Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Kam instalovat servery?
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-29, 22:21

Pokud má člověk k dispozici systémový a datový disk (jde o dva fyzicky různé disky), kam byste mu doporučili instalovat Apache (s podporou PHP) a MySQl? Vůči rychlosti systému by byl vhodnější asi ten datový disk ... bude ovšem docházet k jeho "zbytečnému" zatěžování (co když na něm už běží FTP server?) ... co myslíte? Jaký je váš názor? Kam instalujete vy? ;)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Kam instalovat servery?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-30, 19:37

Ja mám server aj webroot na systémovom disku. O nejakej optimalizícii na výkon ale ani neuvažujem, server je len na testovanie a zaťažuje systém menej ako samotný prehliadač :) takže to ani neriešim. FTP server by som dal samostatne, ale záleží ako je vyťažený. Ak sa ti cez FTP často preháňa veľa userov po disku, je asi lepšie aby bol ten disk samostatne.

Re: Kam instalovat servery?
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-30, 20:03

Mno např. já mám FTP Server nainstalovaný na systémovém disku, ale soubory v něm nasdílené jsou na datovém disku. Můj systémák je cca o 1/3 - 1/2 pomalejší naž daťák (asi brzo půjde do křemíkovýho nebe), tak jsem přemejšlel, že bych mu nějakým způsobem ušetřil ;) i když je mi jasné, že by to nebylo výrazné, přeci jen s mým využitím localhostu by si možná i trošku oddechl :D a nedávno se mě na to ptal kámoš ... jsem mu sám řek že jsem servery zatím jinam než na systémovej instalovat nezkoušel, tak nevim, jak moc to má vliv ... nikdo s tim nemáte větší zkušenosti? Nebo že bych FTP nainstaloval na daťák? Mám pocit, že už tu vymějšlim kraviny :D stejně to brzy dopadne tak, že ze systémovýho udělám přenosnej, z datovýho udělám systémovej a koupim nový větší daťák :D ale peněz nikdy není dost, takže se zatím snažim nechat vše jak je a prodloužit výdrž toho chudáčka co tiše doklepává :D

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.