phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Upload do sekcie download sa chova divne
Zaslán uživatelem/kou: mayoo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-04, 12:30

Zdravim, mam nasledujuci problem:
1.nejde mi uploadnut "vacsi" subor. Napr. pri subore 500kb ide vsetko OK, uploadne sa aj sa da stiahnut. Ked som uploadol 5mb subor upload na prvy pohlad prejde OK - urc. dobu sa nieco odosiela na siet(podla kontrolky sietovky) potom vyskoci hlaska o uspesnom odoslani (teda ziadne chybove hlasenie). Download sekcia je vsak prazdna.

2. dalsi problem je, ze ak vymazem subor v admin rozhrani z download sekcie, z tejto sice zmizne, ale z adresara /storage sa tento nevymaze.

3. toto neviem ci je problem alebo vlastnost, ale u uploadnutych suborov sa zmeni ich nazov: <nejake cislo>_sb_<povodny nazov suboru> napr. 123456_sb_obrazok1.jpg

Dakujem vase za odpovede


Re: Upload do sekcie download sa chova divne
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-04, 17:58

Ad 1. Limit ve velikost uploadovaných souborů či časový limit pro zpracování? Co mě tak teď napadá. Zeptej se na hostingu.
Ad 2. Systém odmazává jen z db, ze serveru zdá se ne.
Ad 3. Je to vlastnost, systém si soubory při uploadu přejmenovává, při stahování pomocí souboru download.php se následně soubor ukáže zase pod zadaným jménem.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Upload do sekcie download sa chova divne
Zaslán uživatelem/kou: mayoo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-04, 19:08

1. mam to na svojom serveri (debian+apache). Takze chybu treba hladat v apache konfiguracii? Po instalacii som nic zasadne v konfiguracii nemenil. Len vyhodil nepotrebne moduly.

2. Ano, ale preco? Opat chyba v apache??

3. Praveze neukaze, stiahne sa takto premenovany (inak by mi to nevadilo).

Re: Upload do sekcie download sa chova divne
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-04, 19:13

ad 1) neni to Apache ale php tedy updavit php.ini - viz phpinfo() kde jsou videt aktualni hodnoty post_max_size a upload_max_filesize a pokud se obrazky jeste nejak upravuji, tak muze byt problem i v memory_limit a pokud je to problem vyprseni casu, tak max_execution_time nebo max_input_time

Re: Upload do sekcie download sa chova divne
Zaslán uživatelem/kou: mayoo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-05, 09:50

v php.ini som zapol logovanie - toto je chybva hlaska v Apache:
[Mon May 05 09:37:59 2008] [error] [client 192.168.1.109] PHP Warning: POST Content-Length of 9596543 bytes exceeds the limit of 8388608 bytes in Unknown on line 0, referer: [http://www.soup-holic.sk/admin.php?akce=AddFile&modul=files]


Re: Upload do sekcie download sa chova divne
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-05, 10:38

post_max_size

Re: Upload do sekcie download sa chova divne
Zaslán uživatelem/kou: mayoo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-05, 15:00

Aha, na to som zabudol (zmenil som len upload_max_filesize). Teraz uz to ide OK.
ad 2) a ad 3) vsak stale nevyriesene. Hlavne to premenovavanie suborov mi dost vadi :-(

Re: Upload do sekcie download sa chova divne
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-05, 16:03

> Hlavne to premenovavanie suborov mi dost vadi :-(
astdlib_file.php
function StdUploadSoubor($vs_jm_souboru = '', $vs_cilovy_adr = '', $vs_pripona = 'sb')
{
$max_velikost=31457280; // 30 MB

$chyba_vse=0; // jakokliv chyba
$chyba_txt=''; // textovy popis chyby
$chyba_fatal=0; // zasadni chyba vznikla pri zpracovani souboru
$chyba_format=0; // chyba formatu
$nove_umisteni=''; // nova adresa souboru

// test na chybu + bezpecnostni korekce
if (empty($vs_jm_souboru)): $chyba_vse=1; endif;
if (empty($vs_pripona)): $chyba_vse=1; endif;

if ($chyba_vse==0): // kdyz je vse OK
  // upload obrazku
  if ($_FILES[$vs_jm_souboru]["size"]>0&&$_FILES[$vs_jm_souboru]["size"]<=$max_velikost): // soubor musi byt vetsi nez 0 B a zaroven mensi(roven) nez X B
    // soubor existuje; neni prazdny
    list($prtypjmeno,$prtyppripona)=explode(".",trim($_FILES[$vs_jm_souboru]["name"])); // dekompilace celeho jmena souboru
    $prtyppripona=strtolower($prtyppripona); // prevedeni na male pismo
    $prtypjmeno=CisteJmenoSouboru($prtypjmeno); // totalni ocisteni jmena souboru
    $jedinecny_ident=JedinecneCislo(); // ziskani jedinecneho oznaceni
    // definice nepovolenych formatu
    $pole_nepovolenych_formatu=array('php','asp','shtml');
    // test na format souboru
    if (in_array($prtyppripona,$pole_nepovolenych_formatu)):
      // chyba: nepovoleny format souboru
      $chyba_txt.="<p align=\"center\" class=\"txt\">".RS_ADM_ASL_ERR_FORMAT_SB."</p>\n";
      $chyba_vse=1;
      $chyba_fatal=1;
      $chyba_format=1;
    else:
      // vse OK
      $nove_umisteni=$vs_cilovy_adr.$jedinecny_ident.'_'.$vs_pripona.'_'.$prtypjmeno.'.'.$prtyppripona;
    endif;


Re: Upload do sekcie download sa chova divne
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-05, 16:23

Ad 2) Toto není chybou, to je vlastnost phpRS. Interní download sekce přidává, edituje a maže soubory jen v db, nemá serverové funkce, tudíž nelze ani ze serveru mazat. To, že obsahuje upload souborů, je jen přidaná hodnota. Pro sofistikovanější práci se soubory použíj plugin Správce souborů, ten to zvládá (tu ve foru má vlastní sekci;)

Ad 3) Mrknul jsem na to a je to tak. Je-li soubor uploadován pomocí download sekce v adminu, je jeho název upraven a při stažení je soubor nabídnut pod názvem, jaký má na serveru. Takže je-li na server přidán soubor přes ftp a do download sekce vložen přes zadanou cestu, je nabídnut ke stažení se správným názvem bez číslic na začátku. Zdá se, že toto tedy v phpRS v základu není ošetřeno. Ale zase do řeší Správce souborů (aspoň jak jsem teď mrknul k sobě na web).

Zkrátka otestuj si Správce souborů, je to výtečný plugin a měl by tyto problémy řešit.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Upload do sekcie download sa chova divne
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-05, 22:50

alebo mrkni na tie červené riadky v horeuvedenom kóde

BTW: Nie je to chyba, je to vlastnosť. Ten prefix v názve je tam preto, aby si mohol vpohode uploadnúť viac súborov pod "rovnakým menom". Napríklad upload rôznych súborov s názvom CurriculumVitae.pdf (pri viacužívateľskom režime môže byť bežné) nie je žiadny problém. Neviem si predstaviť, že by ma systém buzeroval, že na servery už existuje súbor s názvom ktorý sa snažím uploadnúť ;-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 05.05.2008 22:51.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.