela být uložena v databázi?

V databázi mám uloženy zmenšeniny, ale někdy jepotřeba je zobrazit i v jiné velikosti a je nesmysl je ukládat fotku třeba v 5 i více rozměrech.

Díky za radu.

Regiony ČR.cz - 1. responzivní zpravodajství z regionů ČR | Medializujeme ČESKO.cz - Revoluční program podpory a modernizace obcí ČR | Obce2016.cz - Moderní řešení profesionálního webu pro obce

Re: Zmenšení obrázků před vykreslením v prohlížeči
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-09, 12:09

[http://phpthumb.sourceforge.net/]
je súčasťou napr. FCK editoru v plugine iBrowser. Je to resampling "on the fly" s cache úložiskom. Funguje to cez parameter v URL:
phpThumb.php?src=/storage/velky.jpg&w=150
- spravi resampling a zobrazi subor vo velkosti 150px

Ak nie je požadovaná veľkosť veľmi rozdielna od originálu, stačí zobraziť obrázok len zobraziť bez resamplingu v inej veľkosti momocou CSS alebo HTML parametrov width, height.Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.