phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
phprs 2.5.5 ---->phprs 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: mhhory (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-27, 13:01

Zdravím přátelé,
Hledám někoho kdo by mi pomohl s updatem phprs systému:

v současné době využívám na svém webu phprs 2.5.5 a chtěl bych provést update na phprs 2.8.1 tak abych mohl mít na svých stránkách staré články, aby bylo prostě všechno zachované tak jak při starém. (články, layouty, databáze... prostě všechno).

Pokud s tím máte někdo zkušenosti a víte jak na to.... Kontaktujte mě prosím na ICQ: 191644832

odměna

Prosím jen seriozní lidé a znalci, kteří opravdu vědí co a jak !!! Nerad bych o to přišel !!!

Díky. Martin



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava mhhory v 27.05.2008 13:09.

Re: phprs 2.5.5 ---->phprs 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-27, 13:48

Môžeš to spraviť sám podľa návodu najprv na kópii dát a ak sa ti to podarí, môžeš spaviť ostrý prechod. Samozrejme všetko treba odzálohovať.

Re: phprs 2.5.5 ---->phprs 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-27, 21:25

prostě postupně updatovat databázi z použité verze až na tu finální, kterou potřebuješ použít.
V adresáři SQL jsou soubory "zmeny2-5-0_2-6-5.sql" - "zmeny2-8-0_2-8-1.sql"
Jinak jak psal pa3k, nejdříve pro jistotu zálohovat

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phprs 2.5.5 ---->phprs 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: maro.sk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-01, 15:29

Mne este celkom pomohlo, ked som po kazdom upgrade databazy (250->265, 265->280, 280->281) vosiel do konfiguracie a upravil ju - vymazal pluginy, znovunastavil layout a pod.
Neviem preco, ale ked som to takto nerobil, tak MySQL mi pri upgradovani hadzala rozne chyby.
Samozrejme aj ja odporucam najskor si to prerfektne nacvicit na lokalnej kopii.

Re: phprs 2.5.5 ---->phprs 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: mhhory (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-02, 22:28

tak jsem to zkoušel dle vašich rad, ale vždycky mi to napíše nějakou hlášku že už něco existuje ..... a update se neprojeví.

MySQL hlásí: Dokumentace
#1050 - Table 'rs_moduly_prava' already exists


a když rs_moduly_prava odstraním tak zase to napíše něco jiného....



DOTAZ: doufám, že se ty sql změny dávají do SQL dotazu v MYSQL.... nebo se to dává jinam?

Díky za odpověd.

Re: phprs 2.5.5 ---->phprs 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: Kniga (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-07, 22:59

kde najdu ten navod? aj mam asi 2.8.0 a kvuli robotum chci jit na 2.8.1 ale vubec nevim jak na to...

Re: phprs 2.5.5 ---->phprs 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-15, 11:53

Tak to je blbá výmluva "kvuli robotum chci jit na 2.8.1"

[http://atifan.ati.cz/index.php?akce=verze]

už dlouho......
a bez robotů a spamů atd...
pochopitelně převzaté všechny úpravy a vylepšení od verze 235 až po 281 :-)
takže k té mojí verzi přidej prostě ještě dvě +

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: phprs 2.5.5 ---->phprs 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-15, 18:32

Kniga napísal/a:
-------------------------------------------------------
> kde najdu ten navod? aj mam asi 2.8.0 a kvuli
> robotum chci jit na 2.8.1 ale vubec nevim jak na
> to...

Jeden z možných postupov:

1/ Odzálohuješ celý web, (súbory aj databázu).
2/ Nakopíruješ do existujúceho adresára súbory najnovšej verzie. Prípadne súbory presunieš, nakopíruješ súbory najnovšej verzie a doplníš zo starej verzie - napríklad adresár storage.
3/ v SQL (napr. phpMyAdmin / phpMinAdmin) spustíš po sebe v správnom poradí prevodové SQL scripty, ktoré upravia databázu.

Re: phprs 2.5.5 ---->phprs 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-16, 13:55

Hmmm, i tak se to hezky píše a čte, ale těm lidem co to sotva rozběhali z instalačních skriptů poprvé jsou vůbec rádi, že došli tam kam došli.

A i nic proti tobě pa3k, ale některý odpovědi po těch letech už máš taky jako robot......., chápu si je to i právě tim, že je to furt dokola :-(

Na systému jedu už asi přes 5let? asi, a některé příspěvky tady se stále opakují. Je rok co rok stejné, co je tedy chybou ? Odpovědi a nebo, že lidi jsou líní na tom nechat třeba 5h denně. Bádat a hledat.
Tak ať si pořídí placené RSka, kde jim to všechno půjde jak lego, ale svojí úpravu na tom neudělají žádnou. A když ji budou chtít, tak ji musí těžce zaplatit.

Takže pro Kniga a jim podobní to vidím takhle.
Již na začátku tohoto systém u bylo psáno, že to zvládne i školák, ale měl by aspoň z 30% vědět co je SQL, Html, a PHP a stím, že se bude dál SQL, Html a Php učit. Ne že do toho bude rok flákat články a pak začne brečet nad tím, že něco nefunguje a nedokáže přečíst ani err hlášku.
A to, v ten tvůj problém nevidím řešením přejít na jinou verzi. Stejně tak se mi líbí, že uživatel vloží příspěvek 2008-07-07, 22:59 a pak se ani neukáže, asi je na táboře :-) takže si tu povídáme sami.

Tady Kniga buď tomu dáš čas a začneš číst a i na svém PC si rozběháš off server, kde si můžeš zkoušet a vyvádět psí kusy a nezbouráš si stránky venku. Můžeš dělat miliony testů pokus omyl a učit a i mít radost, že se něco podařilo.

Je tu spoustu lidí co poradí, ale nelíbí se mi neustálé vodění za ručičku.
Rád bych si na foru občas přečetl nějaký rozumný problém a rozumné řešení, ale ne problémy typu "Upadl mi kapesník nevíte jak ho zvednout?" OHNI ZÁDA !!

A když je ohnout nechcete já vám ho zvednu za 500/h !!

Takže jak z phprs 2.5.5 ---->phprs 2.8.1 ?
1, čti hledej, seď 2dny u poče a všechno najdeš !! Dejte tomu lidi jen zas.anej čas !! Víc to nestojí.
2, najdi si někoho kdo ti to převede, třeba já, ale za darmo umě nic nehledej.
Všechno i mě už stálo času až až a už jen proto, že mi ho tolik nezbejvá tak si nechám některý věci ku.evsky zaplatit.

3, prostě se na to vy.erte.

Sorry všem, poradim pomůžu když to někam spěje, jinak mi se.e vše a všechno co má přístup k počítačům jako k televizi.

většina už víte jakej sem :-(

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: phprs 2.5.5 ---->phprs 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-17, 13:54

tohle mi mluví z duše!
Bohužel dnešní "user" si myslí, že stačí jen klikat myší.
Víc k tomu nemám, byl bych OT.

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.