phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-17, 19:13

Dobrý den,
nevíte někdo jestli jde udělat přímý odkaz na jiný - nižší level aniž je ten člověk registrován?
Potřebuji aby šlo přeskakovat nastavené levely jen prostým překlikem bez registrace.

aldo
www.horskesporty.cz
www.jaxa.cz

Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: grap (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-21, 03:12

tak tomuto teda nerozumiem ,, pre co nemozes mat vsetko v jedom leveli ?
resp co sa stane ked das defaultny level napr 2 a niektore clanky webu das do leveli 0 alebo 1 tusim to nepottrebuje registraciu... hmm ?

Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-21, 16:24

To je celkem jednoduché, teda alespoň podle mých myšlenkových pochodů :o))))
Ne vážně, potřebuju dvoujazyčný web CZ/EN a na různé změny a úpravy jak tady byly popsané jsem trochu levý a navíc potřebuju jen nějaké určité odkazy v EN. Tak jsem si myslel, že bych je dal do jiného levelu a odkaz na ten level by byla jen ta vlaječka třeba. Po kliknutí na ni by se objevil další blok EN odkazů. To je vše.

Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: grap (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-21, 23:20

hmm ak nevies PHP a MySQL tak rasej popros niekoho kto to vie a pozna phprs nech ti to spravi a zaplat mu za to , budes to mat rychlejsie a bude to jednoduchsie.

Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 00:36

Skús najprv poriadne pochopiť ako systém funguje, to čo popisuješ je úplne mimo.

Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 08:44

@ Patrik :
To že jsou úrovně určené pro něco jiného, neznamená že se nemůžou použít jinak. Pochopil jsem systém úrovní a pokouším se ho využít jinak.
@grap - a kde je potom radost z tvoření a vymýšlení jiného netradičního.
Já vím, že je to trochu mimo toho proč byly úrovně vymyšlené, ale skoušel jsem to cestou registrace a fungovalo to tak jak bych si to přál a bylo to hoooodně jednoduché. Zaregistroval jsem se a objevilo se mi menu s těmi pár anglickými odkazy které tam potřebuju. Akorát sem to chtěl nějak udělat bez registrace. Pokud to nejde, tak to nejde a půjdu jinou cestou, co se dá dělat. Pokud to jde tak bych byl rád kdyby mi někdo poradil JAK, to´t celé.


Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 21:30

Keby si presnejšie napísal ČO cheš dosiahnuť bolo by to rozumnejšie. IMHO sa to dá riešiť oveľa jednoduchšie.

Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-23, 02:40

aldo, jde to zcela jednoduse.
zdrojove soubory z puvodniho postaveni prekopiruj do podadresare /en.
Tam pak musis nastavit config a dalsi nalezitosti, ze je to o podadresar niz.
Co se tyce DB tak si vytahnes jen tabulky a predponu RS_ zmenis treba na EN_.
To pak hodis zpet jiz k puvodni DB.
No a podle potreby si eventuelne pak upravis zdrojaky tak jak ti to bude vyhovovat, treba akce se budou odkazovat jen na jednu spolecnou RS_Akce a ostatni podle potreby volby jazyka.......... atd, atd, atd.
viz cele treba zde: bezi doposud na phpRS 2.5.0a :-)
[http://www.dilia.cz/] - [http://www.dilia.cz/en/]

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-23, 08:11

@Atifan - díky to vyzkouším jestli to nepůjde tak jak myslím. Nějak tak to mám vymyšlené, ale ted na to nemám čas.
@Pa3k - potřebuju malinkou část webu odělat jako EN, ale opravdu jenom malinkou a většinou je Aliasy. Myslel jsem že když vytvořím jeden okazový blok na EN soubory a dám ho jako třena LEVEL 2, tak se mi zobrazí při kliknutí na EN vlaječku. Funguje mi to tak , když se zaregistruju jako čtenář s jiným levelem a přihlásím se - klasika. Chtěl jsem tu registraci nějak obejít jen prostým kliknutím na odkaz. To je vše.
"Chci vědět, jestli se dá čitatelem nastavit přeskok na jiný level prostým kliknutím na odkaz, ne přihlášením."

Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-23, 08:50

ALdo, hoď si do vyhledávání vícejazyčný web, anglický web apod. výrazy. Už je tu několik různých postupů a návrhů, tak třeba ti to dodá další inspiraci. Já jsem si to teďka před pár dny projížděl, protože jsem hledal také nějaké řešení a dá se s tím rozhodně pracovat. Toť asi tak ode mne vše k tomuto tématu.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-23, 09:00

Chlapi, díky za všechny rady k vícejazyčnému webu. Brouzdal jsem tady několik hodin a skoro vše k tomu tématu jsem našel a prošel si. Jestli to nepůjde tak jak myslím, tak se jistě do toho pustím. Vzhledem k tomu, že zrovna nemám čas a musím vydělávat peníze, tak to nechávám jako jistou možnost do budoucna, poněvač skoro vše co se týká internetu dělám systémem pokus omyl a tím pádem to dlouho trvá. Našel jsem určitou možnost to celé obejít, ale chtěl bych vědět jestli to jde. Pro mě by to bylo jen umístěním jednoho odkazu a fertik.

aldo
www.horskesporty.cz
www.jaxa.cz

Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-23, 21:27

Pre prepínanie jazyka by som určite nepoužíval registráciu a levely. Už len z dôvodu, že je to závislé na cookies a preto by bol EN obsah z vyhľadávačov prakticky neviditeľný. Spravil by som sekciu s EN článkami a blok ktorý by odkazy na anglické články. Zobrazenie bloku by som dal dynamicky (JavaScript CSS funkcia display) blok by sa vizuálne zobrazil napr. po kliknutí na tú vlajku.

Re: Jiný level bez registrace
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-22, 08:25

Tak jsem to nakonec udělal dvěma instalacemi-jednou databázi a je po ptákách. Tímto ukončuji toto téma :o))



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.